Já a přestupová bomba? Tak to hlavně nevybuchnout, hlásí Divíšek

Foto: Facebook HC Most

23. července 2016, 15:30

hokej.cz

Je to velký návrat – Tomáš Divíšek podepsal s Mostem víceletou smlouvu a touží po postupu do play off. „Chci dohrát sezonu ve zdraví a hlavně bych chtěl hrát s Mostem úplně jinde, než na co byl v posledních sezonách v uvozovkách zvyklý," netajil se v rozhovoru pro hcmost.cz, oficiální klubové stránky.

Fanshop

Co vás vedlo k návratu do Mostu?
Já jsem tu už několik sezon načal, tak teď bych ji i rád dokončil. Už během loňského roku jsem mluvil s vedením a trošku přemýšlel, že bych podepsal v Mostě smlouvu na delší období.

Podepsal jste víceletý kontrakt. Znamená to, že jste se vrátil do rodného města uzavřít bohatou kariéru?
Víte, já svoji hráčskou kariéru uzavírám každé léto posledních pět let. Takže kdo ví, co bude za tři roky.

Co vás vedlo k návratu?
Jak jsem už několikrát řekl, chci hrát v klubu, který o mě stojí. Takže to byla především touha ještě si pořádně zahrát. A pak jsou tady ještě osobní důvody. Máme v Mostě rodinu, děti si užijí babičky.

„Chci hrát v klubu, který o mě stojí. Takže mě k návratu do Mostu vedla především touha ještě si pořádně zahrát."

Co si od návratu slibujete?
Chci dohrát sezonu ve zdraví a hlavně bych chtěl hrát s Mostem úplně jinde, než na co byl v posledních sezonách v uvozovkách zvyklý.

Budete asi největší přestupovou bombou klubu. Jaké máte ambice?
Přestupovou bombou? Tak to hlavně nevybuchnout. Miluju pocit vítězství, takže se budu opakovat, ale rád bych, aby se Most pohyboval jinde než u dna tabulky. Taky bych rád, aby se v Mostě chodilo na hokej koukat víc lidí. A snad se tím hokejem i bavili.

Jak probíhala jednání?
Měl jsem ještě nějaké nabídky ze zahraničí, ale nakonec jsme se s Bohoušem Slavíčkem (sportovní manažer, pozn. redakce) a Česťou Šindelem (jednatel klubu, pozn. redakce) během léta domluvili. V podstatě šlo o jedno kafe a pár esemesek. Pak už jsem jen potřeboval vědět, kdy a kde můžu nazout brusle.

Foto: Facebook HC Most

Letní přípravu jste měl individuální?
Ano, už několik sezon trénuji sám. Mám osobního trenéra, který mi dělá plán přímo na tělo a na způsob mé hry. V Pardubicích, kde žiju, se v posilovně ráno sejde parta hokejistů, dáme si kafe a pak si každý cvičí podle svého tréninkového plánu. No a během července si každý odjíždí za tím svým živobytím. Někdo tam je teda ještě v říjnu (úsměv).

Máte za sebou první tréninky na ledě. Jaké známé tváře jste v kabině potkal?
Kromě Vojty Kubinčáka a pár mladších kluků už spíš potkávám známé tváře jako trenéry, manažery nebo ledaře.

Těšil jste se na led?
Týden před srazem tady v Litvínově jsem zrovna doma říkal, že už je to léto nějaké dlouhé a aby už byl led... Manželka si klepala na čelo.

Co dalšího kromě hokeje patří mezi vaše záliby?
Golf a lenošení vystřídal čas s mými syny.

„Přál bych si, abychom hráli o play off. Tak s tím pojďme něco udělat!"

V uplynulé sezoně jste krátce působil v Mostě, následně v Německu. V jakém klubu a jak se vám dařilo?
Hrál jsem za Weiden Devils. Je to sice třetí liga, ale lidi to tam neskutečně bavilo. Mají krásný malý zimáček, velká návštěvnost, lidi fandili. To je pak radost hrát. Cílem bylo dostat se do předkola play off. To jsme splnili a ještě jsme postoupili do prvního kola. Tam jsme sice prohráli s prvním Řeznem, ale protože to bylo derby, tak to byla krásná série a musím říct, že jsem měl zase radost z hokeje.

Máte nějaký vzkaz pro mostecké fanoušky?
Hokej hrajeme pro diváky. Přál bych si, aby naše zápasy navštěvovalo pokud možno co nejvíce diváků a pokusili jsme se hrát o play off. Tak s tím pojďme něco udělat!

Autorem rozhovoru je redakce HC Most.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz