Hradec hrál výborně, říká Janus. Trávníček se omluvil rozhodčím

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

22. března 2017, 11:47

Martin Voltr

Po titulu baráž, po baráži ale zase naopak povedená sezona. Přinejmenším s odstupem ji takhle určitě budou hokejisté Litvínova hodnotit. Předvedli parádní základní část, jenže čtvrtfinále s Hradcem Králové už pro ně nemělo konec, jaký si představovali – navzdory nejlepšímu možnému začátku.

Fanshop

Od téhle série se čekal hodně vyrovnaný boj, vždyť oba týmy dělil v tabulce základní části jediný bod, který mluvil ve prospěch Mountfieldu. Verva naskočila do boje skvěle připravená, soupeři sebrala úvodní zápas na jeho ledě. Jenže to pro ni byl nejen první, ale i poslední bod.

„Myslím, že jsme se celou sérii trápili v koncovce. Hradec hrál výborný hokej, dobře vzadu. Nedávali nám moc šancí, abychom se dostávali do zápasu.“

„Další dva zápasy, jeden tady v Hradci a pak první u nás, jsme trochu vypadli z tempa. Myslím, že nás přehráli pohybem a nasazením. Ve čtvrtém jsme zase přehráli my je, ale to bylo rozhodující. Místo, abychom jeli do Hradce za stavu 2:2, to bylo 1:3. Ten zápas jsme byli lepší, tam myslím, že se série zlomila,“ tuší litvínovský kapitán Michal Trávníček.

Jeho tým doma sahal po vyrovnání čtvrtfinále, zatímco Mountfield jenom vyčkával. Trest nepřišel, naopak klíčový gól celé série vstřelil Rastislav Dej z brejku, který na Hlinkově stadionu vyvolal spoustu emocí. Fanoušci i domácí hráči si stěžovali na neodpískaný ofsajd, ale opakované záběry dosvědčily, že všechno bylo v pořádku.

„Chtěl bych se omluvit za svůj výrok po zápase, kdy jsem si ze hry myslel, že to byl ofsajd. Pak jsem viděl, že nebyl. Tak se rozhodčím omlouvám,“ opakuje Trávníček v hodně sportovním duchu. Sám patří mezi ty nejtvrdší hráče, přesto právě ve férovosti byla tahle série skvělá.

Jakmile se do Hradce vracela za stavu 3:1, Verva už tušila, že do semifinále by ji dovedlo jenom její neskutečné vzepětí a zároveň kolaps soupeře. Místo toho Mountfield po deseti minutách vedl o tři góly a pak už ho hosté naháněli marně. „Úplně trestuhodně nám utekl začátek. Čekali jsme, že budou chtít jít do tlaku, ale ještě navíc hráli přesilovky. V průběhu série jsme oslabení úplně špatná neměli, tentokrát jsme ze tří dostali tři góly, a pak už to bylo těžké,“ mrzí litvínovského lídra.

Play off se obvykle nehraje na divoké přestřelky, přesto je – aspoň pro fanoušky – dobře, že jedna na závěr přišla. Severočeši ani za zdánlivě rozhodnutého stavu nesložili zbraně, jenže nikdy nedokázali stáhnout manko na menší než tříbrankové. O jejich snaze vypovídá i 41 střel. Verva nakonec dala čtyři góly, ale ty potřebovala spíš v předešlých duelech. Vždyť doma skórovala jen dvakrát.

„Myslím, že jsme se celou sérii trápili v koncovce. Hradec hrál výborný hokej, dobře vzadu. Nedávali nám moc šancí, abychom se dostávali do zápasu,“ přemýšlí brankář Jaroslav Janus. Nebude úplně náhoda, že Mountfield v každém zápase jako první vedl. „V rozhodujících momentech byli silnější po psychické i fyzické stránce. Rozhodly přesilovky, tam se zápasy obvykle rozhodují, a oni je zvládli líp,“ říká muž, který v posledním souboji nevydržel v brance ani deset minut.

Porážka 1:4 na zápasy vypadá možná trochu krutě, přesto se Litvínov za letošní sezonu vůbec nemusí stydět. „Základní část jsme hráli výborně. A play off? Prohráli jsme 1:4... Není na to co říct. Prostě byl Hradec lepší,“ uznává František Lukeš. „Určitě nás mrzí, že to skončilo takhle brzo. Na druhou stranu chci popřát klukům z Hradce hodně štěstí v dalších fázích,“ dodává sympaticky Janus.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz