Hradec má super fanoušky, těší se Cingel. Proč opustil Spartu?

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

(KOLÍN NAD RÝNEM, od našeho zpravodaje) Slovenský útočník Lukáš Cingel po třech ročnících mění extraligový dres a po pěti letech se stěhuje z české metropole, z pražské Sparty zamíří do hradeckého Mountfieldu. "Je to pro mě výzva, těším se na nové prostředí a hlavně na atmosféru, hradečtí fanoušci patří k nejlepším v lize," pokyvuje Cingel, který v těchto dnech startuje na svém premiérovém MS.

Fanshop

Sparťané v uplynulé sezoně znovu natáhli čekání na titul. Tentokrát dokonce nečekaně hladce vypadli už ve čtvrtfinále, s mistrovskou Kometou podlehli 0:4 na zápasy. "To zklamání dál trvá. Po úspěchu v Lize mistrů jsme si možná mysleli, že to pro nás bude jednodušší, že umíme hrát takové těžké zápasy. Ale šel na nás výborně připravený soupeř. Skončilo to rychle, což nejspíš nikdo nečekal," přiznává Lukáš Cingel.

Po třech letech strávených ve Spartě už cítil, že potřebuje nějakou změnu. "Odchod ze Sparty byl spíš o mně, chtěl jsem zkusit zase něco nového. Jsem rád, že mě pustili." S Mountfieldem prý v kontaktu dlouhodobě nebyl a jeho přesun pod Bílou věž se zrodil během pár dní. "Volal mi pan trenér Sýkora, pak to byla otázka asi jenom týdne," líčí čtyřiadvacetiletý útočník, který už se na novou extraligovou štaci těší.

Přestupová bomba! Ikonu Pardubic Koukala získal sousední Hradec »

"Nové prostředí, noví lidé. V Hradci navíc mají super fanoušky, jedny z nejlepších v lize. Těším se na tamní atmosféru," pokyvuje Cingel, kterému se ve Spartě proti Mountfieldu vždy těžko hrálo. "Hráli vždy velmi dobře takticky, mají to fakt perfektně zvládnuté. Díky tomu taky zvládli uplynulou sezonu," hlásí jedna z čerstvých slovenských posil Hradce Králové. Jeho barvy nově budou hájit i další slovenští hokejisté.

Na východ Čech zamířili ještě Dominik Graňák, Mislav Rosandič a Tomáš Zigo, jenž stejně jako Cingel v těchto dnech bojuje ve slovenském dresu na MS v Kolíně nad Rýnem. "Trošku jsme o tom pokecali, ale nějak extra ne. Teď se s Tomášem soustředíme na turnaj a ne na to, co bude v příštích měsících," pokračuje Cingel. Na soupisce Hradce figuruje osm Slováků. Nebude znít na zimáku víc slovenština než čeština?

Nejen Koukal! Hradec zlákal další velká jména včetně Graňáka a Pavlíka »

"To nevím, ale já už jsem osobně v Čechách tak dlouho, že se s kluky někdy bavím i česky. Ne každý rozumí mojí slovenštině," směje se bývalý hokejista pražského Lva. "Nebude to pro mě nic nového, už na Spartě bylo dost Slováků. Hlavně, abychom byli dobrá parta," přeje si Lukáš Cingel, který startuje na svém prvním MS. "Jsem rád, že jsem tady. Nejsem zde proto, abych si spravil chuť, ale abych pomohl týmu."

Slovákům se ale v Německu nedaří, ze čtyř zápasů s hratelnými soupeři vytěžili jen čtyři body. "Určitě jich mohlo být více. Škoda těch nájezdů s Dánskem a Německem, ale takový je hokej. Jedeme dál," říká slovenský útočník před závěrečnými boji s Rusy, Američany a Švédy. "Nikdo nesmí nic vymýšlet protože každá chyba je proti takovým soupeřům potrestána. Hlavně musíme hrát jednoduše a týmově," velí.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz