Jáchym s Prokešem končí v Motoru. Návrat Gřegořka je stále nejistý

Foto: Petr Kraus, Hokejové foto - Petr Kraus

Obránce Miloslav Jáchym a útočník Radek Prokeš neuspěli na testech v Českých Budějovicích a hledají si nové angažmá. Rozhodnutí o dalším hráči na zkoušce Petru Gřegořkovi (na fotce) ještě nepadlo.

Fanshop

Gřegořka totiž trápí bolavá záda, kvůli kterým nenaskočil do posledních tří přípravných zápasů. „U Petra nejsme tlačeni časem. Nespěcháme na něj a ještě mu dáme nějaký prostor,“ vysvětlil pro ceskobudejovicky.denik.cz generální manažer Motoru Stanislav Bednařík. „To, co zatím předvedl na ledě, bylo sympatické," dodal pro irozhlas.cz.

Devětatřicetiletý obránce se pokouší o comeback po dvouleté pauze. Gřegořek má za sebou bezmála 900 startů v české extralize: hrál za Liberec, Spartu, Karlovy Vary nebo Třinec. Možná nejlepší roky prožil v Českých Budějovicích – právě během tohoto angažmá si vybojoval nominaci na MS 2010, odkud si přivezl zlatou medaili.

„To, co zatím Petr Gřegořek na ledě předvedl, bylo sympatické."

S Motorem se s jistotou loučí dvojice jihočeských rodáků: šestadvacetiletý zadák Miloslav Jáchym a dvaadvacetiletý útočník Radek Prokeš.

Urostlý Jáchym začal loňskou sezonu v Trenčíně a dokončil ji ve Frýdku-Místku (20 utkání, 1+4). Prokeš v minulém ročníku hostoval z Českých Budějovic v Benátkách nad Jizerou (51 zápasů, 6+14).

„Včetně zraněných Jana Bárty a Lukáše Květoně máme třináct útočníků. A k tomu celou juniorku, která je kdykoliv k dispozici prvnímu týmu. Chceme, aby naši mladí dostávali příležitost,“ řekl Bednařík pro Deník a zároveň potvrdil, že České Budějovice stále hledají posilu na pozici centra.

Aktuální kádr ČEZ Motor České Budějovice

Brankáři: Petr Kváča, David Gába, Ondřej Bláha, Jiří Patera (zřejmě odejde do zámoří).

Obránci: Filip Novák, Mitchell Fillman, Žiga Pavlin, Pavel Pýcha, Zdeněk Kutlák, Roman Vráblík, Ján Mucha, Ondřej Kachyňa, Petr Gřegořek (zkouška), Patrik Marcel (zkouška).

Útočníci: Václav Nedorost, Tim Crowder, Martin Novák, Peter Galamboš, Miloslav Čermák, Vlastimil Dostálek, Filip Vlček, Martin Heřman, Lukáš Květoň, Rok Pajić, Ondřej Šulek, Jakub Doktor, Jan Bárta.

Nadějný útočník Radek Prokeš v sezoně 2016/2017 hostoval z Českých Budějovic v Benátkách (51 zápasů, 6+14).

Nadějný útočník Radek Prokeš v sezoně 2016/2017 hostoval z Českých Budějovic v Benátkách (51 zápasů, 6+14). | Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz