Hradec Králové slaví 90 let, dva zápasy odehraje v retro dresech

Foto: Jan Vavřina, mountfieldhk.cz

29. ledna 2016, 7:45

Martin Voltr

Hodně fanoušků ví, že nejvyšší soutěž se v Hradci Králové hraje teprve třetí rok v řadě a celkově čtvrtým rokem. Ovšem lední hokej ve městě pod Bílou věží má hlubokou tradici, letos slaví 90 let od vstupu do svazu! Historii si připomene během extraligových utkání s Olomoucí a následně se Spartou, ke kterým hradecký Mountfield nastoupí ve speciálních retro dresech.

Fanshop

Pod hlavičkou Bruslařského klubu Hradec Králové se hrál hokej ve městě už v roce 1925. Následující rok pak klub vstoupil do Českého svazu ledního hokeje. Významným milníkem pro něj byl 12. leden 1957, kdy si mohl před vlastními fanoušky poprvé zahrát na zimním stadionu, ten byl zastřešen o dvanáct let později. Druhá ledová plocha pak vedle něj vyrostla v roce 1980. Pamětníci dob minulých mají hradecký hokej spojený především s názvy Spartak a Stadion, pod nimiž působil v českých soutěžích – nejčastěji v té druhé nejvyšší – dohromady více než čtyřicet let.

A právě dresy, které připomínají dvě zmíněná období, oblečou hradečtí hokejisté v rámci oslav. Obě dvě speciální sady představili veřejnosti ve čtvrtek. Jako první přijde na řadu atypická kombinace modré a bílé z ročníku 1972/73, ve které Mountfield nastoupí do pátečního utkání s Olomoucí.

„V této sezoně měly dresy TJ Spartak Hradec Králové na hradecké poměry ne úplně bežné barvy. Chtěli bychom tím připomenout, že Hradec není jen červeno-bílo-žlutá kombinace,“ uvedl marketingový ředitel klubu Petr Picka.

Druhou sadu už má v paměti mnohem víc příznivců východočeského týmu. Dresy s dominantní žlutou barvou, které doplňují červená s bílou a symboly hradeckého lva, doprovázely klub v jeho historicky první extraligové sezoně 1993/94! „Spousta našich fanoušků ji zažila na vlastní kůži a my jim ji chceme znovu připomenout,“ doplnil Picka. Není náhoda, že dres Stadionu představil na setkání s fanoušky Jaroslav Kudrna – právě on totiž před více než dvaceti lety coby začínající profesionál a hradecký odchovanec také zažil krátkou epizodu v nejvyšší soutěži.

V zářivých dresech vyjedou hradečtí hokejisté do boje proti pražské Spartě, kterou přivítají na svém ledě v neděli 7. února, tedy v posledním kole před reprezentační přestávkou. Oba dva zápasy se ponesou ve slavnostním duchu, na řadu přijdou rozhovory s legendami, proti Olomouci bude navíc představen nově vzniklý Klub veteránů hradeckého hokeje. A další dobrá zpráva pro fanoušky? Retro dresy následně půjdou do dražby. Dá se čekat, že půjde o hodně cenný artikl.

Foto: Jan Vavřina, mountfieldhk.cz

Foto: Jan Vavřina, mountfieldhk.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz