Havířovský Laco pomůže Olomouci, Plášil neuspěl. Plzeň přišla o Kracíka

Foto: Michal Polák, eMPefoto.cz

Extraligová Olomouc hlásí před úterním zápasem s Karlovými Vary menší změny v kádru. Na zkoušce v hanáckém klubu neuspěl hradecký obránce Karel Plášil, naopak nově může Mora využívat služeb brankáře Marka Laca (na snímku), jenž jí pomůže v rámci střídavých startů z prvoligového Havířova. Kohouti o tom informovali na svých webových stránkách.

Fanshop

Olomouc před začátkem sezony posilovala výhradně na útočných postech, ale v listopadu do svých řad přivedla také jednoho beka. Na měsíční zkoušku dorazil na Hanou dvaadvacetiletý Karel Plášil. Kmenový hráč Hradce Králové, který nastupoval také za partnerské Litoměřice, si smlouvu nevybojoval. V olomouckých barvách odehrál pouhá dvě utkání, v nichž nezapsal žádný bod. Jen jeden minusový ve statistice účasti na ledě.

Laco má nový nástřik masky. Postarali se o něj havířovští fanoušci »

A kromě toho hlásí vedení Mory jeden zajímavý příchod. Nově bude aktuálně desátému týmu, formou střídavých startů, k dispozici slovenský brankář Marek Laco, který působí už druhým rokem v prvoligovém Havířově. AZetu patří v tabulce WSM Ligy až dvanáctá příčka, přesto si Laco drží velmi slušná čísla – průměr 2,44 inkasovaných branek na zápas, úspěšnost 91,86 procent a navrch jeho statistiky zdobí jedna vychytaná nula.

Ztráta pro Plzeň. Hrnka si poranil rameno, čeká ho třítýdenní pauza »

Naopak Plzeň musí řešit další nepříjemnosti. Po Tomáši Hrnkovi, který si během Švýcarského poháru poranil rameno, přišla na delší dobu rovněž o centra elitní formace Jaroslava Kracíka. Druhý nejproduktivnější hráč indiánů v letošní sezoně utrpěl v posledním zápase před pauzou zranění kolene. „Po vyšetření musel podstoupit operační zákrok poraněného menisku, čeká ho přibližně měsíční přestávka,“ oznamuje klub na svém webu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz