Jako Sedinové? My jsme Kovařčíci, hlásí třinečtí mladíci. Srazili Spartu

Foto: hcocelari.cz

Duel Ocelářů se Spartou se proměnil ve velký zápas pro Ondřeje Kovařčíka. Starší z bratrské dvojice vstřelil svou první branku v Tipsport extralize. Šlo o dost šťastnou trefu, Kovařčíkovo nahození od mantinelu propadlo brankáři Sparty až do sítě. Radost ale nebyla o nic menší.

Fanshop

„V těch místech jsem cítil bráchu, chtěl jsem proto hodit puk na bránu, že by to tam mohl dorazit. Brankáři to ale nějak propadlo do sítě, usmálo se na mě štěstí. Puk mi přivezl Martin Adamský, půjde do vitríny,“ říká spokojeně. Šťastná trefa se pochopitelně ale neobešla bez popíchnutí bratra Michala. „Říkal, že to byl dobrý haluzák,“ směje se Ondřej Kovařčík.

Šťastná branka jistě přišla vhod. Nejen, že upevnila vedení Ocelářů, Ondřej Kovařčík navíc prolomil střelecké trápení, které ho pronásledovalo v posledních zápasech Frýdku-Místku. „V posledním utkání ve Frýdku jsem spálil snad pět tutovek. Říkal jsem si, že to asi ani není možné. Nakonec jsem to tam prolomil, dnes jsem si proto věřil,“ říká šťastný střelec.

Sestřih utkání HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha

Trenéři Varaďa se Zadinou postavili oba bratry bok po boku do jedné formace. „Byl to už druhý zápas, co jsme spolu v Třinci hráli, poprvé nás ale trenéři dali do jedné lajny. Před zápasem jsme si říkali, že si budeme pomáhat. Na ledě o sobě víme, víme, kam si máme najet. Důležité bylo hrát u nich v pásmu, ten gól je takový bonus,“ pokračuje.

Zažitá spolupráce z partnerského Frýdku-Místku, kde formace Chmielewski – Kovařčík – Kovařčík nastupuje pravidelně, byla vidět po celou dobu utkání. „Loni jsme spolu ve Frýdku hráli půl sezony, výborně nás doplnil. On si taky umí perfektně najít místo a trefit se. On tam je spíš od toho, aby dával góly, my mu je máme připravovat. Teď jsme si to prohodili,“ říká.

Starší z bratrské dvojice má na kontě méně zápasů v barvách Ocelářů, premiérovou trefu v české nejvyšší soutěži ale zaznamenal jako první. Jak to snáší jeho bratr? „Naštvaný nebyl, ten gól mi hodně přál. My si ostatně přejeme navzájem, určitě byl rád. On se trefí později, možná už v dalším zápase. Člověk nikdy neví,“ prognózuje.

Čtvrtá formace Ocelářů nakonec byla také u jediné inkasované branky z hole Formana. „Tam byl jen brácha,“ upozorňuje Ondřej Kovařčík a pokračuje. „On se pak smál, že se tím inkasovaným gólem vynuloval, takže nemá ani plusový bod. Já zůstal na kladném čísle,“ směje se.

Vedení slezského celku před sezonou jasně avizovalo přechod na novou koncepci, která počítá s větším zapojováním mladších hráčů do sestavy hlavního týmu. Trenér Václav Varaďa toto přání naplňuje, mladí hráči se mu za to odměňují dobrými výkony. „Dostali jsme na ledě dost prostoru, je to ale stále jen a jen o nás. Nebudeme hrát jen proto, že jsme mladí. Ten čas si musíme zasloužit, doufám, že ten prostor na ledě bude čím dál větší,“ věří Ondřej Kovařčík.

Sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek o jeho souhře s bráchou kdysi v nadsázce prohlásil, že jsou jako bratři Sedinové. „Slyšel jsem to. Kluci si taky dělají srandu, že jeden je Henrik a druhý Daniel. Ale my jsme hlavně Kovařčíci! Třeba jednou pojmenují někoho jiného podle nás,“ zakončuje s úsměvem Ondřej Kovařčík.

Ondřej Kovařčík: Brácha říkal, že to byl haluzák

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz