Juniorům Dynama to šlape! Je to vánoční tradice, říká Pochobradský

Foto: Karel Švec, cslh.cz

Mají 57 bodů a pět zápasů do konce základní části. Řeč je o Pardubicích, které v poslední době válí a porážejí jednoho soupeře za druhým. K potvrzení předchozích slov stačí doplnit tuto statistiku: Dynamo vyhrálo 11 zápasů z posledních 12, na chvíli se dokonce ocitlo na první příčce tabulky. „I minulou sezonu se nám o Vánocích dařilo, takže už je to asi tradice," usmívá se Michal Pochobradský.

Fanshop

Forma Dynama je famózní. Vše začalo 24. listopadu, kdy Východočeši porazili Kladno 5:3. Od té doby vyhráli dalších deset zápasů, nestačili pouze na Liberec. Získané body jim nakonec vynesly na den i první příčku DHL Extraligy juniorů, aktuálně jsou druzí za Plzní.

„Sérii si užíváme. Je to určitě skvělý pocit. V kabině panuje skvělá nálada, ale nic nepodceňujeme a musíme jít dál. To nejdůležitější teprve přijde," shodují se Ondřej Matýs s Michalem Pochobradským.

Právě trojice Pochobradský, Matýs a Václav Zídek je k nezastavení. Všichni tři figurují mezi sedmnáctkou nejproduktivnějších hráčů extraligy a v posledních čtyřech zápasech si všichni připsali alespoň dva body.

„S Michalem spolu hrajeme už od mladšího dorostu. Poslední dva roky nám to lepí neskutečně. A Venca? To je neskutečný dříč a hecíř, který k nám zapadl skvěle," rozplývá se nad spoluhráči Matýs.

„I minulou sezonu se nám po Vánocích dařilo, takže už je to nejspíš tradice. Známe se, víme, kdo a kde stojí. Doufám, že si formu přeneseme i do případného play off," dodává Pochobradský.

Vítězná série navíc pro Dynamo přišla v nejlepší možný čas. Do konce základní části zbývá odehrát pouze šest kompletních kol, Pardubickým zbývá zápasů pět. „První průběžné místo bylo pěkné, ale zároveň jsme měli odehráno víc zápasů. Snažíme se plnit to, co nám trenér říká, a vychází to, což je skvělé. Náš cíl je jasný, být nejlepší," prozradil Matýs.

„Velkou součástí této vítězné série je náš brankář Honza Janský, který podává skvělé výkony. Všichni v týmu máme nějaký úkol a jsme skvělá parta. To se projevuje i na výkonech na ledě," pokračoval Pochobradský.

O tom, že je nálada v týmu dobrá, není pochyb. „Myslím si, že kluci hrají skvěle, jsem za to hrozně rád, že nám to takhle klape. Doufám, že nás štěstí neopustí. Na začátku sezony jsem odehrál jen pár utkání, pak přišlo zranění a přišel jsem o hodně utkání, ale jsem rád, že jsem se vrátil celkem brzy v dobré formě," doplnil Matýs, jenž má na svém kontě v aktuálním ročníku dvacet utkání.

„Vtípky na naší adresu ani moc nepadají, ale z pokut mají radost všichni, až na nás samozřejmě. Venca Zídek je navíc naším týmovým pokladníkem a pokaždé si láme hlavu nad tím, proč zapsal do pokutového řádu platbu za tři a více bodů během zápasu," směje se Matýs.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz