Hráči Motoru pořád simulují, zlobí se ve Varech. Klub vetuje Pražáka

Foto: Jan Čech, hokejkv.cz

V baráži je sráží nedisciplinovanost, ale po prohře 1:2 s Českými Budějovicemi se karlovarští hokejisté zlobili nejen na sebe, ale také na výkon rozhodčích Hejduka a Pražáka a především pak hráče Motoru. "To, co předvádějí, jsem už dlouho nezažil! Při každém sebemenším dotyku padají. Teatrálně zahazují rukavice i přilby, pořád simulují a nalehávají soupeři na hole, aby si vynutili za každou cenu vyloučení," zlobí se generální manažer Miroslav Vaněk.

Fanshop

Energie v nedělním souboji nasbírala za úvodní dvě třetiny devět menších trestů. A právě díky dvěma využitým přesilovkám se povedlo Jihočechům otočit výsledek. "Hlavní arbitři Hejduk s Pražákem utkání absolutně nezvládli. Udělali desítky chyb, od samého začátku utkání polykali simulování a skákání budějovických hráčů na led a do mantinelu, což bylo leckdy až komické," kroutí hlavou karlovarský šéf.

"Rozhodčí tím zásadním způsobem ovlivnili utkání a náš klub poškodili. Požádal jsem ředitele Tipsport extraligy pana Řezníčka a šéfa Komise rozhodčích ČSLH pana Šindlera, aby se zabývali hrou Českých Budějovic, které si nesportovně vynucují přesilové hry. Podáme na disciplinární komisi několik podnětů na filmování hráčů a budeme žádat jejich potrestání," zlobí se Vaněk, který chce ty nejlepší arbitry.

"Rozhodčí udělali desítky chyb, od samého začátku utkání polykali simulování a skákání budějovických hráčů na led a do mantinelu, což bylo leckdy až komické."

"Požádal jsem Vladimíra Šindlera, aby s maximální obezřetností a profesionalitou nasazoval a vybíral rozhodčí do dalších střetnutí baráže tak, aby nebyla poškozována hra samotná ani baráž jako taková. Žádáme, aby druhou polovinu baráže pískali pouze ti nejlepší rozhodčí, které má k dispozici. Jedná se o soutěž, ve které jde o všechno, a není možné, aby byl tým takto zásadně poškozován výkonem sudích."

Ti zatím dle Vaňka baráž nezvládají, výjimkou byl právě zápas Energie v Českých Budějovicích. "Tam se rozhodčí Lacina s Hribikem nenechali v žádném případě ovlivnit, i když to měli těžké, neboť při každém pádu domácího hráče se spustil obrovský hukot vyprodaného hlediště, jenž vytvářel na rozhodčí tlak, aby vylučovali. Oba rozhodčí podali velmi kvalitní výkon a zvládli to s naprostým přehledem," hlásí.

Podle karlovarského generálního manažera je simulování součástí českobudějovické taktiky v klíčových bojích sezony. "Přesilová hra je jediná zbraň Českých Budějovic, kterou v baráži mají, a proto mají hráči, dle mého názoru, jednoznačné zadání zkoušet to na rozhodčí, jak se dá," líčí Vaněk s tím, že Energie až do konce baráže vetuje hlavního rozhodčího Daniela Pražáka, který pochází z Českých Budějovic.

"V daném utkání rozhodl o drtivé většině vyloučení na straně našeho týmu. Absolutně tomu nerozumím a je pro mě nepochopitelné, jak je možné, že byl nominován na duel v Karlových Varech. Vůbec se nedivím velké bouři nevole, kterou toto zjištění u fanoušků vyvolalo. Mám zahlcený mobil smskami, jak je možné tohle dopustit. A to nemluvím o tom, že sudí Hejduk je z Jihlavy," zakončuje Vaněk.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz