Hattricky? Ten můj bude levnější, smál se Mertl. Konrád nemohl střídat

Foto: hcskoda.cz

Mělo to být urputné utkání. Indiáni proti Moře nenastupují dvakrát rádi, s velkou úctou o nich prohlašují, že Olomouc platí za obrovské bojovníky a je proti nim těžké hrát. „Mně u nás dnes chyběla i ta bojovnost, ten výkon byl o poznání horší než v předchozích zápasech,“ povzdechl si trenér hostů Venera na pozápasové tiskové konferenci.

Fanshop

Zmar olomouckého týmu jen podtrhlo nepovedené střídání gólmanů, kdy Matoušek měl vystřídat Konráda a trochu mu ulehčit v jeho trápení, ale nakonec musel zůstat Konrád v kleci. Matoušek měl totiž černé kalhoty a rozhodčí jej vrátili zpět na lavičku. „Byla to naše chyba, ale čí konkrétně, to nevím. Ale zjistím si to, to se nebojte,“ odvětil Venera.

Olomoucký trenér ve svém hodnocení vůbec nepřeháněl. Indiáni nasadili od první minuty vysoké tempo, hned si vykoledovali přesilovou hru a od té doby se hrálo takřka na jednu branku. Střely? 36:16. Mimo branku: 13:6. Téměř padesátkrát indiáni vypálili na klec Konráda, a to ještě dalších 13 pokusů Olomoučtí zblokovali.

„Takové utkání jsem nezažil snad ani v juniorech. Možná naposledy ještě v dorostu ve Varech, ale nepamatuju si na to. Určitě bych to nečekal proti Olomouci, která hraje velice dobře v defenzivě,“ říkal po utkání Dominik Kubalík, který si v duelu připsal hattrick. A nebyl sám. Často čtete články o autorovi tří gólů, jenže tenhle zápas měl hned dva takové hrdiny. Druhým byl Tomáš Mertl, který těžil ze spolupráce s Milanem Gulašem a Petrem Strakou. „V extralize jsem takový zápas taky nezažil. Možná naposledy v žácích,“ marně i on přemýšlel, kdy naposledy byl součástí tak jednoznačného zápasu. A to jak na straně vítězů, tak poražených.

Kindl po kanonádě: Celá strana naší kabiny dala gól

„Je to začátek ligy, ale jsme rádi, že si v lajně rozumíme,“ pochvaluje si chemii v rámci první lajny. A úsměvy nešetřil ani Kubalík, který si v Plzni vynahrazuje nepovedené angažmá v Ufě. „Užívám si to,“ směje se. „Jsem hrozně rád zpátky, znám to tady a je tu super tým. Nechci ho porovnávat s loňským, ale když se podíváte, my mladí hráči jsme o rok starší, takže ze zkušeností můžeme těžit. A máme ofenzivní sílu a hráče, kteří můžou dát gól. To jsme ukázali, ale snad to nezakřiknu!“ Přiznává ale s nadsázkou i to, že má ve svém sourozenci Tomášovi, který se znovu objevil v hledišti, skrytý talisman. „Brácha se byl podívat asi na čtyřech zápasech a pokaždé se mně i týmu dařilo. Možná něco na tom bude, že přináší štěstí.“

"Takové utkání jsem nezažil snad ani v juniorech. Možná naposledy ještě v dorostu ve Varech, ale nepamatuju si na to. Určitě bych to nečekal proti Olomouci, která hraje velice dobře v defenzivě."

A samozřejmostí byla také otázka na to, jak moc bude oba třígólové střelce stát jejich produktivita směrem ke klubové kase. „Upřímně? Byl bych raději, kdybych hattrick završil dřív než desátým gólem. Ty částky jsou tam dost vysoké, snad se mi to povede nějak domluvit,“ smál se Kubalík. „No, pro mě to bude jen o trochu levnější,“ přisadil si Mertl.

Oba už ale vyhlíží páteční duel s Mountfieldem, který bude speciální pro Mertla, jenž v Hradci Králové působil. „Znám tam stále nějaké lidi, takže to bude trochu jiné. Možná zase něco vypíšu. Nicméně nám to nedají zadarmo, když teď třikrát prohráli. Bude to těžké, ale já věřím, že se o výsledek popereme,“ uzavírá Tomáš Mertl.

Sestřih utkání HC Škoda Plzeň – HC Olomouc

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz