Hokej v číslech: Super produktivní Piráti! Z 16 střel dali 5 gólů

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Takové zápasy jsou pro všechny brankáře jako noční můra. Na branku libereckého gólmana Romana Willa šlo v zápase proti chomutovským Pirátům za celých 60 minut hry jen 16 střel, přesto dostal gól celkem pětkrát. Chomutov díky své super produktivitě dokázal z ledu obhájců titulu odvést tři body za výhru 5:4. Díky rozšířených statistikám jsme v naší rubrice Hokej v číslech tento duel rozebrali podrobněji.

Fanshop

První třetina? Čtyři střely jeden gól. Druhá? Osm střel a dva góly. Třetí? Stejně jako v první části jen čtyři střely, ale dokonce dvě branky. Brankář Bílých Tygrů Roman Will si musel v zápase proti Chomutovu připadat jako úplně zbytečný. Gólman, který má v celé Tipsport extralize vůbec nejlepší procentuální úspěšnost zákroků (po 44 kolech 93,43 %) (viz ZDE), ji rázem proti Pirátům měl na hrozivé hodnotě 68,75 %.

Roman Will, brankář s nejlepší procentuální úspěšností zákroků v TELH, pochytal proti Pirátům jen 68,75 % všech střel.

Podobný zápas, ba dokonce ještě o kapku horší, už v sezoně zažili brankáři Olomouce Branislav Konrád a Martin Falter. Plzeň totiž Hanákům dokázala v 19. kole dát pět branek z pouhých 14 střel! Těžko říct, zda na některém z gólů přičítat vinu právě Willovi. Piráti prostě byli neuvěřitelně produktivní. Díky čemu? Stála za tím pohotovost a zejména přesná střelba.  

Když jsme před pár dny v naší rubrice rozebírali dvanáctigólovou nadílku Sparty do sítě Třince, zmínili jsme zejména skvělou práci sparťanů okolo branky. To ale v případě Chomutova příliš neplatilo. Góly Michala Vondrky a Jaroslava Mrázka sice padly po dorážkách, jak ale ukazuje vizualizace střel, jednou to bylo z levého kruhu a podruhé z mezikruží. Z vrcholku kruhů pak přesně pálili Vladimír Růžička, Marek Račuk a Ivan Huml.

Piráti a jejich střelecká činnost v duelu 44. kole proti Liberci.

Piráti a jejich střelecká činnost v duelu 44. kole proti Liberci.

Chomutovští patří po celou sezonu k týmům s nejlepší procentuální úspěšností střelby. Aktuálně se mužstvo Vladimíra Růžičky staršího pyšní úspěšností střelby 10,5 %, lépe jsou na tom jen Třinec, Hradec Králové a Brno (viz ZDE). Vůbec nejvyšší procentuální úspěšnost střelby ze všech pravidelně hrajících Pirátů má letos Ivan Huml s úspěšností 18,60 %, za ním jsou pak na podobných hodnotách Michal Vondrka (15,87 %), Dávid Skokan (15,69 %) a Michal Poletín 15,45 %) (viz ZDE). 

Všichni jsou však v tomto ohledu za extraligovou špičkou, přiblížit se jí dokáže jen Huml, jenž je mezi hráči, kteří odehráli alespoň 30 utkání, na dvanácté pozici. Nejlepší je Petr Sýkora z Pardubic se střeleckou úspěšností 24,66 % (viz ZDE). 

Úspěšnost střelby? Chomutov je v ní čtvrtý nejlepší v soutěži. Ivan Huml u hráčů s alespoň 30 zápasy je s úspěšností 18,60 % dvanáctý.

V samotném utkání 44. kola proti Liberci na tom s úspěšností střelby z chomutovských byli nejlépe právě Ivan Huml a Jaroslav Mrázek. Oba měli 100% úspěšnost – jedna střela, jeden gól. Vladimír Růžička a Michal Vondrka potřebovali dvě střely, Marek Račuk, který vyslal na branku Romana Willa nejvíc střel ze všech Pirátů, vypálil třikrát. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz