Indiáni vyběhli na Pancíř, teď si orazí. Poprvé vynechali kola

Foto: hcskoda.cz

8. července 2017, 14:58

Martin Voltr

Náročnou přípravu mají za sebou hokejisté Plzně, kteří v minulé sezoně vypadli ve čtvrtfinále s pozdějšími vicemistry z Liberce. Na nový ročník se chystali devět týdnů, dvakrát zamířili i na soustředění do Železné Rudy. Právě tam nejméně oblíbenou část roku v pátek završili.

Fanshop

Každý klub v letní přípravě sází na jiné trumfy. Jako další týmy, Západočeši v předešlých sezonách absolvovali i výjezdy na kolech, pro letošek však udělali změnu. Kolo tentokrát zcela vynechali.

„Příprava letos byla úplně jiná, všechno se odehrávalo v posilovně nebo na ploše. Hodně se skákalo a běhalo, v tomhle byla největší změna,“ říká asistent trenéra Ladislav Čihák. „Letní příprava byla dlouhá, ale s jejím průběhem jsme spokojeni. Proběhly vstupní a výstupní testy, které ukázaly, na čem pracovat. Je pár hráčů, kteří musí dohánět tréninkové manko,“ hlásí.

Indiáni kombinovali silovou přípravu s různými formami běhů a her, to platilo také o dvojici soustředění v Železné Rudě. Pod šumavskými vrcholky dostávali do těla nejprve na přelomu května a června, pak ještě první týden v červenci. Nedílnou součástí byly i tvrdé „radovánky“ na sjezdovce. Všechno zakončili výběhem na 1214 metrů vysoký Pancíř, pak už si hokejisté mohli vydechnout.

„Příprava byla hodně náročná. Kolo mi nevadilo, ale jsem nakonec rád a tohle mě bavilo víc než jezdit po Šumavě. Nejhorší bylo posilování břicha, ale jinak se to dalo zvládnout. Závěrečný výběh byl náročný, ale poprali jsme se s tím všichni dobře,“ pochvaluje si mladý obránce David Sklenička, jenž v minulé sezoně odehrál i pět zápasů za seniorskou reprezentaci.

Zpestření pro plzeňské hokejisty představoval třeba hokejbal v hale na Košutce nebo řada fotbalových zápasů po kraji. Nyní si užijí zaslouženou dvoutýdenní dovolenou. Znovu se sejdou v pondělí 24. července, kdy je čekají fyzické testy, o den později pak vyjedou k prvnímu tréninku na ledě.

To už bude kádr indiánů kompletní, připojí se i hráči, kteří se dosud chystali individuálně – Ondřej Kratěna, Petr Kadlec, Nick Jones a trio útočných posil Milan Gulaš, Petr Straka, Tomáš Mertl. Zápasovou přípravu zahájí Plzeň 3. srpna proti Mladé Boleslavi.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz