Jsme v jámě, ale ne pohřbeni, hlásí Radivojevič. Chce být lepší

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Není kam uhnout. Liberečtí hokejisté musí zabrat, pokud nechtějí mít po sezoně. S Kometou prohráli všechny tři finálové zápasy a nyní potřebují za každou cenu vyhrát. Dokáže obhájce titulu vrátit sérii pod Ještěd? Kapitán Bílých Tygrů Branko Radivojevič, který nebodoval v posledních sedmi zápasech, chce začít u sebe. „Body chybí. Když není produktivita, týmu se těžko pomáhá. Musím se zlepšit, ale jsme jeden tým. Spolu vyhráváme a spolu prohráváme,“ říká zkušený slovenský útočník.

Fanshop

„Nevím, jak to bylo na šance, ale měli jsme pár dobrých příležitostí a Čiliak to chytil. Musíme to zlepšit. Víc se snažit držet puk u nich, abychom unavili beky a tlačili se do brány,“ velí Radivojevič.

Liberec nalomila sporná branka, kterou v čase 12:19 vstřelil brněnský obránce Kováčik. „Můžeme polemizovat, zda to byl gól, nebo ne. Podle toho, co jsem viděl, nemůžu říct, že jsem puk viděl stoprocentně za brankovou čárou. Gól ale padl. Nebudeme se na to vymlouvat,“ pokračuje.

Situace je kritická, ale na plakání není čas, ví Lašák »

Hned vzápětí nakoupili Liberečtí druhý zásah a brněnský tým byl nahoře. „2:0 je to nejhorší vedení. Potřebovali jsme dát gól a dostat se do zápasu, ale nepodařilo se nám ho vstřelit,“ mrzí šestatřicetiletého borce.

Teď musí výběr trenéra Pešána hodit tři porážky za hlavu. Nikdo v historii extraligového play off nedokázal ve finále otočit nepříznivý stav 0:3 na zápasy. „Není to nic příjemného. Poprvé jsem v této situaci. Jsme v jámě, ale pohřbeni nejsme. Máme cíl vrátit sérii do Liberce,“ hlásí Branko Radivojevič.

Liberecký vůdce se zasekl. Už sedm zápasů v řadě nezapsal ani bod. „Chybí to. Když není produktivita, týmu se těžko pomáhá. Jsme jeden tým. Spolu vyhráváme a spolu prohráváme. Musím se zlepšit,“ tvrdí sebekriticky. Nedostal v týmu novou roli? „Nic se nezměnilo. Všechno funguje, ale musím být lepší,“ opakuje.

Promlouvá coby kapitán a zástupce "rady starších" k méně zkušeným spoluhráčům? „Všichni víme, co máme dělat. Musíme dobře zregenerovat a pokusit se, abychom se vrátili do Liberce. Motivace je vždycky. Nikdo nechce ukončit sezonu dnes,“ tvrdí. „Nemáme co ztratit. Věřím tomu, že najdeme víru i síly, abychom se vrátili do Liberce. Věřím, že se posbíráme,“ dodává.

Recept podle Jakuba Valského? Urputnost

Nevyužité příležitosti byly jedním z hlavních důvodů liberecké porážky v Brně. Zastavovat rozjetou Kometu po dvou slepených gólech je hodně složitý úkol. „To nemělo vliv. Hrají furt stejně, jestli je to 2:0, nebo 0:0,“ odmítá útočník Bílých Tygrů Jakub Valský. „Nemyslím si, že to bylo těžší. Musíme proměnit šance, které jsme tam měli a zápas by se vyvíjel jinak,“ říká.

Mohla se na výkonu libereckého týmu podepsat absence Bulíře, Ševce či Vitáska? „Myslím, že ne. Kluci, kteří hráli v Benátkách je zastupují a hrají dobře. Musíme přidat všichni,“ velí.

Co nyní změnit? „Sedneme si k tomu. Řekneme si něco. Musíme být urputní, jít do brány a snažit se brzy neinkasovat. Je třeba zkusit ještě víc bruslit, víc dohrávat a dostat je do úzkých. Dvě třetiny se nám to dařilo. Je škoda, že jsme nedali šanci, které jsme měli ve druhé třetině. Kdybychom dali dva góly, je to 2:2 a zápas mohl být jinak. Musíme je zkrátka dostat trošku pod tlak,“ uzavírá Jakub Valský.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz