Gřegořkovi se zase ozvala záda. Do Motoru se nevrátí, ukončil kariéru

Foto: Petr Kraus, Hokejové foto - Petr Kraus

Pokusil se ještě o restart v Českých Budějovicích, ovšem problémy se zády mu neumožnily více než dvě přípravná utkání. Světový šampión z roku 2010 Petr Gřegořek se kvůli zdravotním problémům rozhodl ve 39 letech definitivně ukončit bohatou hráčskou kariéru.

Fanshop

Devětatřicetiletý zadák poslední dvě sezony nehrál hokej, naposledy ho mohli fanoušci vidět v sezoně 2014-15 v dresu Liberce. Na jaře se však pokusil o návrat k profesionálnímu hokeji, Petr Gřegořek se zapojil do přípravy prvoligových Českých Budějovic.

"Nemohl by už hrát na takové úrovni, jak by si představoval. Mrzí nás to, protože hlavně našim mladým klukům měl pořád co ukázat."

Zkušený obránce si vedl výborně, ohromoval při fyzických testech a také na ledě ukazoval, že ze svého umění stále nic nezapomněl. Dvouletá pauza na něm nebyla znát, ale po utkáních v Plzni a Pardubicích se mu vrátily problémy se zády a oznámil, že končí.

"Petr za námi přišel, že zkoušku v Motoru musí kvůli zdravotním potížím ukončit. Nemohl by už hrát na takové úrovni, jak by si představoval. Mrzí nás to, protože hlavně našim mladým klukům měl pořád co ukázat," hlásí na klubovém webu Antonín Stavjaňa.

V dresu Českých Budějovic si vybojoval nominaci na zlaté MS v Německu

"Ale zdraví je samozřejmě přednější," dodává trenér Motoru. Právě v českobudějovickém dresu si Gřegořek vybojoval nominaci na MS v Německu, kde slavil senzační zlato. Extraligu si zahrál i za Vítkovice, Třinec, Vsetín, Karlovy Vary, Spartu Praha či Liberec.

Rodák z Českého Těšína sehrál mezi tuzemskou elitou celkem 879 duelů, zapsal v nich 255 bodů za 87 branek a 168 nahrávek. Za hranicemi působil jen jedinou sezonu. Ročník 2003-04 strávil v ruském Permu, za který nasbíral osm bodů (3+5) v 53 střetnutích.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz