Hokej v číslech: Jak vypadala hradecká roleta před Rybárem?

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Neprojdou. Tentokrát ne… Po nedělní osmigólové náloži to v pondělí v Brně hradečtí Mountfielďáci vzali z gruntu úplně jinak. Zatímco v prvním případě zblokovali pouhých deset komeťáckých střel, k vyrovnání série po vydřené nájezdové výhře 1:0 je dovedla třikrát taková porce. Rovných třicet domácích pokusů skončilo na chráničích hostů, aniž by vůbec došly ke skvělému brankáři Rybárovi. Pojďte se podívat, jak to vypadalo graficky vyjádřené pomocí statistické sekce na hokej.cz.

Fanshop

Hráči Komety dělali, co mohli. Jejich snaze o výšlap k vedení 3:1 v semifinálové sérii Generali play off s Hradcem se na pohled nedalo tolik vytknout. Mačkali soka, pálili, co se dalo, 40 % ze své osmdesátky ran vtěsnali do nejnebezpečnějšího prostoru přímo před brankou (Hradec pouze 29 %), jak ukazuje srovnání na obrázku níže. Ale gól ani za 80 čistých minut hry tentokrát nevydolovali…

 

 

Hradecký brankář Patrik Rybár, v neděli střídaný po čtyřech kouskách, byl tentokrát opět výtečný, pochytal 39 střel, spoustu ze složitých pozic. Ale co výkon jeho týmu odlišovalo od normálu a vyzdvihlo zarputilost, s níž si došel pro srovnání série, to je počet zblokovaných ran. Třicet je unikátní číslo. Podívejte se, jaké brněnské pokusy vůbec nedostaly šanci branku hostů vůbec ohrozit. Detailně si vše můžete projít na TOMTO odkazu, kde si lze vyhrát s rozčleněním jednotlivých hráčů i situací po každém zápase.

 

Nejvíc se v pondělí v tomto ohledu činila defenzivní dvojice Vydarený-Pláněk s deseti bloky, jejich výkon se tak zákonitě promítnul i do celkového pořadí obětavců. Tomu však nadále vládne vítkovický RI tank Jan Výtisk, přestože absolvoval pouze pět duelů předkola.

Nejvíc zblokovaných střel v utkání Kometa – Mountfield (0:1 sn)
1. René Vydarený (MHK)   5
    Martin Pláněk (MHK)    5
3. Stanislav Dietz (MHK)   4
4. Martin Štajnoch (MHK)   3
    Jozef Kováčik (KOM)   3

Nejvíce zblokovaných střel v Generali play off TELH
1. Jan Výtisk (VIT)   24
2. Juraj Valach (CHM)   21
3. David Sklenička (PLZ)   18
4. René Vydarený (MHK)   16
5. Dávid Skokan (CHM)   15
---
6.  Martin Pláněk (MHK)   14
10. Bedřich Köhler (MHK)   12

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz