Jihlava posiluje útok. Hlinka s Rysem zaujali, upsali se na rok

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

1. září 2017, 9:35

Adam Bagar

Jihlavští trenéři ve spolupráci s tamním vedením dál formují sestavu pro novou sezonu 2017-18. V kádru extraligového nováčka nově figurují i útočníci Michal Hlinka a Jiří Rys, kteří uspěli na zkoušce a s Duklou v rámci hostování podepsali roční smlouvy. Klub o tom informoval na svém Facebooku.

Fanshop

Útočníci Michal Hlinka a Jiří Rys sehráli za Duklu jen dva zápasy proti Zlínu. Pětadvacetiletý Rys nejdřív nastoupil po boku Žálčíka a Skořepy, při premiérovém triumfu Dukly v přípravě pak hrál vedle Čachotského a Semana, přičemž k výhře 3:1 pomohl jednou nahrávkou. O rok starší Hlinka si zahrál s Protasenjou, Andělem a Žálčíkem.

Byli u postupu, extraligu si ale nezahrají. Kdo skončil v Dukle Jihlava? »

Oba útočníci, které Jihlava zkoušela, budou dres extraligového nováčka oblékat také v soutěži. "Michal Hlinka a Jiří Rys uspěli na zkoušce. Oba útočníci ve čtvrtek podepsali smlouvu do konce ročníku 2017-18, u obou hráčů se jedná o hostování. Z Mladé Boleslavi, respektive z Vítkovic," informuje klub na svém facebookovém účtu.

Rys už hrál extraligu v Pardubicích a Boleslavi, Hlinka za Vítkovice

Oba hráči naposledy působili ve WSM Lize, ale mají také extraligové zkušenosti. Rys v poslední sezoně hrál za Slavii, ale dřív mezi elitou nastoupil k 35 utkáním za Pardubice a Mladou Boleslav. Exhavířovský Hlinka v extralize hrál za Vítkovice a v dresu ostravského týmu nasbíral 155 startů. Letos to zkoušel na testech v Pardubicích.

Další posila ze slovenské extraligy? Jihlava zkouší útočníka Surovku? »

Dukla už dřív posílila ofenzivní řady o českobudějovického Lukáše Žálčíka, nitranského Radoslava Macíka či zvolenského kanonýra Radovana Puliše, který je stále zraněný. "Doufám, že se už brzy připojí k týmu," věří jihlavský asistent František Zeman. Otazník stále visí nad Filipem Surovkou, martinský útočník je v Dukle na zkoušce.

Aktuální kádr HC Dukla Jihlava

Brankáři: Jakub Škarek, Jan Brož, Lars Volden, Josef Kořenář.

Obránci: Petr Šidlík, David Kajínek, David Váňa, Erik de la Rose, Nicolai Bryhnisveen, Petr Ulrych, Jan Zdráhal, Jakub Suchánek, Ladislav Pospíchal, Václav Půža, David Váňa.

Útočníci: Tomáš Čachotský, Adam Zeman, Filip Seman, Anatolij Protasenja, Josef Skořepa, Richard Diviš, Lukáš Anděl, David Čermák, Radek Hubáček, Tomáš Jiránek, Radovan Puliš, Lukáš Žálčík, Radoslav Macík, Jiří Rys, Michal Hlinka, Filip Surovka (zkouška).

Příchody do HC Dukla Jihlava

Jan Zdráhal (Třebíč)
Jakub Suchánek (České Budějovice)
Petr Ulrych (Kladno)
Lukáš Žálčík (České Budějovice)
Lars Volden (Trenčín)
Nicolai Bryhnisveen (Tingsryds)
Erik de la Rose (Storhamar)
Radovan Puliš (Zvolen)
Josef Kořenář (Lincoln)
Radoslav Macík (Nitra)
Filip Surovka (Martin, zkouška)
Jiří Rys (Slavia Praha/Mladá Boleslav)
Michal Hlinka (Havířov/Vítkovice)

Odchody z HC Dukla Jihlava

Tomáš Kaláb (Třebíč)
Jiří Říha (Mladá Boleslav)
Miroslav Svoboda (Plzeň)
Filip Dundáček (Vsetín)
David Březina (Vsetín)
Lukáš Jícha (Žďár nad Sázavou)
Michal Důras (Strasbourg)
Jiří Dobrovolný (ukončil kariéru)
Lukáš Sáblík (ukončil kariéru)
Vlastimil Bilčík (Gdaňsk)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz