Hokejka news

 • 18. 9. - 09:29

  Týden hokeje odstartoval!

  Do projektu Pojď hrát hokej se v tomto týdnu zapojí 148 klubů! Konkrétní termíny a kluby najdete zde.

 • 27. 8. - 12:18

  Hokejka slaví své třetí narozeniny!

  Tentokrát v nejzábavnějším aquaparku ve střední Evropě – v Aquapalace Praha v Čestlicích, ve čtvrtek 13.9.2018 za AKČNÍ VSTUPNÉ!

 • 10. 7. - 15:52

  Síň slávy českého hokeje

  Udělejte si o prázdninách výlet do Síně slávy! Užijte si zábavu na trenažerech a výstavu 100 let NHL z hokejových exponátů z Toronta ! Vstupenky se slevou na Hokejka shopu!

 • 20. 6. - 11:48

  David Pastrňák podruhé králem!

  50. jubilejní ročník ankety Zlatá hokejka - loni nejmladším vítězem Zlaté hokejky, letos David Pastrňák triumf obhájil. 

Hráči německého Mannheimu byli blízko tomu, aby si ve Švédsku proti favorizovanému Brynäs vynutili prodloužení a podobně jako Liberec zabojovali o postup do čtvrtfinále CHL. Ovšem své vedení 1:0 neudrželi, 160 sekund před třetí sirénou je poslalo do kolen dvojnásobné oslabení! Hosté nakonec padli 1:2 a cítili křivdu, což dávali najevo nechutnými zákroky.

Brynäs v úvodním zápase zvítězilo v Německu 3:2, ale doma se dlouho nedokázalo prosadit a zdálo se, že dramatickou sérii s Mannheimem rozlouskne až prodloužení. Hosté však v závěru vyrobili krátce po sobě dva fauly a Švédové to nekompromisně trestali. V čase 57:20 vyrovnal Jakob Blomqvist a od té chvíle nastalo na ledové ploše peklo.

Už šestnáct sekund na to se pustil Mark Stuart do Simona Bertilssona a když pak Linus Ölund přidal do odkryté branky druhý gól, bylo ještě hůře. Frustrovaný Thomas Larkin předvedl proti Danielu Paillemu zákrok z kategorie pořádně nechutných. Britský rodák s americkým pasem a reprezentující Itálii si vyšlápl na nic netušícího soka bez puku.

Kanadský útočník se těžko zvedal z ledu a musel být převezen do nemocnice. „To byl pokus o vraždu,“ zlobil se v rozhovoru pro Aftonbladet sportovní šéf švédského klubu Stefan Bengtzén. „Za tohle by měl vyfasovat trest nejméně na 25 až 30 zápasů,“ dodal trenér Leif Strömberg na adresu zákroku Larkina, který se vzápětí ještě pustil do bitky.

Disciplinárka CHL už rozhodla o postihu, Thomas Larkin si v Lize mistrů nezahraje nejbližší čtyři zápasy. Tři vyfasoval za nedovolené bránění, další pak automaticky za druhý vyšší trest v probíhající sezoně. Bývalý hráč Medveščaku Záhřeb v zápase vyfasoval celkem nevídaných 52 trestných minut. Němci inkasovali ještě další dvě stopky.

Po jednom zápase dostali kouč Sean Simpson a zadák Nikolai Goc, který ještě v závěrečných sekundách úplně zbytečně atakoval do oblasti hlavy a krku jednoho z domácích hráčů. Finští rozhodčí měli plné ruce práce, Mannheimu rozdali v posledních dvou a půl minutách celkem 100 trestných minut. Brynäs vyhrálo 2:1 a čekají ho Oceláři.

Švédové už reagovali na výši trestu pro Larkina a hrozí dokonce bojkotem soutěže. „Nejsme spokojeni s tresty, které CHL rozdělila. Je to výsměch,“ líčí ředitel klubu Johan Stark ve svém prohlášení. „Na základě rozhovorů s CHL a SHL se rozhodneme, jaké kroky podnikneme v souvislosti s pokračující účastí v Lize mistrů,“ doplňuje.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV