Hymlárová s Mlýnkovou na MS nejspíš končí, Rusky dostaly krátký trest

Foto: Karel Švec, cslh.cz

Z vypjatého středečního čtvrtfinále hokejistek do 18 let s Ruskem nyní vyplývají další důsledky. Důvodem jsou především zranění českých útočnic Kláry Hymlárové a Natálie Mlýnkové. Co je ze všeho nejdůležitější, obě dvě by měly být brzy v pořádku, nicméně do zápasu o páté místo s Finskem už podle všeho nenastoupí.

Fanshop

Na čtvrtečním dopoledním tréninku chybělo pět hráček – kromě dvou zmiňovaných také Kristýna Kaltounková, Laura Lerchová a Tereza Karlecová. „Všechny samozřejmě zajímá stav Kláry Hymlárové a Natálie Mlýnkové. Obě dvě jsou hodně otřesené, protože u obou šlo o celkem dost nevybíravý útok na hlavu. Bolí je celé tělo, jsou celé dotlučené. Myslím, že v posledním zápase hrát nebudou, ale během pár dní by měly být v pořádku,“ říká lékař české reprezentace Radim Jünger. „Nepočítám, že by měly mít nějaké vážnější následky,“ ujišťuje.

Ostatní hokejistky by v pátek nejspíš měly nastoupit, i když to se samozřejmě ještě může změnit. „Zatím bychom chtěli, aby hrály všechny. Některé mají trochu bolesti v krku, některé tahají třísla a podobně, ale to jsou běžné věci,“ reaguje Jünger, jenž měl po utkání plné ruce práce.

Nechutný závěr! Zápas juniorek s Ruskem završila hromadná bitka »

„Hymlárová jela večer do nemocnice. Udělali jí kompletní vyšetření včetně neurologického, rentgenu lebky a podobně. Mlýnkovou jsme do nemocnice nevezli, protože ta už tam byla předevčírem a prošla i CT vyšetřením. Tím, jak byla nyní napadená, se její stav výrazně zhoršil, ale zvládli jsme to sami tady,“ ubezpečuje zkušený lékař.

Je spíše smutné, že vedení týmu, a potažmo i českého hokeje se musí po čtvrtfinále zabývat takovými mimohokejovými věcmi. Klára Hymlárová odstoupila z utkání poté, co ji Oxana Bratiščevová velmi drsně srazila do hlavy, Natálii Mlýnkovou pak brutálně napadla Nina Pirogovová při hromadné bitce. Ruská kapitánka mlátila českou útočnici pěstmi, když bezmocně ležela na ledě.

Na Rusky jsme měly. Nevím, co se pak stalo, mrzí Vozdeckou »

Direktoriát turnaje ve čtvrtek rozhodl o potrestání ruských hokejistek. Obě dvě nemohou nastoupit do pátečního semifinále se Spojenými státy. Bratiščevová automaticky, neboť za svůj zákrok dostala trest ve hře. Pirogovová byla v zápase vyloučena na pět minut a do konce utkání, direktoriát ji navíc udělil stopku na jeden zápas.

Celá věc ovšem ještě není zcela uzavřená, český tým žádá mnohem tvrdší potrestání. V současném herním systému, kdy Rusky čekají v semifinále favorizované Spojené státy, nemá jednozápasový trest fakticky téměř žádný vliv. Obě dvě hráčky by si takto víceméně jen odpočinuly a v sobotu by mohly nastoupit do mnohem důležitějšího utkání o bronz se Švédskem – tedy v případě, že se naplní papírové předpoklady a jak USA, tak Kanada postoupí do finále. Stejně jako na všech předchozích devíti mistrovstvích světa v kategorii do 18 let.

Foto: Karel Švec, cslh.cz

Foto: Karel Švec, cslh.cz

Foto: Karel Švec, cslh.cz

Foto: Karel Švec, cslh.cz

Foto: Karel Švec, cslh.cz

Foto: Karel Švec, cslh.cz

Foto: Karel Švec, cslh.cz

Foto: Karel Švec, cslh.cz

Foto: Karel Švec, cslh.cz

Foto: Karel Švec, cslh.cz

Foto: Karel Švec, cslh.cz

Foto: Karel Švec, cslh.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz