Jihlava buduje tým pro extraligu. Odchází osm hráčů z postupového kádru

Foto: Tomáš Buksa, hcdukla.cz

Pomohli Dukle do nejvyšší soutěže, v příští sezoně si ji ale nezahrají: nové smlouvy nedostali obránci Tomáš Kaláb s Filipem Dundáčkem a útočníci David Březina a Lukáš Jícha. Hostování skončilo Šimonu Szathmárymu (Chomutov), Aleši Jerglovi a Patriku Danišovskému (oba Olomouc). Do Plzně, jak jsme už informovali, odchází brankář Miroslav Svoboda.

Fanshop

V klubu naopak pokračují zkušení útočníci Josef Skořepa a Radek Hubáček. S dalšími hráči a případnými posilami Jihlava jedná.

Tomáš Kaláb působil v Dukle sedm sezon. V roce 2010 přišel z Třebíče výměnou za Davida Dolníčka. V sezoně 2015/2016 byl nejproduktivnějším obráncem Dukly, v nedávno skončeném ročníku byla jeho role v týmu o něco skromnější a v 68 zápasech získal třináct bodů (6+7). Pyšní se především dobrou střelou od modré čáry. Vrátí se do Horácké Slavie?

Jihlavu opouští i nadějný dvaadvacetiletý obránce Filip Dundáček. V první lize debutoval v šestnácti letech za mateřský Havlíčkův Brod a hrál i za mládežnické reprezentace. Sezonu 2015/2016 promarodil, letos už byl zdravý, začal rozvíjet svůj potenciál a v 73 duelech získal šestnáct bodů (4+12). V Jihlavě končí po pěti letech.

V klubu, který po dvanácti letech vybojoval návrat do nejvyšší soutěže, nepokračují ani útočníci David Březina a Lukáš Jícha. Druhý jmenovaný odehrál v základní části 46 utkání, v play off a v baráži už jen čtyři. V závěru sezony proto nastupoval také ve druholigovém Žďáru nad Sázavou. Březinovi se dařilo především v základní části, v níž podruhé v řadě překonal metu deseti vstřelených branek.

Kam výše uvedení hráči odejdou, není dosud známo.

Jihlavští fanoušci v příští sezoně pravděpodobně neuvidí ani odchovance Šimona Szathmáryho (37 zápasů, 1+2), kterému skončilo hostování z Chomutova, a z Olomouce zapůjčené forvardy Aleše Jergla (66 utkání, 16+18) a Patrika Danišovského (51 duelů, 5+2).

Vyloučeny nejsou odchody dalších hráčů. 

O pohybu v kádru bude Dukla, společně s Kometou Brno nejúspěšnější celek československé historie (12 mistrovských titul), průběžně informovat.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz