Jašek stihl čtyři góly a bitku. Písek dál s nulou, hattrick za 327 sekund

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

28. ledna 2016, 16:47

Adam Bagar

Sparta a Třinec. Tihle giganti nadále dominují elitním soutěžím juniorů a starších dorostenců. Zatímco Pražané mají lehce navrch v té nejstarší mládežnické kategorii, Oceláři si drží náskok v čele NOEN Extraligy staršího dorostu. Pomyslné bronzové stupínky okupují mladíci Plzně a Komety, bramborové pozice pak patří Vítkovicím a Zlínu. Ten společně s plzeňskými indiány aktuálně vládne mezi mladšími dorostenci.

Fanshop

Náskok sparťanů před druhými Oceláři se už ztenčil na pouhé tři body. Pražský klub má sice dva zápasy k dobru, ale vzhledem k formě svých pronásledovatelů musí být stále na pozoru. Obzvláště týmy z východního koutu našeho území sbírají body jako houby po dešti. Vítkovice uspěly osmkrát v řadě a posunuly se na čtvrté místo, Třinec bodoval sedmkrát za sebou a prožil šestibodový týden. I díky Lukáši Jaškovi, jenž se blýskl čtyřmi brankami a navrch stihl proti Kometě boxerskou vložku s Filipem Dvořákem. Třemi góly se do statistik zapsal ještě indián Šimon Petráš, který sestřelil Bílé Tygry.

Starší dorostenci měli na programu šlágr dvou nejlepších mančaftů NOEN Extraligy. Výhodu domácího prostředí sice měla Sparta, ale z těsného triumfu se radovali po fantastickém vstupu do utkání mladíci Třince. Přestřelka jako na divokém západě byla k vidění v Havířově, kde domácím nestačilo k bodovému zisku ani pět branek. I díky pěti bodům Jana Bečváře. Pětice hráčů pak slavila hattrick – brněnský Marek Škvrně, zlínský Filip Chytil, pardubický Viktor Martínek, letňanský Lukáš Rousek či porubský Marek Havránek. Právě RT TORAX zatím drží Černého Petra v bitvě o záchranu.

Na karlovarského staršího dorostence Adama Berana dokázala čistými štíty navázat šestice mladších gólmanů – třinecký Radek Ochman, havířovský Daniel Šembera, vsetínský Viktor Chrástecký, ústecký Jakub Volke a ve vzájemném duelu také jihlavský Jan Juřička a žďárský Denis Vacek. Na první bod stále čekají mladíci Písku, kteří tentokrát schytali třináctku na ledě Chomutova. V jeho dresu se šesti body zaskvěl Milan Breczko, jen o bod méně nasbíral Jakub Veselý. A hattrick padl také v Olomouci, Petr Mader se o něj postaral během neuvěřitelných 327 sekund v průběhu druhého dějství.

DHL Extraliga juniorů – základní část

35. KOLO, 36. KOLOTABULKASTATISTIKY

NOEN Extraliga staršího dorostu – 2. část – sk. A

7. KOLO, 8. KOLOTABULKASTATISTIKY

NOEN Extraliga staršího dorostu – 2. část – sk. B

7. KOLO, 8. KOLOTABULKASTATISTIKY

ELIOD Extraliga mladšího dorostu – o postup sk. A

11. KOLOTABULKASTATISTIKY

ELIOD Extraliga mladšího dorostu – o postup sk. B

11. KOLOTABULKASTATISTIKY

ELIOD Extraliga mladšího dorostu – o udržení sk. C

11. KOLOTABULKASTATISTIKY

ELIOD Extraliga mladšího dorostu – o udržení sk. D

11. KOLOTABULKASTATISTIKY

ELIOD Extraliga mladšího dorostu – o udržení sk. E

11. KOLOTABULKASTATISTIKY

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz