Foto: shl.se
18. října 2018, 21:54
Petr DejnožkaBrankář Dominik Hrachovina nejprve vychytal cennou výhru nad Avtomobilistem Jekatěrinburg a díky tomu se hned následující utkání objevil v brance Astany, tu ale po čtyřech inkasovaných gólech předčasně opustil. Mnohem více se vedlo Jakubovi Štěpánkovi a Rudolfovi Červenému v dresu Slovanu, po asistencích si připsali ještě Michal Jordán a Jiří Sekáč. Dva kanadské body si ve Švédsku připsal útočník Robert Kousal, který tím zařídil pro Brynäs do tabulky alespoň bod.
Hrachovinův heroický výkon proti Kovářově Jekatěrinburgu, který ukončil český brankář jeho neporazitelnost, je zapomenut. Gólmanovi kazašské Astany příliš nevyšel zápas v Čeljabinsku, kde ze čtrnácti pokusů hned čtyřikrát inkasoval a jeho mise na ledě Traktoru po čtyřiceti minutách předčasně skončila. Barys sice v tu dobu prohrával 2:4, po výměně brankářů se však dokázal vzchopit a po smazání ztráty duel v prodloužení zvrátil ve svůj prospěch.
Do hry se zapojil ještě jeden český gólman, který musel mít mnohem více důvodů k radosti. Jakub Štěpánek si smlsl na 32 střeleckých pokusech Chabarovsku a až do konce 58. minuty držel čisté konto. Jediné gólové akce Amuru, která jen zmírnila porážku na 1:2, vzešla na svém počátku z hokejky Michala Jordána. Ještě více bude ale oslavován útočník Rudolf Červený, který při vlastním oslabení vstřelil nakonec vítěznou branku Slovanu Bratislava.
Jednu gólovou asistenci zaznamenal v KHL ještě Jiří Sekáč, který připravil rozhodující trefu Kazaně v souboji s Ufou, radost museli mít po závěrečné siréně i trenéři Josef Jandač a Jiří Kalous, jejichž Magnitogorsk doma zvítězil 4:1 nad Omskem. Trápící se Brynäs dokázalo smazat na ledě Malmö dvoubrankovou ztrátu v závěru utkání, gólem a nahrávkou se na úspěchu podílel forvard Robert Kousal. Ten se posunul již na osm kanadských bodů a v produktivitě soutěže mu patří šestá pozice.
METALLURG MAGNITOGORSK – AVANGARD OMSK 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 25. Pakarinen (Wolski, Rasmussen), 51. Mozjakin (Rasmussen, N. Kuljomin), 54. Mozjakin (Ellison, Matuškin), 58. Timkin (Platonov) – 42. Širokov (K. Petrov).
TRAKTOR ČELJABINSK – BARYS ASTANA 4:5 po prodloužení (
Branky a nahrávky: 12. Šarov (Rybakov), 27. Glinkin (A. Petrov, Kravcov), 36. Rybakov, 39. Šarov (Bergström, Stoa) – 25. A. Petersson, 37. Bochenski (Dallman), 55. Blacker, 60. Frattin (Dietz), 62. Bochenski (Frattin).
LOKOMOTIV JAROSLAVL – ADMIRAL VLADIVOSTOK 4:0 (0:0, 4:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 27. Kajumov, 33. Apalkov (Jelesin, Kartajev), 35. Apalkov (Alexejev, Kartajev), 38. Denisenko (Kontiola, Loktionov).
TORPEDO NIŽNIJ NOVGOROD – JOKERIT HELSINKY 4:5 po prodloužení (1:1, 2:1, 1:2 – 0:1)
Branky a nahrávky: 17. Setdikov (Šurakov, Orlov), 22. Paršin (Holm), 34. Paršin, 41. Varnakov (Paršin) – 14. Lööv (Jensen Aabo), 25. Platt (Manninen, Nicklas Jensen), 49. Joensuu (Moses, O'Neill), 60. Joensuu (Nicklas Jensen, Manninen), 63. O'Neill.
BARS KAZAŇ – SALAVAT JULAJEV UFA 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 19. Postma (Judin, Lukojanov), 24. Lander (Azevedo, Sekáč), 26. An. Popov (Jarullin, Markov) – 18. Burdasov (Hartikainen, Omark).
SKA PETROHRAD – DYNAMO MOSKVA 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 10. N. Gusev (Jakupov), 25. Děrgačov (Kručinin, Barabanov), 36. Hersley (Dacjuk, A. Bělov) – 2. Mozer, 59. Moisejev (Koivisto, Pepeljajev).
SLOVAN BRATISLAVA – AMUR CHABAROVSK 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 33. Sukel' (Meszároš, Virta), 37. Červený (Lunter) – 58. Pjanov (Jordán).
SPARTAK MOSKVA – DINAMO RIGA 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 27. Leščenko (Zubov), 46. Kulik (Filatov) – 12. Gegeris (Batna), 13. Maione (Videll, Darzinš), 50. Clark (Ališauskas).
VIŤAZ MOSKEVSKÁ OBLAST – NEFTĚCHIMIK NIŽNĚKAMSK 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Kokarev (Mojsejev), 12. Makejev (A. Nikulin, Stoljarov), 36. P. Černov (A. Nikulin, Jevsejenkov) – 60. Šaripzjanov.
Tabulka západní konference:
1. | Petrohrad | 18 | 12 | 2 | 2 | 2 | 60:25 | 30 | |
2. | CSKA Moskva | 19 | 11 | 4 | 0 | 4 | 52:26 | 30 | |
3. | Jokerit | 18 | 12 | 1 | 3 | 2 | 67:42 | 29 | |
4. | Jaroslavl | 19 | 11 | 2 | 1 | 5 | 54:35 | 27 | |
5. | Soči | 19 | 5 | 3 | 4 | 7 | 46:51 | 20 | |
6. | Viťaz | 19 | 7 | 2 | 1 | 9 | 48:55 | 19 | |
7. | Sp. Moskva | 19 | 7 | 1 | 2 | 9 | 45:46 | 18 | |
8. | Slovan Bratislava | 20 | 5 | 3 | 2 | 10 | 44:65 | 18 | |
9. | Din. Riga | 19 | 6 | 2 | 1 | 10 | 40:51 | 17 | |
10. | Dyn. Moskva | 20 | 5 | 1 | 3 | 11 | 44:57 | 15 | |
11. | Čerepovec | 19 | 4 | 2 | 2 | 11 | 28:52 | 14 | |
12. | Dyn. Minsk | 18 | 4 | 0 | 3 | 11 | 36:51 | 11 |
Tabulka východní konference:
1. | Jekatěrinburg | 19 | 16 | 2 | 0 | 1 | 67:26 | 36 | |
2. | Omsk | 19 | 10 | 4 | 1 | 4 | 62:37 | 29 | |
3. | Kazaň | 20 | 12 | 1 | 2 | 5 | 54:44 | 28 | |
4. | Magnitogorsk | 20 | 10 | 2 | 1 | 7 | 53:46 | 25 | |
5. | Ufa | 19 | 9 | 3 | 1 | 6 | 59:40 | 25 | |
6. | Barys Astana | 17 | 6 | 4 | 4 | 3 | 64:53 | 24 | |
7. | Nižnij Novgorod | 18 | 7 | 2 | 4 | 5 | 55:54 | 22 | |
8. | Kunlun | 18 | 7 | 1 | 3 | 7 | 41:50 | 19 | |
9. | Nižněkamsk | 18 | 6 | 3 | 1 | 8 | 38:44 | 19 | |
10. | Traktor Čeljabinsk | 18 | 5 | 2 | 2 | 9 | 34:57 | 16 | |
11. | Chabarovsk | 18 | 5 | 0 | 1 | 12 | 31:53 | 11 | |
12. | Vladivostok | 20 | 1 | 2 | 3 | 14 | 39:69 | 9 | |
13. | Novosibirsk | 19 | 3 | 0 | 2 | 14 | 31:63 | 8 |
SLOVENSKO U20 – DETVA 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 22. Lunter (Svitana) – 32. Surový (Král, Šimon), 35. Puliš, 60. Puliš (Murček, Chovan).
ŽILINA – DVTK 4:1 (3:1, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Podešva (Bárta, Kučný), 15. Síkela (Bárta, Podešva), 15. Hvila (Jenčík, Matějka), 33. Hvila (Matějka) – 6. Somogyi (Milam, Kulmala)
Tabulka:
1. | Zvolen | 13 | 9 | 1 | 2 | 1 | 58:27 | 31 | |
2. | Košice | 14 | 10 | 0 | 1 | 3 | 46:26 | 31 | |
3. | Nové Zámky | 14 | 9 | 1 | 1 | 3 | 37:24 | 30 | |
4. | B. Bystrica | 14 | 7 | 1 | 3 | 3 | 41:37 | 26 | |
5. | Poprad | 14 | 7 | 2 | 0 | 5 | 35:27 | 25 | |
6. | Nitra | 13 | 6 | 2 | 1 | 4 | 42:33 | 23 | |
7. | Trenčín | 13 | 6 | 2 | 0 | 5 | 37:27 | 22 | |
8. | Detva | 14 | 6 | 1 | 1 | 6 | 36:39 | 21 | |
9. | Žilina | 14 | 4 | 2 | 0 | 8 | 41:53 | 16 | |
10. | L. Mikuláš | 13 | 3 | 2 | 1 | 7 | 32:37 | 14 | |
11. | MAC Ujbuda | 15 | 3 | 1 | 3 | 8 | 34:47 | 14 | |
12. | DVTK | 14 | 4 | 0 | 2 | 8 | 35:53 | 14 | |
13. | Slovensko U20 | 13 | 0 | 0 | 0 | 13 | 18:62 | 0 |
MNICHOV – SCHWENNINGER 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 3. Eder (Schutz), 38. Eder, 42. Kastner (Mauer, Abeltshauser), 58. Boyle – 16. Rech (Hofflin, Bittner), 37. Rech (Korhonen, Ri. Bukarts).
Tabulka:
1. | Mannheim | 11 | 7 | 0 | 3 | 1 | 41:29 | 24 | |
2. | Ingolstadt | 11 | 6 | 2 | 0 | 3 | 36:25 | 22 | |
3. | Düsseldorf | 11 | 4 | 3 | 3 | 1 | 37:26 | 21 | |
4. | Mnichov | 12 | 5 | 3 | 0 | 4 | 37:36 | 21 | |
5. | Straubing | 11 | 6 | 1 | 0 | 4 | 35:32 | 20 | |
6. | Augsburg | 11 | 5 | 1 | 2 | 3 | 32:28 | 19 | |
7. | Krefeld | 10 | 4 | 2 | 2 | 2 | 34:34 | 18 | |
8. | Kolín n. R. | 10 | 4 | 1 | 2 | 3 | 24:20 | 16 | |
9. | Eisbären Berlín | 11 | 4 | 2 | 0 | 5 | 29:29 | 16 | |
10. | Bremerhaven | 11 | 4 | 2 | 0 | 5 | 34:36 | 16 | |
11. | Iserlohn | 11 | 4 | 0 | 2 | 5 | 41:43 | 14 | |
12. | Norimberk | 11 | 3 | 1 | 2 | 5 | 36:36 | 13 | |
13. | Wolfsburg | 11 | 2 | 0 | 2 | 7 | 23:40 | 8 | |
14. | Schwenninger | 12 | 0 | 1 | 1 | 10 | 12:37 | 3 |
FRÖLUNDA – LULEA 1:5 (1:0, 0:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 5. Fagemo (Ekbom) – 22. Larsson (Kovacs, Emanuelsson), 27. Emanuelsson (Connolly, Sondell), 36. Fabricius (Mattsson), 43. Kovacs (Larsson, Sellgren), 59. Forsberg (Engsund, Larsson).
MALMÖ – BRYNÄS 4:3 po prodloužení (1:0, 1:0, 1:3 – 1:0)
Branky a nahrávky: 15. Gortz (Olsson, Komarek), 32. Sylvegard (Handemark, Molin), 53. Lassen (Hetta, Warg), 61. Molin (Lerby, Sylvegard) – 48. Blomqvist (Kousal, Jensen), 54. Danielsson (TS), 55. Kousal (Gunderson, Rohdin).
ÖREBRO – FÄRJESTAD 3:6 (1:1, 2:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 18. Abols (Nakyva, Hedman), 30. Hedman, 38. Weinstock (Wandell) – 15. Olofsson (Westin, Virtanen), 25. Virtanen (Ryno), 33. Nygard (Aslund, Melart), 36. Johansson (Viksten, Nygard), 43. Wistrand (Nilsson, Viksten), 46. Olofsson (Viksten, Melart).
SKELLEFTEA – DJURGARDEN 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 11. Brodin (Josefson, Hultstrom), 16. Lundin (Bemstrom), 23. J. Davidsson (Possler, M. Davidsson), 55. M. Davidsson (Possler, Strandberg), 56. Bemstrom (Alsing, Josefson).
TIMRA – RÖGLE 4:3 po prodloužení (2:1, 0:1, 1:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Collberg (Hallander, Falk), 8. Larsson (Guter, Hardegard), 49. Wedin (hardegard), 61. Wedin (TS) – 3. Bengtsson (Curran, Bertov), 21. Brithen (Bristedt, Zaar), 55. Schira (Curran, Zaar).
VÄXJÖ – HV 71 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Figren (Sundh, Berglund), 26. Tedenby (Ljungh, Lauridsen), 39. Onerud (Torngren, Persson), 54. Ljungh (Tedenby).
Tabulka:
1. | Linköpings | 9 | 6 | 1 | 1 | 1 | 29:15 | 21 | |
2. | Djurgården | 9 | 6 | 0 | 2 | 1 | 37:18 | 20 | |
3. | Malmö | 10 | 5 | 2 | 1 | 2 | 24:15 | 20 | |
4. | Frölunda | 9 | 4 | 2 | 0 | 3 | 21:21 | 16 | |
5. | Luleå | 10 | 4 | 1 | 1 | 4 | 26:22 | 15 | |
6. | Skellefteå | 9 | 3 | 2 | 2 | 2 | 22:22 | 15 | |
7. | HV 71 | 9 | 4 | 1 | 0 | 4 | 21:19 | 14 | |
8. | Timra | 9 | 3 | 2 | 1 | 3 | 22:26 | 14 | |
9. | Mora | 9 | 1 | 4 | 1 | 3 | 24:28 | 12 | |
10. | Färjestad | 9 | 3 | 0 | 2 | 4 | 20:22 | 11 | |
11. | Växjö | 9 | 3 | 0 | 2 | 4 | 11:15 | 11 | |
12. | Brynäs | 9 | 2 | 0 | 3 | 4 | 20:27 | 9 | |
13. | Örebro | 9 | 1 | 3 | 0 | 5 | 20:32 | 9 | |
14. | Rögle | 9 | 1 | 0 | 2 | 6 | 13:28 | 5 |
Kazzinc-Torpedo 2 – Pavlodar 1:3
Gorňak Rudnyj – Kulager 1:2 po prodloužení
Kokšetau – HC Astana 7:1
Temirtau – Almaty 2:6
Tabulka:
1. | Kokshetau | 17 | 12 | 0 | 1 | 4 | 55:33 | 37 | |
2. | Kulager | 17 | 11 | 1 | 1 | 4 | 56:36 | 36 | |
3. | Kazzinc-Torpedo 2 | 17 | 10 | 1 | 2 | 4 | 40:28 | 34 | |
4. | Nomad Astana | 16 | 8 | 2 | 1 | 5 | 57:29 | 29 | |
5. | Pavlodar | 15 | 9 | 0 | 1 | 5 | 41:32 | 28 | |
6. | Temirtau | 18 | 8 | 1 | 1 | 8 | 50:49 | 27 | |
7. | Beibarys Atyrau | 14 | 8 | 0 | 1 | 5 | 28:28 | 25 | |
8. | Almaty | 18 | 5 | 3 | 1 | 9 | 41:43 | 22 | |
9. | Gornyak Rudny | 17 | 2 | 2 | 1 | 12 | 29:43 | 11 | |
10. | HC Astana | 17 | 0 | 0 | 0 | 17 | 16:92 | 0 |
Ringerike – Stavanger 1:6
Frisk Asker – Sarpsborg 6:3
Lillehammer – Manglerud 5:2
Valerenga – Storhamar 2:1 po prodloužení
Tabulka:
1. | Storhamar | 13 | 6 | 3 | 2 | 2 | 46:25 | 26 | |
2. | Vålerenga | 12 | 7 | 1 | 2 | 2 | 40:24 | 25 | |
3. | Stavanger | 12 | 6 | 1 | 3 | 2 | 43:28 | 23 | |
4. | Sarpsborg | 13 | 7 | 0 | 2 | 4 | 33:31 | 23 | |
5. | Frisk Asker | 12 | 6 | 1 | 1 | 4 | 42:38 | 21 | |
6. | Lillehammer | 13 | 6 | 1 | 1 | 5 | 41:38 | 21 | |
7. | Stjernen | 12 | 3 | 2 | 0 | 7 | 27:45 | 13 | |
8. | Manglerud | 12 | 2 | 1 | 0 | 9 | 27:42 | 8 | |
9. | Ringerike | 13 | 1 | 2 | 1 | 9 | 26:54 | 8 |
ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz