Havlát chystá velkolepé loučení! Do Brna dorazí Jágr, Chára či Eliáš

Foto: hc-kometa.cz

4. července 2017, 15:10

Václav Jáchim

Na pažbě má mraky velkých zápasů, Martin Havlát patřil k nejlepším českým hokejistům posledních let. Mistr světa 2000 a majitel zlaté medaile ze šampionátu juniorů v témže roce nechal za zády skvělou kariéru v NHL. Ještě letos v únoru připravoval velký návrat, jenomže dres Komety Brno nakonec neoblékl. Zdravotní potíže byly proti, Teď vynikající bruslař a technik chystá poslední velký zápas. Proběhne 9. srpna v brněnské DRFG Areně a bude u toho spousta hokejových hvězd!

Fanshop

Duel Havlát Teamu a Komety Brno proběhne v rámci charitativní akce MARTIN HAVLÁT A MISTŘI DĚTEM. Soupeři nastoupí ve speciálních dresech, výtěžek z jejich dražby poputuje na Nadační fond KOMETA a rozvoj brněnské hokejové mládeže. Pro návštěvníky všeho věku je připraven bohatý doprovodný program v čele s autogramiádou vybraných hráčů a možností vyfotit se s mistrovským pohárem, který Kometa v uplynulé sezóně vybojovala.

"Všechny kluky, kteří přijedou, znám. Máme dobré vztahy. S většinou jsem hrál nebo s nimi trávil čas ať už na ledě, nebo mimo něj. Samozřejmě bychom mohli z mých bývalých spoluhráčů poskládat ještě jeden tým, ale to nejde. Ne všichni jsou v situaci, kdy mohou přijet. Ale většinu těch nejbližších tady budu mít. Doufejme, že do termínu zápasu budou všichni v pořádku, aby mohli dorazit,“ řekl Martin Havlát stránkám Komety.

Odchovanec brněnského hokeje si užije loučení s velkou kariérou, na slavnost přijedou velká esa českého a slovenského hokeje. Účast potvrdili Jaromír Jágr, Patrik Eliáš, Marián Hossa nebo Zdeno Chára. Fanoušci uvidí v akci Jakuba Voráčka, Ondřeje Pavelce, Martina Erata, Zbyňka Michálka, Michala Kempného nebo fotbalového brankáře Petra Čech. Proti Kometě by měli nastoupit i další borci jako Marek Židlický, Tomáš Hertl, Radim Vrbata, Michael Frolík a další osobnosti.

Pro Martina Havláta půjde o emotivní událost. Ve městě, odkud pohází, a kde jeho vrcholový hokej válel kdysi i jeho tatínek, oficiálně uzavře svoji nádhernou hokejovou kapitolu. Kromě kamarádů, spoluhráčů a dalších osobností budou přítomni také rodiče, příbuzní a známí výtečného útočníka. "Rád bych to pojal jako poslední možnost zahrát si s klukama, s nimiž jsem něco prožil. Chtěl bych se o to podělit s fanoušky a spolu s Kometou se spojit pro dobrou věc,“ poznamenal Havlát, který trvale žije na Floridě a zatím se věnuje rodině. "Ale hokej mi chybí: Chtěl bych hrát dál, moje tělo však nechce," dodal.

Myšlenka uspořádat podobnou akci se narodila už v únoru, kdy se Havlát chystal na extraligový comeback.Jenže obnovené zranění třísel všechno zhatilo. "Když jsem se vyrovnal se skutečností, že nebudu v hokeji pokračovat, začal jsem přemýšlet nad tím, že bych nějaký takový zápas zorganizoval. Ještě než jsem odletěl zpátky do Ameriky, bavil jsem se o tom lehce s majitelem Komety Liborem Zábranským. Byli jsme tedy trošku domluvení. Po sezoně jsem se vrátil do Brna a myšlenka exhibice znovu ožila. Mluvil jsem o tom s jednotlivými hráči, zda by na zápas přijeli," poznamenal Havlát.

Vstupenky na akci lze zakoupit od 24. července v hlavní pokladně DRFG Areny, vstupenka k sezení stojí 390 korun, k stání pak 190 korun. Děti s dospělým doprovodem mají vstup na utkání zdarma.

Foto: hc-kometa.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz