Hokejka news

 • 10. 7. - 15:52

  Síň slávy českého hokeje

  Udělejte si o prázdninách výlet do Síně slávy! Užijte si zábavu na trenažerech a výstavu 100 let NHL z hokejových exponátů z Toronta ! Vstupenky se slevou na Hokejka shopu!

 • 20. 6. - 11:48

  David Pastrňák podruhé králem!

  50. jubilejní ročník ankety Zlatá hokejka - loni nejmladším vítězem Zlaté hokejky, letos David Pastrňák triumf obhájil. 

 • 1. 6. - 14:52

  Krásný Den dětí!

  Oslavte s dětmi jejich Den dětí v Síni slávy českého hokeje – zítra 2.6.2018 od 10 hodin !

 • 25. 5. - 11:40

  Nejlepší hokejové video je z Valašska!

  V anketě Ledová klapka 2018 zvítězil VHK ROBE Vsetín, druhá příčka patří HC Meteoru Třemošná a třetí BK Mladé Boleslavi. 

Slavný Stanley Cup dorazil do Česka už v pondělí krátce po šesté hodině večer. Jako první se ho zmocnil obránce Michal Kempný, jenž ho převzal v rodném Hodoníně a ukázal nejen rodině a nejbližším přátelům, ale také fanouškům.

Strážci poháru Howie Borrow a Mario Della-Savia dorazili s trofejí do Hodonína až za tmy. V sídle rodiny Kempných dostali po náročné cestě guláš, který jim moc chutnal, a rozpovídali se o hokejovém grálu. Pak už vypukla obráncova soukromá party po boku nejbližších.

V úterý dopoledne zamířil Michal Kempný společně se svými rodiči na hodonínskou radnici, kde byl oficiálně přijat místním starostou. A potom už se přesunul na Zimní stadion Václava Nedomanského, tam v pravé poledne odstartoval tříhodinový program pro fanoušky.

Když Kempný dorazil k tamnímu hokejovému stánku, rozdal řadu podpisů a absolvoval jedno focení za druhým. Za doprovodu bubeníků se prodíral na plochu hodonínského zimáku a v jeho rukou nechyběla takřka šestnáctikilová trofej, která do Česka dorazila po třech letech.

„Už mě z ní bolí ruce,“ uvedl sedmadvacetiletý hokejista na připraveném pódiu. „Jsem strašně rád, že jsme ten pohár dostali až sem a že si to společně můžeme užít. Moc si toho vážím, ta cesta někdy nebyla jednoduchá,“ dodal Michal Kempný, jenž se v Hodoníně narodil.

Na Zimní stadion Václava Nedomanského dorazily asi přes dva tisíce příznivců. Ti mohli na velkoplošné obrazovce vidět také záběry z Kempného rodinného archivu či sestřihy jeho gólů v elitní tuzemské soutěži, ruské KHL, zámořské NHL a v dresu české reprezentace.

Oslavy v rodném Hodoníně už jsou u konce, ale pro zadáka Washingtonu ještě zdaleka nic nekončí. Od 17 do 19 hodin představí Stanley Cup v DRFG Areně v Brně, kde strávil podstatnou část své kariéry. Michal Kempný odehrál za Kometu celkem šest sezon.

Ve středu si pak trofej užije jeho parťák Jakub Vrána. Dvaadvacetiletý rodák z Prahy ji vezme na stadion do Letňan, kde hokejově vyrůstal. Oficiální program tam vypukne v 15 hodin. Ještě předtím se mimo jiné vydá na hřbitov, neboť mu během sezony zemřela babička.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV