Jablonec, Klatovy a Vsetín postupují. Kobra podruhé za sebou padla

Foto: Martin Pavík, hc-vsetin.cz

3. března 2017, 23:38

Marek Komárek

Čtvrtý hrací den druholigového play off mohl přinést první postupové oslavy. V Čechách se za nejkratší možný čas podařilo postoupit Jablonci nad Nisou a přesvědčivě si ve své sérii počínaly také Klatovy. Na Moravě se k nim přidali Valaši ze Vsetína, když se během čtyř utkání trefili hned pětatřicetkrát! Těžký zbytek série naopak čeká Kobru Praha, když padla stejně divokým výsledkem jako ve středu 6:7 po prodloužení.

Fanshop

Osmifinále play off skupin Západ a Střed

Písek překvapivě úspěšný i ve druhé přestřelce

Po druhém klání této série nikdo nepochyboval o postupu Pražanů. Ti však doma překvapivě prohráli v nastaveném čase a výhra na venkovním hřišti by se jim tak hodila ke klidnějšímu pokračování série. Dlouho k ní měli hosté našlápnuto, po dvou gólových asistencích se ale poprvé v zápase prosadil Šuhaj a poslal klání do prodloužení. V něm se při hře nahoru dolů radoval Písek a přiživil tak své naděje na senzační postup.

IHC Písek – HC Kobra Praha 7:6 v prodloužení (2:3, 1:2, 3:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Pašek, 12. Pašek (Suda), 23. Suchan (Šuhaj), 46. Sýbek (Šuhaj), 48. Červinský, 57. Šuhaj, 65. Sýbek – 8. Šteiner (Matějček, Vlach), 12. Antončík (Jedlička, Verbík), 16. Vacek (Vlach, Matějček), 28. Jedlička (Jakeš, Bílek), 40. Semrád (Hlinka), 48. Antončík (Jedlička). Stav série: 2:2.

Skvělý Němec poslal Klatovy do čtvrtfinále

Nejkratší možné trvání měla série Klatov s Pelhřimovem. Západočeši nabídli Ledním Medvědům šanci pouze v druhém utkání série, které vrcholilo samostatnými nájezdy. Utkání číslo čtyři gólově načal i ukončil později čtyřbrankový Němec. Zejména jeho úvodní branka určila ráz utkání a utlumila aktivitu domácích z úvodní periody.

HC Lední Medvědi Pelhřimov – SHC Klatovy 3:8 (1:1, 1:3, 1:4)

Branky a nahrávky: 10. Plachý (Vysloužil, Bezděk), 27. Kopic (Plachý, Bezděk), 57. Filip Kasalý (Martin Hadrava) – 19. Němec (Beneš, Vlček), 23. Švarc (Vlček), 25. Němec (Vlček, Pacanda), 29. Pacanda, 55. Uhlík (Švarc, Topinka), 56. Tulačka (Topinka, Švarc), 57. Němec (Kubík), 60. Němec (Korelus, Vlček). Konečný stav série: 0:4.

Jablonci pomohl hattrickem zkušený Bříška

Série Nymburku s Vlky z Jablonce měla být vyrovnaná až do samého konce. Minimálně se očekávalo drama vrcholící později než ve čtvrtém zápase. Ukázala se však dobře načasovaná a stoupající forma Jablonce, když teprve ve čtvrtém utkání se Nymburk prosadil více než jednou. Ani tři vstřelené branky ale nestačily na dílčí vítězství. Hosté hlavně zásluhou zkušeného Bříšky dokráčeli k zaslouženému postupu.

NED Hockey Nymburk – HC Vlci Jablonec nad Nisou 3:6 (0:2, 1:0, 2:4)

Branky a nahrávky: 36. Stehlík, 52. Kříž (Loučka, Dyrynk), 52. Stehlík (Šimek, Smejkal) – 6. Havlas (Bříška), 9. Bříška (Havlas), 46. Mulač (Moravec), 50. Bříška (Nevyhoštěný), 59. Bříška, 60. Zeman. Konečný stav série: 0:4.

Třetina s Endálem zařídili Brodu mečbol

V letošním ročníku stojí výkony Havlíčkova Brodu na produktivní dvojici Endál– Třetina. V Řisutech zařídila tato dvojice všechny branky hostí. Když Třetina přidal ještě úspěšný samostatný nájezd, bylo rozhodnuto o třetím vítězství hráčů z Vysočiny. Buldoci to budou mít v neděli na soupeřově ledě opravdu těžké.

HC Řisuty – BK Havlíčkův Brod 3:4 po nájezdech (0:0, 2:2, 1:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 21. Janeček (Kolářík), 33. Hegenbart (Kolářík), 52. Matula (Janeček, Vyskočil) – 21. Třetina (Endál, Michálek), 33. Přidal (Endál, Třetina), 47. Endál (Voříšek, Třetina), rozh. náj. Třetina. Stav série: 1:3.

Blízko postupu jsou také Kohouti z Tábora

Čtvrté zápasy se nesly ve znamení důležitých vítězství favoritů. Jedno takové si připsal Tábor na ledě Klášterce nad Ohří. Třetí výhru v řadě Kohoutům zařídili Krátoška s Blažkem na začátku poslední dvacetiminutovky. Domácí se ještě přiblížili na dostřel díky využité přesilovce a záhy měli šanci v další početní výhodě srovnat. Těsné vedení ale už hosté ubránili.

HC Klášterec nad Ohří – Hockey Club Tábor 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 38. Charousek (Vrtek), 56. Mála (Kuncl, Charousek) – 37. Krátoška, 44. Blažek (Matušík), 48. Kellner (Točík, Tesař). Stav série: 1:3.

Vyrovnané klání rozhodla Žihadla v závěru

Nejlépe z outsiderů na tom byl před čtvrtým kláním Děčín. Medvědi vyhráli poslední dvě utkání a mohli si na domácím ledě zajistit velmi dobrou výchozí pozici pro zbytek série. Zápas v závěru i přes řadu šancí na obou stranách spěl k prodloužení, dvě minuty před koncem však zařídil výhru Žihadel Krutiš. Moravským Budějovicím tak opět stačí vyhrávat na vlastním ledě.

HC Děčín – HC Moravské Budějovice 2005 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Vacek (Racek) – 6. Matějka (Rytnauer, Pelikán), 59. Krutiš (Matějka, Sobotka). Stav série: 2:2.

Draci pojedou na Vysočinu odvracet konec

Druhá porážka v prodloužení v řadě znamená pro Draky z Trutnova velké komplikace. Plameny totiž mohou sérii v neděli na domácím ledě ukončit. Špatný vstup Draků do utkání smazal až sedm minut před koncem vyrovnávací brankou Tatar. Prodloužení nenabídlo příliš šancí a když se blížily samostatné nájezdy, nenápadnou, ale přesně mířenou střelou rozhodl čtvrté utkání Střecha.

HC BAK Trutnov – SKLH Žďár nad Sázavou 2:3 v prodloužení (0:2, 1:0, 1:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 24. Kastner (Chytráček, Bezděk), 53. Tatar (Bezděk, Hnik) – 3. Gregar (Čech, Beneš), 9. Jícha (Pytlík, Jícha), 69. Střecha (Jícha). Stav série: 1:3.

Kolín doma urval druhou výhru

Potřetí za sebou skončilo utkání těchto dvou soupeřů 4:2, poprvé však pro Kolín. Po dvou výhrách Vrchlabí už domácí potřebovali k udržení reálné šance na postup uspět. O jejich druhém bodu v sérii rozhodlo jedenáct vteřin na začátku poslední třetiny. Krajňák a ihned po něm Zumr zařídili rozhodující vedení. Snížit se podařilo Novákovi, ale pustit utkání do prodloužení odmítl v poslední minutě v brance domácích skvělý Koutský.

SC Kolín – HC Stadion Vrchlabí 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 7. Malý (Semirád, Březina), 42. Krajňák (Kadlec st., Voženílek), 42. Zumr (Černý), 60. Panna – 39. Šimoníček (Miškovský), 49. Novák. Stav série: 2:2.

Čtvrtfinále play off skupiny Východ

Valaši opět nedali Kopřivnici šanci

Největším adeptem na vítězství na východě je nejen díky skvělým výkonům v základní části, ale také díky perfektně zvládnuté sérii s Kopřivnicí Vsetín. Valaši se mohou po bezproblémovém postupu více než týden chystat na svého dalšího soupeře. Velkou měrou přispěli k poslednímu bodu Kucharczyk s Lukou.

HC Kopřivnice – VHK ROBE Vsetín 3:8 (0:1, 2:2, 1:5)

Branky a nahrávky: 22. Pěnčík (Vyčesaný), 32. Ollender (Krutil, Hrubý), 46. Tomášek (Ollender) – 13. Luka (Kucharczyk, Jeník), 30. Kolařík (Vávra, Janeček), 40. Pokorný (Janeček), 42. Kucharczyk (Luka, Hryciow), 47. Kajaba (Ostrčil), 50. Ostčil (Kucharczyk), 51. Zůbek (Hryciow, Kolařík), 58. Luka (Kucharczyk, Mojžíš). Stav série: 0:4.

Přesilovky zařídily Porubě třetí vítězství

Poruba na vlastním kluzišti urvala vítězství až v poslední vteřině celého utkání. Pravděpodobně tento moment bude tím rozhodujícím v celé sérii. Novojičínští se totiž v dalším klání na vlastním ledě neprosadili a hráči z Ostravy díky využitým přesilovým hrám mohou už v neděli na domácím kluzišti podobně jako ostatní favorité rozhodnout o svém postupu.

HK Nový Jičín - HC RT TORAX Poruba 2011 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Kaluža (Kafka), 37. Puzič (Piecha, Slováček), 45. Kafka (Jáchym, Dresler). Stav série: 1:3.

Bobři nezopakovali skvělý defenzivní výkon

Největší potíže z favoritů má na východě Šumperk. Dvakrát doma s Bobry prohrál a svá zaváhání tak musel podruhé hasit na soupeřově ledě. Domácí šli rychle do vedení zásluhou Studeného, Draci se postupně osmělili a před polovinou utkání stav otočili. Díky dobrému výkonu muže s maskou Plška drželi Bobři se soupeřem krok až do začátku prodloužení, kdy ani domácí hrdina v brance nezamezil rozhodující trefě Sedláčka.

HC Bobři Valašské Meziříčí - Draci Šumperk 3:4 v prodloužení (1:0, 1:2, 1:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Studený (Fojtík), 30. Brunec (Kývala, Dvořák), 43. Mikel (Nedbálek) – 26. Hroch (Janota), 29. Vachutka (Králík), 43. Vymazal (Novosad), 61. Sedláček (Králík, Vachutka). Stav série: 2:2.

Blízko postupu jsou zaslouženě Drtiči

Podobně jako Valašské Meziříčí šli Opavané do rychlého vedení. S přibývajícím časem se ale ukázalo rozložení sil obou celků. Za třetím bodem dovedl Hodonín zejména svým hattrickem Jurča. Drtiči budou chtít i přes zaváhání z prvního venkovního utkání v neděli na vlastním ledě stvrdit postup do semifinále.

HK Opava – SHK Hodonín 4:7 (1:1, 2:3, 1:3)

Branky a nahrávky: 3. Pavelek (Černý L., Herman), 22. Šindelář (Černý L.), 37. Wolf (Mosler, Polok), 45. Kilnar – 11. Jurča (Vaněk), 30. Peš (Matula), 31. Jurča (Vrána), 40. Potechin (Kadlec), 43. Jurča (Venclík), 48. Peš (Matula), 59. Matula (Kuba). Stav série: 1:3.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz