Jihlava se přiblížila extralize. Jdeme si za naším snem, září Šidlík

Foto: Tomáš Buksa, hcdukla.cz

Tak jsme první, no a có, no a có! znělo Horáckým zimním stadionem. Jihlava totiž porazila České Budějovice 5:1 a dál vévodí baráži. A je zase blíž k návratu do extraligy – možná jí bude stačit už jen jedna tříbodová výhra.

Fanshop

„Tak jsem tady, no a có," smál se autor dvou branek Petr Šidlík, když přicházel do mixzóny na rozhovor. A omlouval se, že už je jen v "negližé". Redaktor Českého rozhlasu klíčového obránce Dukly ujistil, že to posluchačům rádia nevadí. A nám na webu také ne.

Motor jste porazili 5:1, největším rozdílem v tomto ročníku.
Je to naše nejvyšší vítězství nejen nad Motorem, ale vůbec v celé baráži. Jsem hrozně rád, že nám to tam konečně napadalo. V předchozích zápasech, třeba s Pardubicemi a Karlovými Vary, jsme měli šance, akorát jsme nedávali góly, takže se to hrálo až do prodloužení. Měli jsme smůlu, že se to k nám neodráželo. Jsem rád, že se teď to štěstíčko otočilo. Šli jsme za tím, takže se otočilo právem.

Sám jste se trefil dvakrát. 
To ano, u druhého gólu ale odvedl skvělou práci před brankovištěm Pepa Skořepa a u prvního zase Áda Zeman. Bez nich bych to nedal, protože to byla jen taková nahození od modré čáry.

Je to k neuvěření, ale nad Českými Budějovicemi jste vyhráli posedmé v sezoně.
Je to paráda, ale v baráži nás čekají ještě tři zápasy. Stále je týden před námi. Vyhráli jsme, ale ještě to nic neznamená. 

Bylo u hráčů Motoru cítit, že mají z Dukly respekt nebo snad strach?
Spíš bych řekl, že jsou z toho frustrovaní. Ale nevím, do hlavy jim nevidím. Je to jen můj názor – podle toho, co vidím na jejich obličejích a jak hrají. Nějaká frustrace tam asi je, tak to prostě bývá. Kdybychom v play off narazili na Přerov, třeba by to taky nedopadlo, protože s nimi míváme špatné výsledky. Takhle se ta sezona prostě sešla. V úterý do toho zase půjdou naplno. Nic jiného jim ani nezbývá, ostatně jako všem dalším. Nehrozí, že by to zabalili.

„Setkali se tady výborní fanoušci – jak z Budějovic, tak hlavně ti z Jihlavy. Když tribunami projížděla mexická vlna, bylo to neuvěřitelné."

Počtvrté během baráže bylo v Jihlavě vyprodáno. Jak jste si užil atmosféru?
Byla to nádherná kulisa. Setkali se tady výborní fanoušci – jak z Budějovic, tak hlavně naši z Jihlavy. Když tribunami projížděla mexická vlna, bylo to neuvěřitelné. Sledoval jsem ji od začátku do konce, až jsem na chvíli zapomněl, že jsem na ledě. Ne, vážně – byl to úžasný zážitek. Fanouškům můžeme jenom poděkovat.

Po devíti kolech zůstáváte na prvním místě baráže. Cítíte, že jste blízko postupu?
Je to super, ale může se stát, že za chvíli budeme předposlední. Myslím, že ani jeden z nás na to nekouká. Jdeme zápas od zápasu, třetinu od třetiny. Jdeme si za naším snem a ženeme to dopředu. Je krásné, že jsme konečně vyhráli za tři body, ale další důležitý zápas je před námi. Nemůžeme ho prohrát. Musíme do něj jít znovu naplno.

Tabulka baráže o TELH po 9. kole

 TýmZVVPPPPSkóreBody
1. HC Dukla Jihlava 9 2 5 0 2 25:20 16
2. HC Dynamo Pardubice 9 3 1 3 2 28:26 14
3. ČEZ Motor České Budějovice 9 3 1 2 3 17:22 13
4. HC Energie Karlovy Vary 9 2 1 3 3 24:26 11

Další program baráže o TELH

Úterý 18. dubna – 10. kolo:
17:30 ČEZ Motor České Budějovice – HC Dukla Jihlava
18:00 HC Dynamo Pardubice – HC Energie Karlovy Vary

Pátek 21. dubna – 11. kolo:
17:30 HC Dukla Jihlava – HC Energie Karlovy Vary
17:30 ČEZ Motor České Budějovice – HC Dynamo Pardubice

Neděle 22. dubna – 12. kolo:
16:00 HC Energie Karlovy Vary – ČEZ Motor České Budějovice
16:00 HC Dynamo Pardubice – HC Dukla Jihlava

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz