Johnson: Nejistí gólmani Sparty? My se můžeme o Machovského opřít

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

První semifinálová bitva je minulostí. Plzeňská parta navázala na své letošní dobré výkony z pražské O2 areny a uštědřila Spartě třetí domácí prohru v základní hrací době. Tentokrát tu nejkrutější – 3:7! Západočeši, byť v poslepované sestavě, byli po většinu duelu aktivnější a zaslouženě zvítězili.

Fanshop

Mančaftu vedeném Michalem Strakou vyšla na výbornou už první dvacetiminutovka. Nejenže Pražany vysoko přestřílel 14:4, ale hlavně se i gólově prosadil. A to hned třikrát. „Je to tak, nejdůležitější byl náš start do zápasu. Musím říct, že byl nejlepší, jaký jsme letos v play off předvedli. A když vedete 3:0 po dvaceti minutách, soupeř to má hodně těžké,“ vyprávěl po zápase Nicholas Johnson.

"Nejlepší start, jaký jsme letos v play off předvedli."

Na tváři amerického útočníka se mísila únava spojená s takovou tou prvotní spokojeností. Byl si moc dobře vědomý, že jeho tým zanechal v moderní hale impozantní dojem. Sám se na něm podílel dvěma brankami, druhou a třetí. „Nejprve mě Ondřej Kratěna výborně našel před brankou a já se dokázal uvolnit. Pak jsem v přesilovce byl připravený na brankovišti a Petr Kadlec mi trefil hokejku střelou od modré. Gólmana jsme donutili k zákroku, puk ale vyplaval zpět a odrazil se od jejich beka do sítě,“ popisoval své dva momenty. „Beru každý takový odraz!“ dodal se smíchem. Jeho trefu ještě posvětil videorozhodčí, americký útočník velké nervy ale neprožíval. Dle svých slov si byl jistý, že kotouč přešel brankovou čáru.

Do druhé třetiny Sparta vyměnila gólmany. Tomáš Pöpperle nepřesvědčil, tři góly byly moc. A domácí také doufali, že tým dostane potřebný impuls, aby o první výhru ještě zabojoval. To se povedlo, ve 23. minutě snížil šťastným odrazem také hráč na druhé straně – kapitán Jaroslav Hlinka. Ale ani Pöpperleho náhrada nezářila. Danny Taylor do konce zápasu lovil puk ze své sítě čtyřikrát a nebyly to úplně neřešitelné zásahy.

„Neznám situaci Sparty, co se gólmanů týče. My jsme prostě rádi, že se o Matěje Machovského můžeme opřít. Celé play off chytá výborně!“ obešel Johnson elegantně výzvu na hodnocení brankářů Sparty. A závěrem dodal: „Je to úspěšný start a máme z toho radost!“ Jeho velký kamarád Ryan Hollweg ho ještě doplnil: „Ve středu je zase nový den a nový zápas. Pražané se budou chtít před svými fanoušky ukázat a bude to opět těžké. Nedivil bych se, kdyby sérii rozhodl až sedmý zápas.“

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz