Hořká volba: Probudila v sobě šelmu. Pro Tygry teď řve i hraje

Foto: Radegast

Objevila v sobě klubovou příslušnost teprve před rokem. Obrátilo to však její život naruby. Veronika Kosíková za necelý rok stačila s libereckými Tygry oslavit titul, zanechat pro lásku k nim školy a začít hrát hokej za ženský tým. S nástrahami tohoto rozhodnutí si poradila stejně jako tygr se svou kořistí – přeprala je svojí silou a urputností. Představujeme vám desátý příběh projektu Hořká volba, který nás tentokrát vede na sever Čech – k úřadujícím mistrům do Liberce.

Fanshop

Hokejový příběh Veroniky Kosíkové začal před rokem na nemocničním lůžku, kde se zotavovala z operace nohy. Tehdy a tam sledovala tažení Tygrů za extraligovým titulem. „Toho dne jsem se zařekla, že od příští sezony se budu snažit jezdit a fandit při každém zápase,“ říká Veronika, která rozhodně není typem slečny, jejíž silná slova zůstanou nenaplněna skutky.

Ostatně posuďte sami. „Začala jsem postupně chodit na každý zápas, přihlásila se do fanklubu a zařídila si brigádu, abych si vše mohla financovat sama. Láska k hokeji rostla. A tak jsem se propracovala až do týmu Bílých Tygřic a začala za svůj milovaný klub také hrát,“ hlásí s hrdostí a pokorou Veronika, která v prosinci odehrála dokonce své první utkání.

Vyměnit školu za hokej

Pokud si myslíte, že hokejový příběh Veroniky skončil spolu s aktivním hraním, jste na omylu. Hořké volby na sebe nenechaly dlouho čekat a jedenadvacetiletá slečna brzy stála na prahu rozhodnutí, které její okolí rozhodně nepotěšilo. „Hokej a brigáda mi vzaly dost času. Pak jsem nechala školy, abych mohla mít dvě práce a vydělala si tak dost peněz na hokej,“ přiznává Veronika.

Navzdory nesouhlasu maminky, se kterou žije, opustila hotelovou školu v Turnově a začala pracovat na plný úvazek. „Mamka z toho nadšená nebyla, ale slíbila jsem jí, že od příštího školního roku si školu dodělám dálkově.“

Hvězdám na dosah

Vedle maminky má Veronika druhou rodinu také v libereckém fanklubu. „To oni mi před pár měsíci, kdy jsem znovu ležela v nemocnici s poraněným kolenem, pomohli. Mamka v té době přišla o práci a já cítila, že nám musím pomoci, pokud chci zůstat u hokeje. Kousla jsem se a okamžitě odešla z nemocnice s tím, že si musím hned najít druhou práci,“ popisuje odhodlaně mladá bojovnice.

Novou práci našla právě díky přátelům z fanklubu. „Bylo to rychlé. Kamarádka mi řekla, že v restauraci u stadionu hledají servírku. Šla jsem tam a práci získala,“ říká Veronika, která je na stadionu v podstatě celý den, protože zařízení je součástí Home Credit Arény. Hokejovým hvězdám z libereckého týmu je tak nadosah.

Porazit předsudky

Pokud má Veronika mluvit o největším hrdinovi z A-týmu, bez dlouhého rozmýšlení zmíní Dominika Lakatoše. „Jeho příběh je úžasný. Porazil předsudky a vybojoval si své místo,“ vysekne poklonu libereckému útočníkovi Veronika, která stejně jako její idol hraje v útoku.

Cenu pro nejobětavějšího fanouška Veronika převzala z rukou Lukáše Dernera během první přestávky zápasu Liberce s Mladou Boleslaví. Právě toto utkání může odstartovat finálovou cestu za snem o dalším titulu, jehož oslavy by mladá bojovnice chtěla osobně zažít.

Projekt Hořká volba představí v průběhu extraligového ročníku 2016/2017 celkem 14 bojovníků z řad fanoušků. Každý z nich bude mít příslušnost jednoho z účastníků nejvyšší hokejové soutěže. Více informací o projektu a možnost nominovat fanouška s příběhem hořké volby naleznete na www.horkavolba.cz.

Foto: Radegast

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz