Hokej v číslech: Pardubičtí vládli na buly a... co z toho?

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Rozšířené statistiky vás baví, už jste si na ně v téhle sezoně Tipsport extraligy zvykli. Ale víte, že v zápasové kartě vždycky najdete i vizualizaci úspěšnosti na vhazování v jednotlivých pásmech ledu? Třeba nedělní duel Pardubic s Vítkovicemi zrovna v tomhle ohledu nabídl zajímavé údaje, domácí Dynamo jasně dominovalo na buly v útočném pásmu. Vedlo to i k většímu počtu jeho střel? Mrkněte se sami.

Fanshop

Půl na půl, šedesát ku čtyřiceti… Pokud dva z centrů jednoho mužstva vyloženě nemají špatný den, bývají týmové statistiky na buly málokdy výrazně vychýlené na jednu nebo druhou stranu. V neděli v Pardubicích se ale přesně takhle na bodu pro vhazování nedařilo Ondřeji Romanovi a Yanu Stastnému, elitním playmakerům hostů, a znát to bylo hlavně v obranné třetině Vítkovic, jak se můžete přesvědčit na vizualizaci níže.

 

Zatímco pardubičtí „bulaři“ vesměs nastřádali skvělé statistiky nad 60 % úspěšnosti (z centrů Špirko 11 vyhraných z 16, 68 %, Starý dokonce 10/13 a 76 %, Nahodil zůstal těsně pod padesátiprocentní hranicí s bilancí 10/21 a jen Bártovi se nedařilo s úspěšností 36 % a 4/11 – kompletní přehled najdete ZDE pod položkou domácích statistik), tak Roman s 8 vyhranými z 29 pokusů a Stastny s 5 ze 14 zůstali hodně hluboko pod svými běžnými výsledky a až na Petra Koloucha (12/18) to nelepilo ani dalším (jak zjistíte ZDE u statistik hostů).

Devětačtyřicetkrát z 83 případů skončil puk po buly na pardubických hokejkách, pro domácí senzačních třiasedmdesát procent úspěšnosti na vhazování ve vítkovické třetině přitom ale nevedlo k podobně výrazně střelecké převaze. Pardubičtí vyhráli na střely na branku jen 32:31, na nepřesné nebo zblokované střely 27:23.

A hlavně, tři body a jistotu předkola po výhře 3:1 brali Vítkovičtí a Ondřej Roman přihrál na zlomový třetí gól.

Na vizualizaci buly tohoto utkání můžete mrknout TADY a pod stejnou záložkou ji najdete u každého zápasu. V play off, kdy může o osudu sezony rozhodnout i jedno nepovedené vhazování, bude co zkoumat…

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz