Hanácké derby v předkole, to bude hukot! Zahojí se Přerovu šrámy?

Foto: Jan Gebauer, fotogebauer.cz

Bude to reklama na druhou nejvyšší soutěž. Nacpané zimáky, husí kůži nahánějící atmosféra, parádní chorea a hokej v maximálním nasazení s mnoha souboji. Předkolo mezi Prostějovem a Přerovem začne ve čtvrtek 16. března.

Fanshop

Preview k předkolu WSM Ligy – LHK Jestřábi Prostějov vs. HC ZUBR Přerov.

Rostislav Šnajnar, Ľubomír Malina, Milan Procházka a Lubomír Kovařík chyběli Přerovu poslední dvě kola. Minulý zápas vynechali i Karel Plášek s Janem Bergrem. Jiní opustili marodku nedávno a do obvyklé formy se teprve dostávají.

Moc času na regeneraci a vyléčení nemocí není, třaskavá série mezi třicet kilometrů vzdálenými městy startuje ve čtvrtek.

Kromě toho, zda se absentující hráči stihnou dát do kupy, je další zásadní otázkou obsazení brankářského postu. Koho nasadí Kamil Přecechtěl do prvního zápasu předkola? Mladého Lukáše Klimeše, nebo zkušeného Luboše Horčičku, který loni chytal právě za Prostějov?

Vzájemné zápasy s Prostějovem
Přerov 2:3pr. Prostějov
Prostějov 3:2pr. Přerov
Přerov 5:0 Prostějov
Prostějov 3:5 Přerov 

Tip Hokej.cz: konec v předkole

Foto: Jan Gebauer, fotogebauer.cz

Soupiska

Brankáři: Luboš Horčička, Lukáš Klimeš, Jiří Slovák, Daniel Huf, Tomáš Štůrala

Obránci: Lukáš Chmelíř, Jakub Ferenc, Lukáš Vágner, Rostislav Šnajnar, Martin Novotný, Ľubomír Malina, Radomír Pala, Jan Zahradníček, Jiří Běhal, Mikuláš Zbořil, Martin Padrnos, Daniel Gazda, Oldřich Horák

Útočníci: Milan Procházka, Roman Pšurný, Marek Sikora, Karel Plášek, Lubomír Kovařík, Jiří Goiš, Tomáš Sýkora, Matouš Kratochvíl, Jan Berger, Jakub Ižacký, Filip Dvořák, Tadeáš Král, Luka Petelin, Šimon Kratochvíl, Luboš Horký, Petr Kratochvíl, Jan Václavek, Štěpán Fryšara, Pavel Tomaník, Roman Dymáček, Michal Popelka

Pohled Hokej.cz

Brankáři (8/15): V posledních třech kolech střežil přerovskou branku Lukáš Klimeš, jeden z objevů minulé sezony. Luboš Horčička zůstal na střídačce. Svérázný gólman měl skvělý vstup do sezony, držel se v popředí statistik a hned pětkrát udržel čisté konto (společně s Jurajem Šimbochem nejčastěji ze všech gólmanů WSM Ligy). Horčičku nic nerozhází, přesto má poslední dobou v play off horší statistiky než v základní části. 

Obránci (6/15): Jakub Grof se po zranění nedostal do loňské formy, vypadl ze sestavy a před play off zamířil do druhé nejvyšší německé soutěže. Největší odpovědnost za podporu útoku nyní leží na Lukáši Chmelířovi. Elitním obráncem je Jakub Ferenc, jehož postava a důrazný styl vzbuzují respekt. Dobré výkony předvádějí Martin Novotný a Rostislav Šnajnar. Spolehlivě hrají Mikuláš Zbořil, Ľubomír Malina a Lukáš Vágner. Do statistik se však podobně jako srdcař Radomír Pala moc nezapisují.

Útočníci (8/15): Odchody Michala Popelky a Vlastimila Dostálka jsou pochopitelně znát. Vždyť většinu ligové konkurence převyšovali. Po zranění se do formy dostává Roman Pšurný, jeden z deseti nejlepších centrů soutěže. Rozdílovými hráči jsou Marek Sikora a Milan Procházka. I kvůli zdravotním problémům tolik nebodoval kapitán Tomáš Sýkora. V play off může být vše jinak. Obdivuhodné výkony předvádí 43letý Karel Plášek, který si po dlouhé době zahraje play off. V Šumperku mu unikalo. Prostějov se jistě netěší na Jiřího Goiše. Goiš je prototypem hokejisty pro vyřazovací boje – nic nevzdá, hraje agresivně a provokuje. Krom toho dává důležité góly. Důraz vnese do hry také Matouš Kratochvíl, jehož výkony šly v průběhu sezony hodně nahoru. Po příchodu z Kadaně ožil Jan Berger, který skóroval v takřka každém druhém utkání. Zapomenout nesmíme ani na Lubomíra Kovaříka, dalšího fyzicky silného plejera. Otázkou je, zda se stihne vyléčit.

Přesilové hry (1/3): S Vlastimilem Dostálkem odešel do Českých Budějovic nejlepší přesilovkový střelec. I s ním ale měli Zubři podprůměrnou úspěšnost. Hanákům vyšel příchod Jana Bergra, který čtyři ze svých devíti branek vstřelil v přesilovkách. Od modré čáry dává góly obr Jakub Ferenc. Před brankou je hodně nepříjemný Jiří Goiš. O přihrávky se starají Roman Pšurný s Milanem Procházkou.

Samostatné nájezdy (1/3): Zubři vyhráli dva ze šesti zápasů, které rozhodovaly samostatné nájezdy. O vítězné góly se postarali Marek Sikora a Lubomír Kovařík. Typického nájezdníka v Přerově nemají.

Aktuální forma (1/3): Přerov prohrál po Vánocích deset utkání v řadě, mezitím rozšířil realizační tým Kamil Přecechtěl a do Českých Budějovic odešel Vlastimil Dostálek. Hrozilo, že Zubři, kteří se před svátky drželi hned za první čtyřkou, přijdou o play off. Nepřišli – postoupili do předkola, v němž mají možnost nového začátku. Bylo by však naivní tvrdit, že se zlepšení dostaví mávnutím kouzelného proutku.

Ostatní (5/5): Přerovští fanoušci patří k nejlepším v soutěži a jsou šestým hráčem týmu. V MEO Aréně se tak nikomu nevyhrává lehce. Zubrům vyhovuje tvrdý styl. Loni to poznaly České Budějovice, které se ve čtvrtfinále zapotily. A hlavně – proti Prostějovu budou mít hráči a realizační tým obrovskou motivaci. Není to tak dávno, co byl nynější trenér Přerova Kamil Přecechtěl odvolán ze střídačky Jestřábů. 

Celkem: 30/59 
Hodnocení Prostějova podle Hokej.cz (viz příští článek): 36/59

Tři opory

Marek Sikora – Roman Pšurný – Jakub Ferenc.

Marek Sikora – Roman Pšurný – Jakub Ferenc. | Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

Porovnání s Prostějovem

Úspěšnost přesilovek: 
Přerov (14,06 %), 
Prostějov (20,69 %).

Úspěšnost oslabení: 
Přerov (84,31 %), 
Prostějov (85,71 %).

Skóre ze základní části: 
Přerov (136:143, - 7), 
Prostějov (162:155, + 7).

Návštěvnost: 
Přerov (2 117 diváků), 
Prostějov (1 697 diváků).

Střely za zápas: 
Přerov (34,08 střel), 
Prostějov (31,71 střel).

Trestné minuty: 
Přerov (782 TM), 
Prostějov (664 TM).

Bilance z posledních 10 zápasů: 
Přerov (3 výhry, 7 porážek),
Prostějov (6 výher, 4 porážky).

Foto: Jan Gebauer, fotogebauer.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz