Hradec posiluje, chybí mu góly. Z Boleslavi získal na hostování Látala

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

5. října 2017, 19:02

Martin Voltr

Vedení Mountfieldu minulý týden pohrozilo svým hráčům možností trejdů, teď poprvé sáhlo do kádru. Ovšem jednosměrným způsobem – na prozatím tříměsiční hostování přivedlo z Mladé Boleslavi útočníka Martina Látala.

Fanshop

Už při pohledu na tabulku je celkem patrné, kde Hradec Králové tlačí bota. Aktuálně devátý tým je tam, kde je, především vinou bídné ofenzívy. V devíti zápasech dal jen 17 gólů, stejně má Liberec a méně už jen poslední Litvínov. Kromě toho, že spousta očekávaných střelců se zatím hledá, navíc útočné řady už od přípravy sužuje marodka. Zatím ani jedno utkání nemohl Mountfield odehrát v kompletním složení.

I proto teď sáhl k posílení kádru a přivedl devětadvacetiletého Martina Látala. „Martin patří k nejlepším bruslařům v extralize a my si od něj slibujeme zrychlení naší hry. Umí taky kvalitně zakončit, takže počítáme i se zlepšením naší produktivity, kde nás v tuto chvíli asi nejvíce tlačí bota,“ říká generální manažer Aleš Kmoníček.

„Martin se do Hradce těší a je připraven okamžitě naskočit do zápasu, což je pochopitelně věcí trenérů,“ dodává. Zda tedy Východočeši počítají s Látalem už pro páteční duel na ledě třetího Chomutova, klub neupřesnil.

Kladenský odchovanec bude pod Bílou věží působit minimálně do 10. ledna 2018. Pokud s ním bude Mountfield spokojen, tříměsíční hostování může prodloužit až do konce ročníku.

„Bohužel si teď nemůžeme dovolit, aby nám takový hráč hrál čtvrtou pětku. Martin v Hradci nepochybně dostane víc prostoru a kdo ví, co přijde po Novém roce,“ uvádí na boleslavském webu sportovní manažer Luděk Bukač.

Látal se s Mladou Boleslaví loučí po poměrně dlouhé době. V týmu působil nepřetržitě od sezony 2013/14, tehdy pomohl Bruslařům k postupu do extraligy. Letos si v sedmi utkáních připsal tři nahrávky, do posledních dvou – včetně toho na půdě Mountfieldu – už nenaskočil. Účastník šampionátů do 18 i 20 let si nejvyšší soutěž dříve zahrál také v Kladně, Plzni, Spartě a Karlových Varech, celkem má na kontě 452 startů s bilancí 46 gólů a 80 asistencí.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz