Hokej v číslech: Bude to tam Němec za Boleslav sypat jako dřív?

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Takhle nějak by si to asi v Boleslavi za ten měsíc představovali. Vojtěch Němec začal hostovačku z Komety víkendovým dvojbojem proti Monuntfieldu a Zlínu a v obou případech pomohl k bodovým ziskům. V prvním případě odvedl svůj part a proměnil nájezd v neúspěšném rozstřelu, ve druhém měl podíl na třech brankách při hodnotném vítězství. A my se pojďme mrknout, jak moc podle statistik dvě utkání v novém dresu vybočovala z dosavadních výkonů 31letého útočníka.

Nový fanshop

Jediná asistence za posledních devět utkání, měsíc bez gólu. Vojtěch Němec, stálice v dresu Komety, jemuž vyšly úvodní zápasy sezony, si poslední dobou do statistik ládoval jen neefektivní údaje. Úvod jeho měsíční výpomoci v Boleslavi vypadá úplně jinak… Tak trochu jako třeba v minulé sezoně? Vše ukáže následující srovnání.

Vojtěch Němec v…
…Kometě: 21/8 (5+3),
…Mladé Boleslavi: 2/3 (1+2)
…minulé sezoně v základní části: 51/27 (11+16)

Produktivita za 60 minut na ledě
V Kometě:
1,73 (11. v týmu)
V Boleslavi: 5,0 (1. v týmu)
Za jednadvacet zápasů v Kometě to Vojtěchu Němcovi hodilo celkem jen 8 bodů, a to ještě tři body posbíral už v úvodních čtyřech duelech sezony. Nedělní tříbodová paráda při sestřelu Zlína (1+2) mu zadělala na daleko lepší údaje v novém klubu. V Kometě se zároveň jeho produktivita o tolik nelišila té z předchozího ročníku, který byl však vzhledem k jeho předchozím výsledkům v tomto ohledu podprůměrný.
V minulé sezoně v základní části: 1,99 (8. v týmu)

Čas na ledě
V Kometě:
13:14 průměrně za zápas (10. útočník v týmu), 1:30 v přesilovce
V Boleslavi: 17:59 průměrně za zápas (3. útočník v týmu), 1:26 v přesilovce
Zásadní rozdíl. Pod Vladimírem Kýhosem zažil Němec v Kometě skvělé časy a stejný trenér ho teď vede i z boleslavské střídačky. Navíc dorazil jako záskok za zraněnou oporu Pavla Musila, takže dostává potřebný prostor i namísto něj. Zatímco v Brně končil ve třetí lajně, v novém týmu vede elitní formaci. V přesilovkách přitom tráví na ledě čas zhruba stejný jako dosud, na oslabení využívaný není. V minulé sezoně dostával v Brně důvěru výraznější i s větším poměrem nasazování do přesilových her.
V minulé sezoně v základní části: 15:56 (5. útočník v týmu), 2:18 v přesilovce

Body v přesilovce
V Kometě:
0
V Boleslavi: 2 (1+1)
V Kometě stojí početní výhody už druhý rok na Eratovu komandu, ani jeden přesilovkový bod pro šikulu Němce, to však mluví jasně. Klepiš a spol. k ruce, to Němcovu produktivitu probudilo. Dokonce tak, že ještě dva takové zápasy jako v neděli ve Zlíně a překoná i svůj výsledek z celého předchozího ročníku.
V minulé sezoně v základní části: 5 (3+2)

Střely na branku za 60 minut hry
V Kometě:
6,69 (14. útočník), celkem 20 střel
V Boleslavi: 3,34 (16. útočník), celkem 2 střely
Němec je ryzí tvůrce hry, do zakončení se tolik nehrne a ani dřív nehrnul. Ani v Boleslavi s výraznějším herním časem se žádná palba v jeho podání nekoná.
V minulé sezoně v základní části: 6,34 (22. útočník), celkem 68 střel.

Vícebodové zápasy
V Kometě: 1 (1+1)
V Boleslavi: 1 (1+2)
Vojtěch Němec umí rozhodovat zápasy, přispívat v pravý čas. V této sezoně se však výrazněji prosadil jen proti Olomouci při jasné výhře 5:0. V boleslavském dresu při ničení Zlína 6:1 přispěl u prvního, třetího a čtvrtého zásahu.
V minulé sezoně v základní části: 6 (2x 2+0, 3x 1+1, 1x 0+2)

V Mladé Boleslavi dostává Vojtěch Němec daleko víc prostoru než dosud v sestavě Komety, kde je momentálně přetlak ofenzivních útočníků. Soudě podle úvodních dvou zápasů za nové mužstvo a jeho už dostatečně prověřených schopností efektivního sběrače bodů, ho to vrací na cifry, na něž býval zvyklý. Měl by být produktivní i dál.

A ještě jedna statistika pod čarou: V Mladé Boleslavi je Vojtěch Němec jediným Němcem. Ani v tomhle totiž v Brně neměl primát. David Němeček se nepočítá...

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz