Jihlava dál posiluje! Do Dukly míří švédský obránce de la Rose

Foto: eliteprospects.com

30. května 2017, 10:26

Adam Bagar

Vedení extraligového nováčka z Jihlavy dál loví severské hokejisty, po příchodech Norů Larse Voldena či Nicolaie Bryhnisveena se na Vysočinu stěhuje i švédský bek Erik de la Rose, který poslední tři sezony hrál za norský Storhamar. Dukla o tom informovala na svém webu.

Fanshop

Třiadvacetiletý obránce byl v uplynulém ročníku norské ligy aktérem nejdelšího hokejového utkání v historii, pátý čtvrtfinálový duel mezi Storhamarem a Sarpsborgem skončil až v čase 217:14. Norové tím překonali 81 let starý rekord z NHL mezi Detroitem a Montrealem. Erik de la Rose dokonce v polovině rekordního zápasu otevřel skóre.

Další Nor v Jihlavě! Bryhnisveen je blízko dvouletému kontraktu »

Dres Storhamaru oblékal poslední tři sezony za sebou, za 162 zápasů zapsal fantastických 121 bodů za 22 branek a 99 nahrávek. Ještě v juniorském věku si zahrál elitní norskou soutěž také za Lillehammer a mezi seniory působil i doma ve Švédsku, v Almtuně a Leksandu. Teď ale poprvé v kariéře opouští sever Evropy a vyzkouší si českou extraligu.

"Teď se budeme soustředit na útok, snahou bude přivést dva útočníky."

Starší bratr Jacoba de la Roseho, který už má na kontě nějaké starty v NHL za Montreal, by měl patřit k oporám zadních řad extraligového nováčka. „Obranu už máme po jeho příchodu kompletní. Ale nyní se budeme soustředit na útok. Snahou bude přivést ještě dva útočníky,“ prozrazuje na klubovém webu Dukly jednatel Bedřich Ščerban.

Severní vítr v Dukle! Jihlava získala norského gólmana Voldena »

Klub z Vysočiny už dřív lovil severské hráče. Nejprve získal z Trenčína norského brankáře Larse Voldena a později přitáhl ze švédského Tingsrydsu dalšího Nora, obránce Nicolaie Bryhnisveena. Oba mají i reprezentační zkušenosti. Volden se představil na pěti MS a jednom turnaji pod pěti kruhy, Bryhnisveen hrál na šampionátu v Minsku.

Příchody do HC Dukla Jihlava

Jan Zdráhal (Třebíč)
Jakub Suchánek (České Budějovice)
Petr Ulrych (Kladno)
Lukáš Žálčík (České Budějovice)
Lars Volden (Trenčín)
Nicolai Bryhnisveen (Tingsryds, zkouška)
Erik de la Rose (Storhamar)

Odchody z HC Dukla Jihlava

Tomáš Kaláb (Třebíč)
Jiří Říha (Mladá Boleslav)
Miroslav Svoboda (Plzeň)
Filip Dundáček (neznámo)
David Březina (neznámo)
Lukáš Jícha (neznámo)
Michal Důras (Strasbourg)
Jiří Dobrovolný (ukončil kariéru)
Lukáš Sáblík (ukončil kariéru)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz