Jednatel Jihlavy Ščerban: Pokud postoupíme, extraligu hrát budeme

Foto: Tomáš Buksa, hcdukla.cz

Konec spekulacím​. Pokud Jihlava dovede barážové tažení do úspěšného konce, Tipsport extraligu bude hrát. Na středeční besedě k premiéře filmu 13 životů Dukly Jihlava to potvrdil jednatel klubu Bedřich Ščerban.

Fanshop

„Doufám, že kluci v sobě najdou ještě tolik fyzické a morální síly, aby to dotáhli do vítězného konce. A pokud to dotáhnou, tak prostě extraligu hrát budeme. To jako kdyby měl čert na koze jezdit, tak extraligu hrát budeme!“ řekl Ščerban, který byl v roce 1991 jako kapitán u dvanáctého a dosud posledního jihlavského titulu. Za svůj přínos pro tým tehdy vyhrál anketu Zlatá hokejka.

„Historie Dukly je opravdu zavazující a cítil bych se jako zbabělec, pokud bych nechtěl Duklu vrátit tam, kam patří. Kluci dělají pro postup maximum. Hrabou, bojují," cituje Ščerbana klubový účet na Facebooku.

„Mužstvo je stavěné s rozpočtem 9 milionů. Ale i Popelka se může rvát o místo na výsluní."

Jihlava vévodí baráži o postup do extraligy. Do konce prolínací soutěže zbývají tři kola – v případě další tříbodové výhry bude Dukla jednou nohou v nejvyšší soutěži. Ta se hrála na Vysočině naposledy v roce 2005.

„Mužstvo je stavěné s rozpočtem 9 milionů. Když to porovnáme s Českými Budějovicemi, Kladnem, Pardubicemi nebo Karlovými Vary, tak my jsme ta Popelka. Ale jak ukazuje průběh baráže, tak i Popelka se může rvát o místo na výsluní," těší Ščerbana.

Největším problémem jihlavského hokeje zůstává stav zimního stadionu. Dosluhuje zejména střešní konstrukce. Debaty politiků o rekonstrukci či stavbě nové arény se ale vlečou několik let. Zatím bez jasného plánu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz