Jako po spinningu. Zapotil jsem se, přiznává Rybár po další nule

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

31. března 2017, 12:17

Adam Bagar

Litvínovští hokejisté v něm viděli největší slabinu, ale brankář Patrik Rybár jim jasně ukázal, že je naopak velikou oporou hradeckého týmu. A dokazuje to také v semifinálové sérii s Kometou, v níž za dva zápasy dovolil Brňanům pouhý jeden gól, dalších 51 střel pochytal a naposledy se dokonce zaskvěl nulou. "Kluci mi celé play off skvěle pomáhají," těší Rybára po čtvrteční výhře 3:0.

Fanshop

Dobře věděli, že jim úvodní semifinálové utkání herně nevyšlo, ale z porážky 0:2 se hradečtí hokejisté bleskově otřepali a druhý zápas už zvládli na jedničku. „Ve středu jsme se oťukali a teď už to bylo mnohem lepší. Na rozdíl od prvního střetnutí, kdy jsme se nedokázali prosadit, jsme byli silnější na kotouči. Z toho pramenily šance, které jsme dokázali proměnit“ pokyvuje spokojený Patrik Rybár.

Ten si v úvodní semifinálové partii nemohl stěžovat na nedostatek práce. Aktivnější Brňané ho zaměstnávali natolik, že se mu točila hlava, a byl zpocený tak, jak ho kapitán Jaroslav Bednář ještě neviděl. „V aréně byl vydýchaný vzduch, těžko se dýchalo. Navíc Brno hraje fakt dobře. Rychle kombinuje, dobře bruslí, takže se musím hýbat a od toho se odvíjí to, že se i zapotím,“ culí se hradecký gólman.

„Měl jsem toho dost, ale opadlo to a už jsem fit. Každý zápas je pro gólmana fyzicky náročný, hlavně v play off,“ přiznává Patrik Rybár, který ve druhé partii pochytal všech 25 brněnských střel. „Nula mě samozřejmě těší, ale je to zásluha celého týmu. Musím kluky pochválit, jak mi pomáhali a hráli zodpovědně. I první zápas odehráli skvěle dozadu, blokovali střely. Jsem jim za to fakt moc vděčný.“

V Litvínově měli Patrika Rybára za největší slabinu hradeckého týmu, ale play off ukazuje, že je tomu přesně naopak. Slovenský gólman nejdřív poslal Vervu na dovolenou, teď brněnským střelcům dovolil za dva zápasy jediný gól. „Kometa má výborné mužstvo a skvělé hráče, kteří umějí zakončit a proměnit šance, ale my jsme je tentokrát úplně eliminovali,“ libuje si Patrik Rybár po 51 zákrocích.

Samozřejmě v součtu za oba zápasy, které byly možná nejlepšími, jaké mezi tuzemskou elitou odchytal. „To nevím, i během sezony jsem měl takové dobré zápasy za sebou,“ pátrá v paměti hradecká brankářská jednička, která dalšími a dalšími úspěšnými zásahy působí jistěji a jistěji. „Samozřejmě to sebevědomí pak stoupá. Musím si věřit a být psychicky odolný,“ prozrazuje třiadvacetiletý gólman.

Ten neinkasoval ani v závěru při brněnské přesilovce šest na čtyři. „Tam už jsem si připadal, jako bych měl za sebou spinning, ale naštěstí jsme to přečkali. Kluci to skvěle odedřeli,“ říká Patrik Rybár, jenž se už v neděli představí na jihu Moravy, kam se série přesouvá za stavu 1:1. „Chceme si z Brna přivézt aspoň jedno vítězství, ale musíme hrát stejně zodpovědně jako doma,“ uzavírá Rybár.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz