Havířov zlákal zajímavá jména. Bude prohánět i elitní čtyřku?

Foto: Michal Polák, eMPefoto.cz

Zatímco řada prvoligových týmů rozpočty snížila, Havířov výdaje na platy navýšil, přivedl zvučné posily a je černým koněm WSM Ligy.

Fanshop

Tomáš Gřeš – Roman Rác – Petr Beránek.

Jan Bambula – Jan Maruna – Petr Kanko.

Marek Kalus – Jan Hudeček – Vojtěch Tomi.

Jiří Fronk – Jakub Illéš – Jakub Kotala.

V tomto složení útočných formací nastoupil Havířov do posledního přípravného zápasu proti Porubě. A to ještě chyběl klíčový hráč Marek Sikora.

Jen Karlovy Vary, Kladno a České Budějovice mají podle hokej.cz papírově silnější útok než Havířov. 

Konkurenceschopně vypadá i obrana a pokračuje také zkušený brankář Marek Laco. A kdo ví – třeba ještě AZet chystá překvapení. Ve hře by stále mohlo být angažování hvězdné posily ze zámoří.

„Myslím, že bychom mohli hrát kolem šestého místa," věří klubový manažer Patrik Rimmel.

Osobnost týmu – Marek Sikora

Takový útočník Havířovu v minulé sezoně chyběl. Sikora je rozdílovým hráčem a v Přerově si pochvalovali i jeho přínos pro fungování kabiny. V Havířově, kde je doma, bude mít velkou motivaci uspět. 

Marek Sikora.

Marek Sikora. | Foto: Jan Gebauer, fotogebauer.cz

Pohled hokej.cz

Brankáři (9/15): Asi největší otazník v havířovské sestavě. Slovenský veterán Marek Laco je kvalitní gólman a poslední dva roky byl týmovou oporou, jenže v průběhu minulé sezony se potýkal s menšími zdravotními problémy. V přípravě si za AZ zachytal také olomoucký Martin Falter a občas možná pomůže vítkovický Daniel Dolejš. Šanci by dále mohl dostat talentovaný Jiří Matoušek. 

Obránci (8/15): Zatímco v sezoně 2015/2016 dal Jiří Krisl dvanáct gólů, v té minulé se netrefil ani jednou. Přesto byl opět lídrem týmu – na ledě i v kabině. Místo Krisla dával góly Marcel Petran, který má dělovou ránu. Produktivitě pomůže příchod tvořivého beka Tomáše Drtila. O defenzivní práci se bude starat jediný Rus ve WSM Lize Viktor Postnikov. Pátým zkušeným bekem v AZetu by mohl být Robin Staněk. Olomoucký bek nastoupil za Havířov v posledních dvou přípravných zápasech.

Útočníci (10/15): Klíčovou postavou bude navrátilec Marek Sikora. Pokračují oblíbenci fanoušků a útočníci s extraligovými zkušenostmi Jan Maruna s Petrem Kankem. Dále zůstávají odchovanci Marek Kalus a Jakub Kotala, kteří umí přitvrdit hru. Novými posilami jsou Jiří Fronk se střelcem Petrem Beránkem. Díky spolupráci s Vítkovicemi budou v Havířově hostovat čtyři forvardi: Vojtěch Tomi, Jakub Illéš, Jan Hudeček a Tomáš Gřeš. To už je dohromady jedenáct velmi kvalitních a zároveň zkušených jmen. Konkurence v ofenzivě je zkrátka obrovská. V posledním zápase navíc za Havířov naskočil i olomoucký technik Roman Rác! 

Ostatní (7/10): Už loni měl Havířov velký potenciál, ale nenaplnil ho a dokonce se neprobojoval ani do play off. Letos jsou předsezonní očekávání ještě větší – AZet nemá o moc horší kádr, pokud vůbec, než Slavia s Kladnem. Nechybí v něm navíc řada odchovanců. Kvalitní tým by mohl na tribuny vrátit davy fanoušků. Otázkou samozřejmě je, zda vítkovické posily odehrají v Havířově celou sezonu.

CELKEM: 34/55.

Soupiska 

Brankáři: Marek Laco, Kamil Šimeček, Jiří Matoušek, Martin Falter (stř. starty?), Daniel Dolejš (stř. starty?).

Obránci: Jiří Krisl, David Chroboček, Tomáš Drtil, Viktor Postnikov, Robin Staněk, Marcel Petran, Jaroslav Mrowiec, Jakub Dudek, Petr Šendera, Vojtěch Ševeček.

Útočníci: Jan Maruna, Marek Sikora, Petr Kanko, Jakub Kotala, Jiří Fronk, Jakub Illéš, Vojtěch Tomi, Marek Kalus, Petr Beránek, Tomáš Gřeš, Jan Hudeček, Lukáš Bednář, Radek Pořízek, Dominik Cihlář, Vlastimil Malina, Jan Bambula, Roman Rác.

Změny v kádru

Příchody: Tomáš Drtil (Šumperk), Viktor Postnikov (Poprad), Petr Šendera (jun. Vítkovice), Robin Staněk (Olomouc, nastoupil v posledních dvou přípravných zápasech), Marek Sikora (Přerov), Jiří Fronk (Č. Budějovice), Jakub Illéš (Vítkovice), Vojtěch Tomi (Vítkovice), Petr Beránek (Slavia Praha), Jan Hudeček (Vítkovice), Dominik Cihlář (jun. Třinec), Vlastimil Malina (jun. Vítkovice), Roman Rác (Olomouc, nastoupil v posledním přípravném zápase).

Odchody: Dušan Šafránek (Opava), David Bahounek (přerušení kariéry), Lukáš Doudera (Litvínov), Ondřej Holomek (Vsetín), Daniel Seman, David Dvořáček (Prostějov), Marek Haas (Poruba), Michal Hlinka (Jihlava), Daniel Kurovský (Vítkovice), Daniel Štumpf (Nitra).

Nejlepší přestup podle hokej.cz: Marek Sikora
Přerov měl o Marka Sikoru nadále zájem, rozdílový útočník se ale z rodinných důvodů po bezmála osmi letech vrátil do Havířova. Sikora získal v obou sezonách za Přerov přes třicet kanadských bodů.

Marek Sikora v rozhovoru s bývalým spoluhráčem Martinem Novotným.

Marek Sikora v rozhovoru s bývalým spoluhráčem Martinem Novotným. | Foto: Jan Gebauer, fotogebauer.cz

Citelný odchod – Daniel Seman
Na Semanův návrat ze zahraničí se fanoušci těšili několik let. Jenže když se skutečně vrátil, elitním bekem soutěže se nestal a po jediné sezoně se s Havířovem rozloučil. Jeho odchodem ztrácí tým klubového odchovance, podobně jako v případě Marka Haase a Davida Bahounka. 

Koho sledovat? Viktor Postnikov
Pětadvacetiletý bek má zkušenosti z 86 zápasů KHL (Novokuzněck, Magnitogorsk, Jekatěrinburg) a reprezentoval Rusko na několika mládežnických turnajích. Minulou sezonu začal v Novokuzněcku (9 zápasů, 1+1) a dokončil v Popradu (15 utkání, 0+2). Jak si povede ve WSM Lize?

Mohl by zazářit – Jiří Matoušek 
Už v sedmnácti letech debutoval ve WSM Lize. Mladý gólman toho letos za Havířov asi ještě tolik neodchytá (i když si v přípravě vedl slušně), v budoucnu by ale mohl být týmovou jedničkou.

Talent – Jan Bambula
Bambula je jedním z adeptů, který by mohl zaujmout místo v sestavě určené juniorovi. Bambulovi je teprve šestnáct let, v přípravě si ale počínal solidně a nebál se srážet se staršími protihráči.

Trenéři – Martin Janeček a Vojtěch Csabi
Janeček ještě nemá v hokejovém prostředí takové renomé – působil hlavně u mládeže. Ale co není, může být. Janeček má chuť na sobě pracovat, komunikuje s fanoušky a hráče se snaží co nejlépe motivovat. Pomáhat mu bude někdejší havířovský funkcionář Vojtěch Csabi.

Martin Janeček.

Martin Janeček. | Foto: Michal Polák, eMPefoto.cz

Přípravné zápasy
Vítkovice 8:2 Havířov
Jastrzebie 2:3 Havířov
Trenčín 6:5pr. Havířov
Přerov 1:0 Havířov
Nové Zámky 2:1 Havířov
Prostějov 5:2 Havířov
Havířov 3:1 Trenčín
Havířov 3:3 (nedohráno) Přerov
Havířov 4:5 Nové Zámky
Poruba 4:6 Havířov

Chronologická umístění
2009/2010 – 16. místo (odstoupení v průběhu sezony)
2010/2011 – 2. liga (čtvrtfinále)
2011/2012 – 2. liga (baráž)
2012/2013 – 2. liga (postup)
2013/2014 – 6. místo
2014/2015 – 6. místo
2015/2016 – 8. místo
2016/2017 – 12. místo

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz