Gulaš oslavil narozeniny gólem. Ráno jsem ani nevěděl, že je mám, říká

Foto: hcskoda.cz

30. prosince 2017, 21:45

Jan Kulíšek

Znáte to klišé - i poslední může porazit posledního. A ještě se často dodává: „Soutěž je opravdu vyrovnaná.“ V posledním utkání kalendářního roku 2017, které viděla plzeňská Home Monitoring Aréna, ale mohla tato slova dosáhnout reálných rozměrů.

Fanshop

Utkání lídra v indiánském a posledního týmu soutěže z Jihlavy se dá charakterizovat prostě. Tuhý boj. Houževnatá Dukla dokázala zareagovat na vedoucí gól Jonese z první třetiny v druhé dvacetiminutovce díky Zemanovi, který v úniku tváří v tvář prostřelil Svobodu. Vše rozhodl začátek třetí třetiny, v níž Schleiss po pouhých 18 sekundách obkroužil branku a zasunul puk do jihlavské klece. Gulaš pak minutu před koncem pojistil výhru Škody 3:1 zametením do opuštěné klece při power-play hostů.

„Obrovsky těžké utkání, samé boje v rozích a hra u mantinelů. Takové zápasy se snažíme vnímat pozitivně jako průpravu na play off. Jsem strašně rád za tři body, protože vždycky je lepší jít do nového roku s výhrou v zádech,“ pochvaloval si Milan Gulaš. Na plzeňských hráčích byla po zápase kromě únavy vidět i takřka hmatatelná úleva. Sice mají aktuálně na čele tabulky luxusních 11 bodů náskok, ale do duelu s Duklou šli se třemi prohrami v zádech.

A zvlášť ta poslední v Chomutově, kdy tahoun tabulky ztratil tříbrankové vedení během třetí třetiny, a dokonce prohrával, indiány poměrně nahlodala. „Předešlé zápasy se nějak vyvíjely, vypadlo to dobře, pak zase ne, teď každý soupeř bojuje o body, skoro každý se hraje jako play off utkání. Já jsem to uvítal, protože nás to alespoň připraví na vyřazovací boje,“ opakoval Gulaš. „Měli jsme proti sobě hodně těžké týmy, také dnes jsme hráli proti nesmírně obtížnému soupeři. Důležitý gól byl hlavně od Honzy Schleisse, takový rozhodující moment utkání, který nás hodně nabudil,“ pochválil svého spoluhráče.

Jan Schleiss: S Jihlavou je to vždycky těžké, ale byli jsme trpěliví

Milan Gulaš právě v tomto utkání oslavil své 32. narozeniny. Gratulovali mu fanoušci, přání si mohl přečíst také na multimediální kostce nebo vyslechnout od hlasatele a také od novinářů. Sám ale ze svého dne velkou vědu nedělal. „Já to ani neřeším, protože každý rok hraji na narozeniny, takže už jsem na to hodně zvyklý. Žádnou narozeninovou statistiku si nevedu, vlastně jsem ani ráno nevěděl, že ty narozeniny mám zrovna dnes, až když mi přišla zpráva od manželky s přáním, tak jsem si to uvědomil. Ale myslím, že většinou na své narozeniny slavím s mým týmem tři body,“ spokojeně uzavřel Milan Gulaš.

Sestřih zápasu HC Škoda Plzeň – HC Dukla Jihlava

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz