Hollweg to řeže, vyžívá se v tom, ví Pirát Mrázek. Zastal se Tomici

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

18. srpna 2017, 14:05

Adam Bagar

Jen příprava? V utkáních Chomutova s Plzní to příliš znát nebylo. Jak v úterní partii na západě Čech, tak ve čtvrteční odvetě v Podkrušnohoří se na ledě pořádně jiskřilo a rozhodčí měli plné ruce práce. Celkem rozdali na přípravu málo vídaných 141 trestných minut.

Fanshop

Už v prvním zápase padlo osmnáct menších trestů, tři desítky a k vidění byla i pěstní výměna názorů mezi indiánem Janem Schleissem a Pirátem Petrem Koblasou. Odveta v Chomutově byla na počet trestných minut ještě bohatší, jiskřilo se hlavně ve druhé části.

„Už předchozí duel v Plzni byl úplně stejný. Takový je jejich styl hokeje. Nejsme na to úplně zvyklí, protože tohle neděláme. Ale už jsem nebyl překvapený, že se začalo tolik přiostřovat,“ říká chomutovský obránce Jaroslav Mrázek v rozhovoru na klubovém webu.

Bitku mezi Mrázkem a Hollwegem najdete v čase 1:40:00

Nejvíc práce měli rozhodčí v čase 37:09, kdy plzeňský Ryan Hollweg přišpendlil na mantinel domácího Marka Tomicu. Chomutovského veterána šel okamžitě mstít právě Mrázek, vytáhlý bek se nebál postavit známému bijci a držel se statečně, i když Američan měl navrch.

„Je to hráč jako každý jiný. Zastal jsem se spoluhráče, což mi v tu chvíli přišlo správné, protože podobných zákroků tam od něj bylo víc. Museli jsme si dát pozor. On prostě dohrává souboje, vyžívá se v tom a lidově řečeno to řeže,“ popisuje Jaroslav Mrázek.

„Dohrává souboje, vyžívá se v tom a lidově řečeno to řeže. Museli jsme si dát pozor.“

Piráti sice na výhru z Plzně nenavázali a podlehli jasně 1:4, ale jednatřicetiletý obránce si od svých spoluhráčů vysloužil slova chvály. „Mráza je super kluk, zastal se Tomby. Postavil se k tomu čelem,“ pokyvuje mladík Jan Havel, který byl jediným střelcem Pirátů.

Ryan Hollweg se už do hry nedostal. Hlavní rozhodčí ho poslali do sprch s celkovým součtem 31 trestných minut, když za atak na Tomicu inkasoval trest na pět minut plus do konce utkání. Zkušený chomutovský útočník je v pořádku, hrát by měl už dnes proti Oulu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz