Hradec je na dně! Musíme se chytnout za rypák, soptí Bednář

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

11. září 2017, 8:09

Martin Voltr

Chceme víc, s takovým mottem vstupovali hradečtí hokejisté do sezony. Ale určitě nemysleli víc porážek a bezkrevných výkonů, jaký předvedli doma proti Kometě. Po prvních dvou kolech je Mountfield bez bodu na posledním místě tabulky!

Fanshop

Těžko říct, jak by se zápas vyvíjel, kdyby Brňané nedali domácím gól hned v první minutě. Inkasovat po 45 sekundách, jako tomu bylo z hokejky Vojtěcha Němce, to přece jenom s každým trochu zamává. „Nás to úplně zmrazilo. Přestali jsme hrát, potom jsme to po sobě plivali. S hokejem to nemělo vůbec nic společného. Co jsme předvedli v přípravě, třeba s Turku, to mohl být teď úplně stejný zápas. Ale my jsme k tomu přistoupili úplně jinak,“ kroutí hlavou Jaroslav Bednář.

„Takhle to dál nejde, takhle od každého dostaneme rychtu.“

Čím to? „Těžko se mi hledají slova. Samozřejmě se nebudu na nic vymlouvat, předržujeme puky, málo bruslíme a asi to hrajeme moc profesorsky. Takhle to dál nejde, takhle od každého dostaneme rychtu. Trenéři nám k tomu po zápase řekli svoje a myslím, že řekli stoprocentní pravdu. Je to jenom na nás, nikdo to za nás neodehraje,“ ví kapitán.

Přitom nikdo asi nepochybuje o tom, že tým kvalitu má. „Já jsem říkal, že mužstvo je velice kvalitní. Akorát musíme skloubit tu chemii a převést to na led. To si myslím, že nepředvádíme ani z dvaceti procent.“

Což je třeba i případ spolupráce Bednáře s Petrem Koukalem, které tak trenéři během druhé třetiny roztrhli. „V zápase s Libercem jednoznačně přehrávali situace. Přestože v některých přípravných zápasech to nevypadalo špatně, tak extraliga je úplně jiná. Budeme teď hledat jiné spojení,“ vysvětluje kouč Václav Sýkora.

Sestřih utkání Mountfield HK - HC Kometa Brno

Vstup do sezony se Mountfieldu vůbec nepovedl, průběžné poslední místo bez bodu je toho důkazem. Ale dlužno dodat, že schytal dva z nejtěžších protivníků – Liberec a Kometu. „První zápas s jedním finalistou a druhý s vítězem extraligy, to je opravdu ostrá prověrka. Ale my jsme ani jeden z těch zápasů nezvládli tak, jak jsme chtěli,“ nehledá Sýkora výmluvy na druhé straně ledu.

„Slibujeme, že se to vrátí a že Hradec bude hrát tam, kde hrát má.“

Hradečtí musejí žehrat jen na svoje výkony. Dost možná ovšem schytali trest za to, jak jako klub pojali Ligu mistrů. Dvakrát proti Nottinghamu a ve Finsku zkoušeli mladé hráče, o nějakém sehrávání formací nemohla být řeč. Se startem extraligy tak začali skoro od nuly. A to je ve hře vidět.

Zdaleka nejsvětlejším momentem nedělního zápasu z pohledu domácích bylo úžasné choreo, které fanoušci vytáhli při nástupu hráčů ze šaten. Jinak jim ale nikdo nemohl vyčítat, když se sem tam nebáli projevit nespokojenost. „Jsme si toho vědomi. Samozřejmě jim děkujeme za podporu i v době, kdy se nám nedaří. Slibujeme, že se to vrátí a že Hradec bude hrát tam, kde hrát má,“ vzkazuje Jaroslav Bednář.

Začít musí celý tým už v Litvínově. Na žádné dlouhé rozbory a přemýšlení teď opravdu není čas. „Musíme to hodit za hlavu. Nejde se v tom topit, přenášet to do úterý a jít do toho se sklopenýma ušima. To vůbec. Na to musíme rychle zapomenout a v úterý odehrát úplně jiný zápas. Je třeba se chytnout za rypák a v Litvínově to odfárat,“ velí kapitán. „Jedeme tam pro tři body, nic jiného pro nás neexistuje,“ dodává.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz