Hradec na ledě. Bez Vydareného a Bednáře, ale s posilami i Hronkem

Foto: Jan Vavřina, mountfieldhk.cz

20. července 2017, 8:21

Adam Bagar

Už se všemi letními posilami odstartoval ambiciózní Hradec Králové druhou fázi přípravy na nový ročník Tipsport extraligy, v němž by rád ještě vylepšil letošní bronzovou příčku. Tým trenéra Václava Sýkory se sešel v pondělí, o den později absolvoval Wingate testy a už ve středu i první trénink na ledě. "Každý se na něj samozřejmě těšil," hlásí na klubovém webu útočník Rudolf Červený.

Fanshop

Po náročném drilu na suchu pod taktovkou kondičního trenéra Mariána Vody si hradečtí hráči užívali zaslouženého dvoutýdenního volna. V kabině se sešli znovu až v pondělí. A na úvod se potili v posilovně. Kdo chtěl, šel si pak vyzkoušet výstroj a brusle, aby byl co nejlíp připraven na středeční ostrý tréninkový start.

Tomu ještě předcházely úterní Wingate testy, při nichž jdou sportovci do stoprocentní zátěže. "Pak měli kluci program v posilovně a nakonec individuálně led, aby si zajeli brusle a všechno připravili na středu," prozrazuje hlavní trenér Václav Sýkora, který měl k dispozici už všechny letní posily včetně Lukáše Vopelky.

Jaroslav Bednář a René Vydarený jsou na studiu trenérské licence B

Ambiciózní Mountfield byl v předchozích týdnech na přestupovém trhu velmi aktivní a kromě mladého útočníka se zkušenostmi z KHL přivedl dalších sedm zajímavých jmen. Petra Koukala, Filipa Pavlíka, Slováky Dominika Graňáka, Mislava Rosandiče, Lukáše Cingela a Tomáše Ziga nebo Oskarse Cibulskise z Lotyšska.

Na ledě chyběli pouze dva matadoři Jaroslav Bednář a René Vydarený. "Oba jsou na studiu trenérské licence B. V úterý jen přijeli na testy, ale do čtvrtka budou ještě chybět," objasňuje Sýkora důvod absence obou zkušených hráčů, kteří mají dohromady 76 let. Ale ani po jejich návratu nebude Hradec kompletní.

"S aktuálním kádrem jsme spokojeni, ale je možné, že ho ještě doplníme o jednoho útočníka."

Několik mladších hráčů si bude plnit reprezentační povinnosti. "Od pátku s námi nebude Ráďa Pavlík, který jede na sraz reprezentace do dvaceti let. Od pondělí budou chybět také kluci z devatenáctky, Radim Šalda, Jaroslav Dvořák a Michael Gaspar," nastiňuje hradecký lodivod. Ten nevylučuje další posílení týmu.

"S aktuálním kádrem jsme spokojeni, ale je možné, že ho ještě doplníme o jednoho útočníka. Musí jít ale o hráče, který bude odpovídat našim představám," zdůrazňuje Václav Sýkora, který měl na úvodním tréninku na ledě k dispozici také nadějného obránce Filipa Hronka, letošního vítěze prestižního Calder Cupu.

Hronek: Těšil jsem se, bylo to super. Dost kluků znám, byli příjemní

"Jsou hodní, že mi umožnili tady trénovat. Pan Sýkora řekl, že je to v pohodě, vyhověli mi, domluvili jsme se a všechno platí," děkuje Hronek. "Těšil jsem se. Dost kluků znám, byli příjemní. Bylo to super," doplňuje detroitský obránce, který v létě spolupracuje s kondičním trenérem Mountfieldu Mariánem Vodou.

Spokojeni s úvodním tréninkem byli i další hráči. "Hokej se hraje na ledě, takže se vždycky víc těším na led. Mají to tak asi všichni. Trénink byl v tempu, byla tam dobrá nálada, takže panuje spokojenost," culí se Filip Pavlík, který už se těší na zápasy. Ten první sehraje Hradec 3. srpna v rámci domácího turnaje proti Spartě.

Širší kádr Mountfieldu HK 2017-18

Brankáři:
Jaroslav Pavelka, Patrik Rybár.

Obránci:
Oskars Cibulskis, Zdeněk Čáp, Dominik Graňák, Blaž Gregorc, Štěpán Havránek, Filip Pavlík, Martin Pláněk, Mislav Rosandič, Radim Šalda, Martin Štajnoch, René Vydarený.

Útočníci:
Jaroslav Bednář, Lukáš Cingel, Rudolf Červený, Michal Dragoun, Jaroslav Dvořák, Andris Džerinš, Richard Jarůšek, Bedřich Köhler, Ondřej Kopta, Petr Koukal, Roman Kukumberg, Patrik Miškář, Lukáš Nedvídek, Radovan Pavlík, Radek Pilař, Jiří Šimánek, Jan Veselý, Lukáš Vopelka, Tomáš Zigo.

Příchody do Mountfieldu HK

Petr Koukal (Jekatěrinburg)
Dominik Graňák (Rögle)
Mislav Rosandič (Banská Bystrica)
Filip Pavlík (Litvínov)
Lukáš Cingel (Sparta Praha)
Tomáš Zigo (Slovan Bratislava)
Oskars Cibulskis (Riga)
Lukáš Vopelka (Trenčín)

Odchody z Mountfieldu HK

Ondřej Kacetl (Pardubice)
Tomáš Knotek (Mladá Boleslav)
Martin Bača (Košice)
Petr Beránek (neznámo)
Karel Plášil (Nové Zámky)
Jake Newton (KooKoo)
Lukáš Nedvídek (Slavia Praha)
Stanislav Dietz (Litvínov)
Ondřej Kopta (Slavia Praha)
Jindřich Barák (Slavia Praha)
Rastislav Dej (Vítkovice)

Program zápasů před TELH

03.08. 18:00 Mountfield HK – HC Sparta Praha (Mountfield Cup)
04.08. 18:00 Mountfield HK – Jižní Korea (Mountfield Cup)
06.08. 17:30 Mountfield HK – HC Dynamo Pardubice (Mountfield Cup)
15.08. Mountfield HK – HC Olomouc
17.08. 17:00 Bílí Tygři Liberec – Mountfield HK
24.08. 17:00 Mountfield HK – TPS Turku (Liga mistrů)
26.08. 18:00 Mountfield HK – Nottingham Panthers (Liga mistrů)
31.08. 19:00 Nottingham Panthers – Mountfield HK (Liga mistrů)
02.09. 18:00 TPS Turku – Mountfield HK (Liga mistrů)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz