Hradec aplaudoval Korejcům! Líbili se mi, fandím jim, hlásí Jarůšek

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

5. srpna 2017, 14:48

Martin Voltr

Asi byste v historii marně pátrali po zápase, kdy publikum v Hradci Králové přivítalo soupeře tak vřele. Reprezentanti Jižní Koreje si před soubojem Mountfield Cupu proti pořadatelskému týmu i po něm užili bouřlivé ovace domácích fanoušků. Ze všech stran bylo cítit, že jsou v Česku vítáni. A takhle to má být!

Fanshop

Očekávání veřejnosti před turnajem byla dost rozpačitá. Když Mountfield v květnu ohlásil, že místo renomovaných týmů Kontinentální ligy – Omsku a Ufy – přijedou v srpnu Sparta a Jižní Korea, spousta fanoušků si klepala na čelo. „Turnaj jde o několik úrovní dolů,“ psali třeba na klubovém fóru.

Mýlili se. A hodně.

Korejci se mocně chystají na domácí olympiádu a premiérovou účast v elitní skupině mistrovství světa. Už to samo o sobě bylo signálem, že s extraligovými týmy, které jsou v začátku přípravy, můžou hrát vyrovnaně.

A vida. Na Spartě přežili tlak domácích jen s jedním inkasovaným gólem a pak zápas otočili do dvoubodového konce. V Hradci prohrávali už 0:2, jenže po parádním obratu mohli vyhrát dokonce v základní hrací době! Mountfield však „pohromu“ odvrátil a ubojoval vítězství v prodloužení.

Pohroma tady patří skutečně jen do uvozovek, protože padnout s Koreou by nebyla ostuda. Asiaté se skvělým Mattem Daltonem v brance bojovali skvěle a v pravých chvílích ukázali i velkou hokejovost. „Věděli jsme, že budou kvalitním soupeřem, ne nadarmo se dostali na mistrovství světa. Můžeme být rádi, že jsme v prodloužení vyhráli,“ potvrzuje dvougólový zachránce domácích Richard Jarůšek.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Když Hradec z vlastní přesilovky čtyři minuty před koncem inkasoval na 2:3, hodně mu teklo do bot. „Dost jsme to cítili. A byl to moc pěkný gól, hezky se ten hráč uvolnil. Naštěstí jsme hned vzápětí vyrovnali a oddechli si. Museli jsme zapnout,“ říká Jarůšek, jehož tým měl se soupeřem problémy. „Řekl bych, že tam byl znát rozdíl. Byli hodně pracovití, dost nahazovali puky. Neměli ve hře moc systému, ale nebyl to špatný hokej, hráli velmi dobře,“ chválí.

Korejský tým dorazil do Česka s respektem, který mu hradečtí fanoušci plně oplatili. Při nástupu na led, představení prezidenta svazu a majitele nejlepšího klubu Anyang Halla, po hymně. A hlavně na konci zápasu. Korejci předvedli svůj tradiční úklon na obě strany stadionu, který je pak vyprovodil do kabin bouřlivým potleskem.

„Měli na kemp v Česku dalekou cestu. Je dobře, že je fanoušci takhle přivítali a poděkovali jim. Jak říkám, nehráli špatný hokej. Mně se docela líbilo, jak hráli. Přeju jim hodně úspěchů,“ vzkazuje Jarůšek sympaticky.

Jako jeden z hráčů, kteří už reprezentovali i na mistrovství světa, může posoudit šance Korejců na obou velkých akcích v začínající sezoně. „Každý zápas je jiný. Těžko říct, jestli budou hrát na vrcholné akci ještě jinak. Byl to úplně jiný styl hokeje, ale určitě mají šanci. Fandím jim, i když bych nerad soudil, jak si povedou,“ dodává hradecký útočník.

Evropské turné pro ně ještě nekončí, ale už teď je jedno jasné. Když zrovna nebudou přátelé z Dálného východu hrát proti českému týmu, u televize jim bude držet palce spousta nových fanoušků.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz