Herec Mikulík! Karlovarský útočník filmoval dva zápasy po sobě

Foto: Jiří Zaňát, hokej-zlin.cz

Zatímco třeba v sezoně 2014/15 platil za krále extraligových filmařů Petr Vampola, teď v tomto ohledu „vyniká“ jiný hokejista. Karlovarský forvard Milan Mikulík tetrálně přihrál pád už v nedělním zápase se Spartou, totéž předvedl hned v dalším kole na ledě Zlína! I v prosinci si tak může ze svého platu odpočítat deset procent.

Fanshop

Jako by mu nestačilo jedno varování, říkají si fanoušci. Milan Mikulík v říjnu posílíl poslední tým tabulky z pražské Slavie a v Tipsport extralize si rozhodně nevede špatně. Za 15 zápasů nasbíral devět bodů za tři góly a šest nahrávek, s nulou v hodnocení účasti na ledě je navíc druhý nejlepší v týmu Energie. Jenže poslední týden se Mikulíkovi „daří“ v úplně jiném ohledu.

NAFILMOVANÝ PÁD V ZÁPASE SE SPARTOU NAJDETE ZDE »

Už v domácím utkání s favorizovanou pražskou Spartou, které Karlovy Vary sebraly bod za porážku 3:4 v nájezdech, přihrál pád po zákroku Miroslava Formana. „Zneužil lehkého kontaktu k tomu, aby teatrálním způsobem zahodil svou hůl, zdvihl ruce nad hlavu a následně upadl na hrací plochu. Upadl bez přímého cizího zavinění, flagrantním způsobem se takto pokusil ovlivnit úsudek rozhodčích,“ zdůvodnil předseda Disciplinární komise Karel Holý, proč Mikulíkovi udělil pokutu 10 % ze základní měsíční odměny.

Jeho počínání tehdy řešil na základě dodatečného podnětu komise rozhodčích, neboť karlovarský útočník v utkání potrestán nebyl, na rozdíl od Formana. V pátečním duelu na ledě Zlína už ale muži v pruhovaném jeho skok plavmo dobře viděli.

NAFILMOVANÝ PÁD V ZÁPASE SE ZLÍNEM NAJDETE ZDE »

Na začátku třetí třetiny posílal puk spoluhráči Tuominenovi od útočné modré čáry, když ho zezadu atakoval Roman Vlach. „Při rozehrávce ho holí zasáhl do oblasti holenních chráničů. V reakci na tento zásah Mikulík upadl na hrací plochu, ale zásah nemohl způsobit tak zásadní ztrátu stability hráče, aby byl pád na hrací plochu jejím nevyhnutelným následkem,“ cituje zpráva Holého tentokrát. „Teatrálnost jednání spatřuje předeseda Disciplinární komise zejména v zakopnutí nohou,“ píše se v oznámení.

Šestatřicetiletý hokejista se po zápase nemohl radovat z bodového zisku, jeho Energie totiž ve Zlíně prohrála fotbalovým výsledkem 0:1 a s odstupem čtyř bodů za Pardubicemi zůstává na samotném chvostu tabulky. Milan Mikulík si k menšímu trestu, udělenému v zápase, přibalil už druhou finanční pokutu během jediného týdne. Je dobře, že takovému jednání říká Tipsport extraliga „ne!“

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz