Hosták jednal s Čajánkem, partnera Zlína bude hledat Michalovský

Foto: hokej.zlin.cz

25. června 2017, 13:30

Václav Jáchim

Krátce po nástupu Martina Hostáka do funkce generálního manažera zlínského klubu už se rýsuje struktura nového vedení. Bývalý výborný útočník a televizní komentátor bude ve sportovní oblasti spolupracovat s novým sportovním ředitelem Jiřím Šolcem, obchodním manažerem byl jmenován Miroslav Michalovský. Někdejší úspěšný činovník a v minulosti obránce s reprezentačními starty (na snímku vlevo) hlásí ve Zlíně velký návrat.

Fanshop

Miroslav Michalovský působil do roku 2011 jako generální manažer zlínského klubu, poté odešel do ústraní. Nyní ho opět najdete v kancelářích na Zimním stadionu Luďka Čajky. Pomocnou ruku nabídl už počátkem roku, tehdejší vedení zájem nemělo. Situace se změnila až s nástupem Martina Hostáka.

„Pan Michalovský fungoval v klubu řadu let a ukázal se jako velmi dobrý manažer. Jeho hlavním a jediným úkolem bude pomoci mi sehnat nového generálního partnera, kterého nyní klub po odchodu PSG nemá. Už v předchozích letech to několikrát dokázal. Má obrovské zkušenosti právě na poli sponzorů. Bude zde pomáhat do konce roku s tím, že se vyřeší situace kolem generálního partnera," řekl klubovým stránkám Martin Hosták.

Miroslav Michalovský v minulosti aktivně působil také v Asociaci profesionálních klubů, ve Zlíně žije a vztah k místnímu týmu neztratil. Právě bývalý úspěšný zadák, jehož vrcholovou kariéru ovlivnilo nešťastné zranění oka, přivedl do zlínského klubu před časem společnosti Barum Continental, Hamé, RI Okna nebo PSG.

Po skončení kariéry působil Michalovský jako ředitel zimního stadionu, později zastával pozice obchodního manažera, výkonného ředitele, prokuristy, generálního manažera a jednatele. "Mým úkolem číslo jedna a prioritou je pokusit se zajistit nového generálního partnera. Začátkem roku jsem nabídl klubu pomoc, nyní to vyústilo v konkrétní spolupráci. Jsem rád, že jsme se s panem Hostákem dohodli. Věřím, že zlínskému hokeji pomůžu a bude patřit opět k předním týmům v extralize,“ uvedl na webu klubu Michalovský.

Jak informuje idnes.cz, zlínský klub by měl mít nově tři jednatele. "Více hlav více ví. Klub budu řídit já, mí spolupracovníci budou mít na starosti sport a ekonomiku,“ zmínil Martin Hosták. Sportovním ředitelem byl jmenován Jiří Šolc, Hostákův někdejší trenérský kolega u reprezentačních mládežnických výběrů, obchodního ředitele klub hledá. Miroslav Michalovský bude obchodním manažerem, po šesti letech znovu nastoupil do managementu klubu.

Ve hře je stále možnost, že by se zapojili Petr Čajánek, Jiří Marušák a Petr Leška. Hosták s ikonami klubu už hovořil. "Nastínil jsem jim určitou představu. Teď si vzali čas na rozmyšlenou. Uvidíme, jak se naše představy budou scházet a rozcházet,“ cituje Hostáka Zlínský deník.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz