Film Děti Nagana, který je ode dneška v kinech, je poctou úspěchům českých hokejistů a vzdává hold legendám, které se postaraly o obrovské překvapení na ZOH v Naganu. Předává poselství o tom, že dětské sny mají mnoho podob a děti je třeba podporovat. Zároveň otevírá aktuální téma dětí a sportu, protože s podporou pohybu dětí je potřeba začít u rodiny. A to je také jedno z klíčových poselství celého filmu Děti Nagana.

Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

• 26. 11. - 11:57

Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

Útočník Richard Jarůšek ve Spartě chytil druhý dech, v sedmi zápasech za tým z hlavního města toho stihl víc než ve dvaceti střetnutích za královéhradecký Mountfield. Třinci se zase vyplácí angažmá Davida Musila, v nedalekých Vítkovicích mohou být spokojení s obětavostí svých hráčů. Brněnská Kometa pak ztrácí v nájezdech, útočníci Ivan Huml s Jakubem Černým svůj čas v přesilovkách nevyužívají příliš dobře a obránce Juraj Valach by měl zpřesnit svou jinak aktivní střelbu.

Třída

V Praze je blaze

Minulá sezona v Hradci Králové byla pro Richarda Jarůška životní, v té nynější mu to ale na východě Čech drhlo. Během dvaceti zápasů nasbíral jen osm bodů (5+3) a jeho přepočet bodů na 60 minut (P/60) byl 1,54. Po přesunu do Sparty ale znovu ožil, v sedmi duelech zapsal devět bodů (5+4). Jeho P/60 v dresu Pražanů? 4,70!

Nepropustná zeď

Obránce David Musil patří v extralize mezi největší specialisty na oslabení. Je jedním z 25 hráčů soutěže, kteří v početní nevýhodě odehráli už přes 80 minut. V této „partě“ hráčů je v jednom ohledu nejlepší. V přepočtu na 60 minut totiž dovolí v oslabení soupeřům jen 14,19 šancí. Za ním je zlínský útočník Pavel Sedláček s hodnotou 17,11.

Do všeho po hlavě

Vítkovice se vyhřívají na čtvrtém místě tabulky. Stojí za tím pochopitelně více faktorů, třeba druhý nejlepší útok (86 gólů). Zapomínat by se ale nemělo ani na velkou obětavost ostravského mužstva. Svěřenci trenéra Jakuba Petra zblokovali dohromady už 393 střel soupeřů, průměrně za utkání je to 13,55 ran, což je nejlepší počin v extralize.

Vítkovičtí hráči se nebojí padnou do střel soupeře.

Vítkovičtí hráči se nebojí padnou do střel soupeře. | Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Bída

Šlápněte na plyn, pánové

V soutěži je 32 hokejistů, kteří v přesilových hrách odehráli víc než 100 minut. Někteří z nich ale svůj čas nevyužívají příliš dobře. Z útočníků jsou na tom nejhůře litvínovský Jakub Černý  (102:32) a Ivan Huml (102:26) z Chomutova, kteří získali v přesilovce jen tři body (Černý 1+2, Huml 0+3). Méně ze zmíněného pléna hráčů má jen vítkovický bek Peter Trška (0+2).

Nájezdy? Jen to ne

Brněnská Kometa a nájezdová loterie, to v aktuální sezoně nejde do sebe. Obhájce titulu absolvoval nájezdy pětkrát (stejně jako Hradec Králové), což je nejvíc v soutěži, ale vyhrál jen jednou. Úspěšnost Brňanů v nájezdech je tak jen 20 %, žádný jiný tým na tom momentálně není hůře.

Hodně střel, málo užitku

Častá střelba se cení, zvlášť u obránců. Juraj Valach z obrany Chomutova palbou nešetří, s 85 střelami na branku je v tomto ohledu mezi všemi hráči v soutěži pátý nejaktivnější! Jenže nestřílí příliš přesně. Dal jen dva góly a jeho úspěšnost střelby je na pouhých 2,35 %. Kdyby byl se svým „kulometem“ přesnější, do pirátské lodi by možná tolik nezatékalo.

Juraj Valach střílí často a přesně, velký užitek z toho ale není.

Juraj Valach střílí často a přesně, velký užitek z toho ale není. | Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz