Hradec tleskal Dejovi. Pěkné gesto, nechal tady všechno, říká Köhler

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

9. října 2017, 16:10

Martin Voltr

Šest výher z posledních osmi zápasů a šesté místo. Mountfieldu už se na extraligovou tabulku dívá o dost lépe, proti Vítkovicím zapsal dokonce první čisté konto sezony. „Podle mě jsme odehráli nejlepší zápas,“ říká Bedřich Köhler, který při vítězství 2:0 zapsal gól a asistenci.

Fanshop

Rozjíždí se hradecká mašina? K radostnému juchání má pořád ještě daleko, ale velké trápení z úvodních kol už je rozhodně pryč. Mountfield vyhrál třikrát za sebou, v součtu s Ligou mistrů dokonce čtyřikrát. „Myslím, že už se na to dalo koukat. Hráli jsme dobře dopředu, už jsme si dali puk,“ pochvaluje si Bedřich Köhler.

„Ještě v Chomutově... To bylo i tím, že jsme hráli venku, takže jsme se nedostávali tolik do tlaku jako doma. Ale myslím, že teď už tam byly kvalitní věci. Podle mě jsme odehráli nejlepší zápas,“ hodnotí vítězství 2:0 nad Vítkovicemi. Hradec držel otěže utkání ve svých rukou, soupeř jenom potvrdil svoji aktuální útočnou mizérii.

Olesz: Věřím síle kluků, že nám to tam začne padat

Köhler byl u obou gólových okamžiků. Nejdřív v páté minutě z dorážky využil přesilovku, pak před koncem druhé třetiny parádně rozjel akci pro Michala Dragouna. „První využitá přesilovka byla důležitá, šli jsme do vedení. To se nám v minulých zápasech nepovedlo. A potom ten gól do šatny Vítkovice v hlavách určitě srazil. Do třetí třetiny jsme šli s vedením 2:0 a řekl bych, že pak už jsme to docela pohlídali.“

Únava tentokrát na hradecké hokejky nepřišla, tým přitom nastoupil do čtvrtého zápasu v osmi dnech. „Člověk samozřejmě jinak regeneruje a jinak se cítí, když vyhraje. To je jako v každé jiné práci. Když člověk chodí rád do práce, tak se mu daří. Když ne, tak to nemá takový drajv,“ říká Köhler, teď už nejproduktivnější hráč Mountfieldu.

A druhý hlavní muž nedělního večera? Patrik Rybár. Loňská jednička se po zranění vrátila do branky ve velkolepém stylu. „Odchytal čtyři zápasy, dostal čtyři góly... Co k tomu říct? Je fantastický. Mně přišlo, že jak z brány odešel, tak se tam objevil. Samozřejmě vznikaly otázky, v jaké formě se vrátí zpátky. Ale je ledově klidný jako vždycky.“

Jeho klid jako by se přenášel na celé mužstvo. „Stoprocentně. Dodává nám strašnou důvěru a obrovský klid. Jak říkám, za čtyři zápasy pustil čtyři góly... To už si můžeme říct, že i na ty naše dva vyhrajeme,“ pousměje se Köhler. V produktivitě má Hradec pořád na čem pracovat.

Derby ho sice čeká až tuto neděli, ale možná i na zápas s Vítkovicemi se fanoušci těšili o něco víc. Poprvé od jarního play off viděli na ledě svého velkého oblíbence Rastislava Deje – jenom už v dresu soupeře. Už už se zdálo, že na přivítání nedojde, ale po závěrečném podávání rukou přece jenom došlo. Jeho jméno skandoval skoro celý zimák, a Dej mu poděkování vrátil.

„Já myslím, že ani není důvod k nějaké jiné reakci. Myslím, že Rasty tady odpracoval obrovský kus kvalitní práce, vždycky nechal na ledě všechno. Bylo to pěkné, víc takových gest,“ vzkazuje Köhler.

Sestřih utkání Mountfield HK – HC VÍTKOVICE RIDERA

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz