Hattrick? To už bych chtěl moc, i tak to bude drahé, ví Ocelář Vlach

Foto: hcocelari.cz

Oceláři ve 37. kole na svém ledě přivítali chomutovské Piráty, hráči s drakem na hrudi si čtyřmi brankami v první polovině utkání zajistili zisk tří bodů. Slezané se v domácím prostředí radovali po sedmi předchozích nevydařených duelech, radost do řad třineckých fanoušků vnesl hlavně Roman Vlach. Čerstvá akvizice Ocelářů vsítila dvě branky.

Fanshop

V závěru roku 2017 v samostatných nájezdech ve WERK ARENĚ pomohl ke dvěma bodům Olomouci, v pátý lednový den nového roku se na stejné místo vrátil, tentokrát jako domácí hráč. Roman Vlach šel hostovat k Ocelářům, v novém angažmá se mu zatím enormně daří. Po asistenci na Spartě si proti Chomutovu připsal dvě trefy a stal se hvězdou zápasu.

„Budu rád, když to takhle bude pokračovat i nadále. Hraji ale se skvělými spoluhráči. Ať už to je v pětce, nebo v přesilovce, je tam jméno vedle jména. Já si nemohu na nic stěžovat. Ať je to Martin Růžička nebo Tomáš Marcinko, to jsou hráči, kteří toho mají za sebou strašně moc, je čest s nimi hrát,“ říká Roman Vlach.

Jaká byla vaše reakce na výměnu?
Reakce byla velmi rychlá. Prvního jsem měl jet na trénink, trenéři si mě ale zavolali, ať jdu za nimi. Tam mi oznámili, že proběhla výměna. Takže takhle jsem se to dozvěděl. Já byl rád, organizace v Třinci je výborná. Jsem tady extrémně spokojený, je to parádní. V Olomouci si ze mě dělali srandu, že dáš jeden gól a už jdeš do Třince.

Konzultoval jste hostování i se svým otcem?
Na Nový rok jsme si volali. Popřáli jsme si všechno dobré, na dálku je taky sleduju. Výměnu jsme nějakým způsobem konzultovali, nijak extrémně jsme to ale neprobírali. Tady jsou daleko šikovnější hráči, hokejově je Třinec trochu jinde, než Olomouc. Co se technické stránky týká především. Říkal mi, že by mi tohle angažmá mohlo sedět. Asi se nemýlil.

Dva zápasy za Třinec, tři kanadské body. Panuje spokojenost?
To člověka hodně povzbudí, že k vítězství týmu taky něco přidal. Budu rád, když to takhle budu pokračovat i nadále. Hraji ale se skvělými spoluhráči. Ať už to je v pětce, nebo v přesilovce, je tam jméno vedle jména. Já si nemohu na nic stěžovat. Ať je to Martin Růžička nebo Tomáš Marcinko, to jsou hráči, kteří toho mají za sebou strašně moc, je čest s nimi hrát.

Takže v Olomouci jste musel ty góly vypracovávat sám?
Moc jsem si jich nevypracoval, dal jsem čtyři. V Olomouci se ale hraje úplně odlišný styl hokeje. Musím zaklepat, ale kombinační styl Třince mi sedí víc. Tam to je takové víc důraznější, člověk se ale na to nemůže dívat.

Venku jsme teď hrávali lépe, přiznává Marcinko

Jak jste viděl své trefy?
U první Martin Růžička výborně vybojoval puk, ta žabička mi přesně spadla na hokejku. Já si počkal, až gólman půjde na zem a zvedl to nahoru. U druhé branky se tam Marci (Tomáš Marcinko, pozn. red.) výborně natlačil, já v podstatě dorážel puk. Viděl jsem mezeru pouze mezi nohami, trochu curlingovým stylem jsem to chtěl trefit.

Ve formaci hrajete s Erikem Hrňou a Vladimírem Draveckým. S Hrňou se znáte ze Vsetína, že?
S Erikem se známe dlouho, vždycky se zdravíme. V mládežnických kategoriích jsme se potkávali velice často, v týmu jsme se ale nikdy nepotkali. Jsem ale rád, že ho mám v lajně. Vlado Dravecký je taky výborný kluk, hraji s vynikajícími hráči, je to super.

Co říkáte na tu trojkombinaci? Váš stý gól, stý gól Třince a první branka u Ocelářů.
Popravdě jsem ani nevěděl, že to je stý gól pro Třinec. Dozvěděl jsem se to až v momentě, kdy to na stadionu zahlásili. V tu chvíli kluci říkali, že proběhne nějaká svačinka. O svém stém gólu jsem vůbec nevěděl, to je pro mě novinka.

Hattrick by asi byl o dost dražší, že?
To už bych asi chtěl moc, šance ale byly. Zaplaťpánbůh za to, co máme. Tři body se počítají, tabulka je velice našlapaná. To je teď to nejdůležitější.

Domácímu publiku jste se pěkně představil.
Jsem hodně rád. V Třinci jsou skvělí fanoušci, po zápase mi ještě děkovali. Paráda, pro mě perfektní začátek. Bude to asi hodně drahé, nějaká svačina a asi budu muset něco dát i do týmové kasy.

Sestřih utkání HC Oceláři Třinec – Piráti Chomutov

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz