Hruškova lahůdka podtrhla kanonádu: Zlatá helma? Ať rozhodnou jiní

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

2. října 2017, 14:04

Daniel Kinc

Čtyři zápasy, čtyři výhry. Hokejisté brněnské Komety dávají v posledních zápasech vzpomenout na mistrovskou formu, kterou naposledy odnesly Vítkovice. Loňští šampióni doma zvítězili jasně 5:1, přičemž poslední trefa modrobílých z hole Jana Hrušky bude aspirovat na nejhezčí gól sezony. „Jsou to hokejové situace, občas se to zadaří,“ popisuje svou trefu šťastný střelec. Brno se navíc poprvé v sezoně vyhouplo do čela tabulky.

Fanshop

Už v minulém kole odnesly formu Komety Pardubice, kterým k bodovému zisku nestačilo vedení o tři góly. Po nich si na loňském mistrovi vylámali zuby také hokejisté Vítkovic.

„Myslím si, že se nám celkem dařilo a bylo to vidět i na výsledku. Přišlo mi, že jsme si dokázali více vyhovět. Dávali jsme si puky víc do hole než po mantinelu a myslím si, že jsme hráli hezký hokej. Nakonec to bylo podtrženo i brankami, které jsme dali,“ chválil výkon celého týmu Hruška. Kometu navíc výrazně nakopla první branka zápasu. „Konečně se nám podařilo dát první gól na domácím ledě, to se nám taky delší dobu nepovedlo. Myslím si, že jsme celý zápas tahali za delší konec provazu,“ byl rád loňský extraligový šampión.

Kometě se loni proti neoblíbenému soupeři z Ostravy vůbec nedařilo, ze všech čtyř duelů odešli poraženi. „Vítkovice letos hrají trochu jiným stylem, než hrály řekněme poslední dva tři roky. Letos mají suprově poskládaný tým a jsou určitě více silné dopředu, takže hrály víc otevřený hokej. Že nám to tam napadalo, ještě neznamená, že by hrály špatně. Asi jim zápas proti nám úplně nesedl, ale výsledky mají dobré, takže se pro ně zase nic tak hrozného neděje,“ popisoval hlavní rozdíly loňských a letošních Vítkovic centr prvního útoku Brna.

Video parádní kličky brněnského útočníka Jana Hrušky

Zkušený forvard, který s Brnem posbíral už všechny cenné kovy, korunoval výhru parádní akcí, kdy si povodil hned tři soupeře a zakončil do prázdné branky. „Jsou to hokejové situace, občas se to prostě zadaří. Kdyby ten obránce nespadl, tak tam vznikne prostor na nahrávku. Tím, že tam lehl, tak se nabízelo stáhnutí puku. Tohle se nedá trénovat. Vždy jde o to, co udělá soupeř. Dovolili mi udělat tohle a dopadlo to dobře,“ popisuje svoji parádní branku. „Na druhou stranu to bylo až za stavu 4:1 a bylo vidět, že klukům už to tolik nelepí a puky se odráží od hokejek, a díky tomu se nám povedlo něco navíc. Každého těší, když dá gól. Když je hezký, tak ještě o kousek více. Za stavu 2:2 by to bylo ještě lepší,“ směje se jednatřicetiletý útočník.

Konečně jsme dali doma první gól, těší Hrušku

Otázkou však zůstává, jestli by si na podobnou věc troufl i za nerozhodného stavu. „To se těžko dozvíme, až bude něco příště za stavu 2:2, tak uvidíme, co bude. Takhle to neumím vyhodnotit. Určitě to není o tom, že je přečíslení dvou na jednoho a já přemýšlím, že je to 4:1, nebo 2:2. Důležité je vyřešit situaci za jakéhokoli stavu a teď se nabízelo řešení takové,“ tvrdí. Očekává nyní nominaci do Zlaté helmy? „Sám nevím, to musí rozhodnout jiní,“ neřeší možné varianty.

Brňané po ledabylých výkonech sáhli změně na křídle prvního útoku, kam se přesunul právě k Hruškovi a také Martinu Eratovi jmenovec Zaťovič. „Jsme váhově trochu těžší (úsměv), tohle bude ten nejpodstatnější rozdíl. A taky drží hokejku doleva, takže je dalším v naší formaci, a na to si musím taky zvykat,“ říká.

Liga mistrů? Snad přijde hodně lidí a pobavíme se u toho

Pro modrobílé hokejový kolotoč nekončí, už v úterý je čeká pátý duel v letošní Lize mistrů. A kdo nastoupí? „Už jsme se Záťou (Martin Zaťovič, pozn. red.) řešili, že třeba Ondru Němce tahá v třísle, tak uvidíme, jestli bude zdravý, protože je to takhle nepříjemné, když se zranil na konci zápasu těsně před Ligou mistrů. Doufejme, že se dá do kupy a úterý nastoupí,“ hovoří na téma dalšího zápasu. „Je to zase konfrontace s nějakým jiným týmem, na což se všichni těšíme. Doufám, že přijde hodně lidí a pobavíme se u toho,“ doufá Hruška.

Pod Špilberk přijede švédské Malmö a domácí může těšit, že už mají postup ze skupiny, stejně jako soupeř, v kapse. „Každý takový zápas, který, dá se říct, máme ve své režii a neteče nám v něm do bot, je pro nás určitě příjemný. Ty nohy po tom zápase nabývají tolik unavené, jako když se se soupeřem taháte až do konce,“ uzavírá.

Sestřih utkání HC Kometa Brno – HC VÍTKOVICE RIDERA

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz