Góly TELH: Výtiskova obhazovačka, sólo Rutty nebo ťukes Komety

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

10. ledna 2016, 21:14

Ladislav Vácha

Ve 35. kole Tipsport extraligy si znovu přišli hokejoví labužníci na své, k vidění byla pestrá mozaika nádherných branek. Podívejte se na svižnou obhazovačku libereckého kapitána Jana Výtiska, brilantní kombinaci Komety s gólovou tečkou Rastislava Špirka, mazanou nahrávku před brankoviště, po níž skóroval Rostislav Martynek, odvážné sólo Jana Rutty a excelentní protiútok Mladé Boleslavi zakončený nechytatelnou dělovkou Pavla Musila.

Fanshop

Výtisk vytáhl mazácké zakončení (PCE – LIB 2:3)

Pardubice se doma proti silnému Liberci překvapivě dostaly do vedení už ve 3. minutě, ale ještě v první dvacetiminutovce hosté vyrovnali. A to díky krásnému gólu! Petr Vampola oloupil za bránou o puk Tylera Redenbacha a z rohu pásma našel bekhendovou nahrávkou Jana Výtiska. Kapitán Tygrů to udělal naprosto úžasně, když naznačil zápěstní střelu, ale místo ní si kotouč kolem obránce Bokroše a brankáře Maxwella přehodil na bekhend a pohotově ho uklidil do úplně odkryté brány.  To bylo zakončení hodné zkušeného matadora!

Špirko vyšperkoval skvělý ťukes (TRI – KOM 1:2)

Třinec začal v takřka vyprodané WERK ARENĚ skvěle a v první třetině se ujal vedení zásluhou Tomáše Kopeckého. Trestuhodně však prospal závěr druhé periody, což se mu nakonec stalo osudným. Kometa se vytáhla s povedeným obratem a její vítězná branka stála opravdu za to! Vojtěch Němec před útočnou modrou čarou posunul kotouč vedle sebe na Jana Káňu a sprintoval do území soupeře. Jeho spoluhráč mu hrací předmět hezky vrátil a člen druhého brněnského útoku mohl z mezikruží střílet. Měl před sebou ale protihráče, a proto už tak pohlednou kombinaci vylepšil chytrým pasem na volného Rastislava Špirka. Pro něj už nebylo vstřelit z levého kruhu gól žádný problém, když se brankář Hrubec nestihl přemístit ani tygřím skokem.

Martynek využil parádní nahrávku (CHM – LIT 2:3p)

Severočeské derby v chomutovské SD ARÉNĚ zahájil lépe Litvínov, který otevřel gólový účet zápasu ve 33. minutě při přesilové hře. Po Robinu Hanzlovi se chopil puku Michal Trávníček, ale se nacházel ve velkém střeleckém úhlu. Brankář Strmeň měl navíc přední tyčku pokrytou a před jeho brankovištěm ještě ležel Jan Rutta. Kapitán Vervy to ale provedl chytře, když kus černé gumy mezi oběma protihráči propasíroval a volný Rostislav Martynek u druhé tyčky skóroval do odkryté klece. Výborná nahrávka!

Rutta uchvátil krásným sólem (CHM – LIT 2:3p)

Piráti nabrali proti krajskému rivalovi už dvoubrankové manko, ale podařilo se jim snížit na rozdíl jediné branky a v 57. minutě už vyprodaná aréna křepčila nadšením z vyrovnání. Chomutov sice nevyužil přesilovku, ale k červené čáře se vrátil pro kotouč ve skvělé formě hrající Jan Rutta a ohromil lahůdkovým sólem. Ve velké rychlosti protančil mezi protihráči a zblízka nechytatelnou ranou pod břevno nedal brankáři Janusovi žádnou šanci. Individuální akce jako z učebnice!

Musil zakončil smrtící protiútok (MBL– MHK 2:3sn)

Hradec Králové prohrával v Mladé Boleslavi už od 16. minuty a 40 sekund před druhou sirénou to s ním vypadalo po bleskovém protiútoku ještě o poznání hůř. Východočeši prohráli souboj v rohu útočného pásma a Lukáš Pabiška přihrál podél mantinelu do jízdy Richardu Jarůškovi. Reprezentační útočník si dobře všiml, že mu na ose hřiště sjíždí volný Pavel Musil, a vyslal ho kupředu. Šikovný mladík se natlačil za Antonína Honejska, jenž se mu neúspěšně pokusil rybičkou vypíchnout puk z hole, a z mírného úhlu na pravé straně neomylně napasoval hrací předmět přesně k protější tyčce.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz