Havířov navýšil rozpočet a jedná s posilami z Ruska i zámoří

Foto: Tomáš Vlček, hc-havirov.cz

31. července 2017, 12:38

Marek Hedbávný

Havířov oproti minulé sezoně, ve které poprvé od návratu do WSM Ligy nepostoupil do play off, navýšil rozpočet. „Projeví se to i na kádru. Chceme posílit prakticky na všech postech," řekl pro klubový web manažer Patrik Rimmel.

Fanshop

AZet nevyloučil příchod dalšího brankáře, který by doplnil loňskou oporu Marka Laca a mladíky Kamila Šimečka s Jiřím Matouškem. „Všichni víme, že tento post je v hokeji hodně důležitý. Třeba loni jsme měli gólmany zraněné a byl z toho problém. Samozřejmě máme domluvené střídavé starty gólmanů z extraligy, ale i tak tento post ještě řešíme," přiznal Rimmel v rozhovoru s Tomášem Vlčkem.

Obranu by měli posílit minimálně dva hráči: bek, který se nevejde do sestavy partnerského klubu v extralize, a také zadák z Ruska. „Věřím, že v tomto týdnu by se už k týmu mohl připojit. Hokejově je to defenzivní typ obránce s dobrou rozehrávkou a s dobrými fyzickými parametry. Smlouvu už máme podepsanou, ale ještě musí projít lékařskými a fyzickými testy, až pak vstoupí smlouva v platnost," vysvětluje Rimmel.

„Ze zámoří by měl přijít hráč osobnostně i herně na top úrovni nejen pro AZ, ale i pro celou ligu."

Ke změnám dojde i v útoku. „Momentálně řešíme pozici centrů. Sem by měli přijít jak hráči z extraligových týmů, tak jeden hokejista ze zámoří. Hráč osobnostně i herně na top úrovni nejen pro AZ, ale i pro celou ligu. To by měl být pro fanoušky takový bonbónek, proto nechceme jeho příchod nijak uspěchat," cituje Rimmela web hc-havirov.cz.

Slezané by mohli po letním posílení patřit ke štikám ligy. „Když se nám podaří vše kolem kádru dotáhnout a v sezoně budeme zdraví, tak myslím, že bychom mohli hrát kolem šestého místa," věří klubový manažer. 

Aktuální kádr AZ Havířov

Brankáři: Marek Laco, Kamil Šimeček, Jiří Matoušek.

Obránci: Jiří Krisl, David Chroboček, Tomáš Drtil, Marcel Petran, Jaroslav Mrowiec, Jakub Dudek.

Útočníci: Jan Maruna, Marek Sikora, Petr Kanko, Jakub Kotala, Marek Haas, Jiří Fronk, Lukáš Bednář, Radek Pořízek, Dominik Kafka, Dominik Cihlář, Vlastimil Malina, Lukáš Peterka. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz