Hokej v číslech: Sparťanská kanonáda nebyla náhoda, ukazuje mapa střel

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Zápas blbec pro Třinec, jasně. Spartě „to tam napadalo“, fajn… A teď trochu těch čísel. Nedělní nálož v O2 areně vážně nebyla náhodná. Nejen, že sparťané zasypali ocelářské brankáře čtyřicítkou ran, což bylo skoro jednou tolik, na co se zmohl jejich soupeř, hlavně se ale dokázali dostávat do pozic, z nichž nejčastěji padají góly. Pojďte mrknout, co vedlo k tuctu zásahů, jimiž domácí nadchli plnou halu.

Fanshop

Tahle porce byla nadstandardní i na Spartu, ač je co do počtu střel nejofenzivnějším mužstvem Tipsport Extraligy… Kalousova družina průměrně vyšle na branku protivníků 31,51 pokusů (tabulka ZDE), tentokrát přidala ještě deset navrch. K tomu čtrnáct puků mířilo mimo a dalších dvanáct zblokovala ocelářské obrana. Na domácích jednačtyřicet ran směřujících mezi tři tyče dokázal Třinec v neděli odpovědět jen třiadvacetkrát, pouze proto se ale skóre 12:3 v "záchranářském" zápase nezrodilo.

Mohlo za něj třeba i tohle…
(Sparta vlevo, Třinec vpravo) 

Většina - přesně dvaašedesát procent - sparťanských střel se vešla do prostoru mezi kruhy, odkud v hokeji padá nejvíc gólů. Rozdíl v tom, jak se do branky tlačili Hlinka a spol. a jak Třinec je číselně evidentní.

A teď se podívejte sem…
(opět Sparta vlevo) 

 

Jedenáct tref padlo z bezprostřední blízkosti třinecké klece. Dorážky, zakončení z přečíslení, pohotová doklepnutí. Jistě, pánové HrubecHamerlíkem neměli úplně svůj den, ale co s tímhle měli dělat? Osamocená zelená tečka na pravém kruhu je trefa Andreje Kudrny, až ta úplně poslední, dvanáctá.

A tady ještě zvýrazněné bez neúspěšných pokusů…

 

 

Podrobnosti o tom, který tým a jaký hráč odkud střílel a jak jeho střela dopadla, můžete od této sezony zkoumat po každém extraligovém zápase, ten Sparty s Třincem najdete pod TÍMTO odkazem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz