Hokej v číslech: Pardubická kovbojka a jak ji viděl graf střelecké aktivity

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Sedm pět. V pátek v Pardubicích se zrodil výsledek, u něhož spíš čekáte v kolonce gólů jména jako Gretzky, Messier a Kurri a datum někdy kolem roku 1987. Přestřelka domácího Dynama s jihlavskou Duklou naservírovala výživnou zápletku divákům na stadionu, ale zpětně může pobavit i vás, kteří jen prolítnete nové statistické vizualizace na hokej.cz. Schválně, pojďte mrknout…

Fanshop

Spousta novinek na vás od této sezony čeká ve statistické sekci zde na hokej.cz, jednou z nich jsou i grafy střelecké aktivity týmů v jednotlivých zápasech. Pokud si na TOMTO odkazu, do něhož se proklikáte přes položku VIZUALIZACE v menu, najdete jakékoliv odehrané utkání, uvidíte v přehledné formě, jak se duel vyvíjel co do střelecké aktivity (střely na branku, mimo i zblokovaných) v podání toho kterého mužstva.

Páteční rychlopalba Pardubic s Duklou tak vypadá následovně…

Co se z této konkrétní vizualizace dozvíte?

Jihlava měla navrch v absolutním počtu střeleckých pokusů jen na úplném začátku.

Od Treilleho branky ve 3. minutě převzali hru na dlouho do rukou Pardubičtí.

Pardubická odpověď na rychlou jihlavskou branku byla drtivá, následujících deset minut si Jihlava ani neškrtla, jelikož červená linka jejích pokusů zůstává na stejné úrovni, zatímco pardubická modrá plynule roste. Přibývají další dva góly domácích, pak z tlaku pramenící přesilovka a ještě jeden zásah.

Po čtvrtém pardubickém zásahu konečně zase vystřelili i Jihlavští. A hned nato zase snížili.

Druhá třetina byla plná vyloučení na obou stranách.

Kolem třicáté minuty byli Pardubičtí v útlumu. Jejich třetí přesilovce se Jihlavští ubránili a pak hráli aktivněji oni, z čehož vyplynul kontaktní gól.

Jedinou přesilovku třetí třetiny dostali Pardubičtí a využili ji. Jihlavští si konec své jediné početní výhody v této části hry přenesli z konce druhé třetiny a díky ní začali po přestávce aktivně, z čehož vzešlo vyrovnání skóre.

Ve třetí třetině byly aktivní oba týmy, oběma plynule rostla křivka střelby (což bylo jistě dáno srovnáním na 4:4 a tedy snahou rozhodnout ve svůj prospěch) a Pardubičtí jen využili více svých příležitostí.

Po Rysově gólu v 58. minutě, snížení na 5:7, už Jihlavští nepřidali žádný střelecký pokus.

Tak schválně, taky si příště svůj dojem ze sledování nějakého zápasu půjdete hned porovnat s grafem?

Sestřih utkání HC Dynamo Pardubice - HC Dukla Jihlava

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz